arkadaslar 3 haftalık hamileyim asırı midem bulanıo tavsiyeleriniz ??

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve EU1 tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar ilk önçe hepinize bana yardımcı olacağınız için çok teşekkür ederim.3 haftalık hamileyim, ve çalışıyorum ama zorlanıyorum çok..mide bulantılarım şiddetli..çarşambaları izin yapıorm işim gereği..ne ondan önce ne ondan sonra iznimi alamıyorum.doktora gideceğim çarşambaya kadar zor dayanacağım nolur tecrübeli veya bu konular hakkında bilgi sahibi olan etrafından duyan arkadaslar bana yardımçı olun.mide bulantılarımı azaltmam için napmam lazım ne yemem ne içmem lazım.afedersiniz ama bulanınca araya çıkıp sessiz sessiz geğiriyorum o biraz rahatlatıyor.sizin bilgileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim..kafamçokkarıştı

2. 31 Mayıs 2008
  3. sevil35

sevil35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    212
    Ödül Puanları:
    123
    tbrik ederim canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...
    sabahları kraker ye yağlı yemeklerden kaçın,gün içersindede miden bulandıkca kraker yiyebilirsin yanında bulunsun hep...
    bie süre sonra geçecektir sabırlı ol

4. 31 Mayıs 2008
  5. sevil35

sevil35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    212
    Ödül Puanları:
    123
    bak bunu buldum uygularsın:teselli:
    Hamilelerin en büyük sıkıntılarından biri de mide bulantılarıdır. Mide bulantıları gebeliğin 5.-6. haftasında başlıyor ve daha çok sabahları görülüyor. Bu bulantılar ilk 3 ay devam edip daha sonra azalıyor. Bulantıların şiddeti gebeler arasında farklılık gösterebiliyor.
    Kusma çok şiddetli ve su kaybı fazla olduğunda yatak istirahatı ve bol sıvı tüketimi önemlidir. Özellikle bulantı ve kusmalarla geçen günlerde beslenememenin bebeğe hiçbir zararı yoktur. Bu dönemde bebek kendi beslenme kesesiyle yeterince beslendiği için anne adayının bu konuda kaygılanmaması gerekir.Her kadının bu dönemde kendi keşfiyle bulacağı, tolere edeceği, mide bulantısını azaltacak yiyecekler mutlaka vardır.

* Mideniz boş kalmasın; çünkü boş mide, bulantı hissini daha da kötüleştiriyor. Günde üç ana öğün yerine az miktarlarda ama sık aralıklarla yiyin.

* Aşırı yemek yemeyin.

* Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalamayın.

* Sabah bulantıları için yataktan kalkmadan önce bir miktar tuzlu çubuk kraker yiyin. Birkaç dakika sindirilmesini bekledikten sonra yataktan yavaşça doğrulun.

* Sizi rahatsız eden koku ve tatlardan uzak durun. Portakal suyu, süt, kahve ve çay genellikle bulantıyı kötüleştirir.

* Susuz kalmayın, bol miktarda sıvı alın. Bunun için gazsız ve taze hazırlanmış içecekleri tercih edin.

* Sindirilmesi güç olduğundan bulantı meydana getiren yağlı ve kızartılmış besinlerden sakının.

* Bulantınızı artırabilecekleri için ilk üç ayda demir hapları kullanmayın. İlk üç ay için bunları almak zaten şart değil.

* İstirahat edin; stres ve yorgunluk bulantıyı kötüleştiriyor.

6. 31 Mayıs 2008
  7. EU1

EU1 Guest

çok sağol canım ya bi aksamları istirahat ediyorum...bu krakeri uygulayacağım yoksa dayanamıyorum..

8. 31 Mayıs 2008
  9. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    aç karnına sudan uzak dur.Zencefil iyi geliyor mide bulantısına.Marketlerde bulabilirsin taze zencefili.Kayn atıp çayını yapıp iç hem tadı da güzel.Zencefilin, mide kaynaklı sindirim sorunlarının, seyahatte, hamilelik döneminde ve kemoterapi nedeniyle oluşan mide bulantısı ve kusma şikayetlerinin önlenmesi ve tedavisi amacıyla kullanılır.

taze zencefilin B6 vitamini, C vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, manganez ve lif açısından yüksek besin değerlerine sahiptir. "Günümüzde zencefil kökleri, yaygın olarak mide kaynaklı sindirim problemlerinin tedavi edilmesinde kullanılır.

10. 31 Mayıs 2008
  11. smiter

smiter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ahhhhh faydam olsa sana keske
    bende senden beder durumdayımmmmmmmmmmm

12. 31 Mayıs 2008
  13. gulcinf

gulcinf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    beyaz leblebiyi tavsiye ederim bende işe yaramıştı...

14. 31 Mayıs 2008
  15. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    CANIM SENİN BULANTILARIN NEKADAR ERKEN BAŞLAMIŞ ÖYLE,KIZ İKİZ FALAN OLMASIN BİDE.ŞUAN YAPMAN GEREKEN ŞEY ÇUBUK KRAKER VE PEYNİR EKMEK YEMEK.AMA MERAK ETME Bİ SÜRE OLUR BİR HAFTA FALAN SONRA Bİ HAFTA KESİLİR YİNE BAŞLAR BENİM ÖYLE DE O YÜZDEN BİLGİN OLSUN DEDİM.SAĞLIK Bİ GEBELİK GEÇİRMEN DİLEĞİYLE..:nazar::nazar::nazar::nazar:

16. 31 Mayıs 2008
  17. EU2

EU2 Guest

benim ne yaptıysam geçmemişti halada ilaç kullanıyorum..inşallah sen daha kolay atlatırsın..soda içiyordum ben, bana çok fayda etmese de çok iyi geldiğini söyleyenler oluyordu çevremde.doktorum günde 2-3 tane içebileceğimi iyi geleceğini söylüyordu...inşallah bu dönemi kolayca atlatıp sağlıkla bebğine kavuşursun...

18. 31 Mayıs 2008
  19. TOMBIS87

TOMBIS87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim tebrik ediyorumseni . amauc aya kadar normal sanirm mide bulanmasi ama bildigim kadariyla kraker iyi geliyo ayrica ne kadar surdu hamile kalman bilgilendirirsen sevinirim