arkadaşlar 3 yıllık evliyim tüp bebek için erken mi sizce

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve peppecura tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : peppecura
  1. peppecura

peppecura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım ilk önce mübarek ramazan ayınızı kutlarım rabbim huzur mutluluk isteyen herkese sağlıklı bebişler nasip etsin inş.ah ah o kadar hasretim ki bi yavrum olsa ben 3 yıllık evliyim 31 yaşındayım ne eşimde ne bende sorun yok sadece sebepsiz 2 aşılama yaptırdım tutmadı tüp bebek denemek istiyorum ama siz olsanız biraz daha beklermisiniz yaşımda geçiyo bu arada kaynanam çok sinir etti beni şimdi yaptırma daha 3 yllık evlisin millet güler sana dedi 6 yıl bekleyen var dedi bende şansım varken niye bekliyeyim milletten banane benim psiklolojim iyice bozuluyo dedim of of çok zor kimse anlayamaz içimi fikirlerinize ihtiyacımvar arkadaşlar teşekkürler

2. 24 Ağustos 2009
  3. bensunaz

bensunaz HOSGELDİNİZ MELEKLERİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin sorun neydi? ..birde yaş geçmeden bir an önce yaptır derim..herşey sıcagı sıcagına derim..ben ilk seneler karşıydım yaptırmamıştım şimdide yüce RABBıM arattırıyor..en önemli şey eşinle senin karar vermen. boşver onu bunu komşuyu.biran önce çaresine bak derim ama tabiki yine de son kararı sen vereceksin..hakkında hayırlısı ne ise o olsun..

4. 24 Ağustos 2009
  5. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    herşeyden önce kaynananı seni ve eşini ilgilendiren bu önemli meseleden ayrı tutmanı tavsiye ederim
    ve ben senin yerinde olsam gidip en azından doktorundan biraz daha bekle lafını ondan duymanı tavsiye edebilirim; belki de zaman bu zamandır.3 sene beklemeye ne gerek vardır?

mesele ben 4 kere aşılama yaptırdım.şimdiki aklım olsa 2 aşılamadan sonra tüp bebeke geçirdim hem de yaşım 36 olmazdı.boşu boşuna aşılama ile 2 sene geçti ..
    karar senin...

6. 24 Ağustos 2009
  7. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    herşeyden önce kaynananı seni ve eşini ilgilendiren bu önemli meseleden ayrı tutmanı tavsiye ederim
    ve ben senin yerinde olsam gidip en azından doktorundan biraz daha bekle lafını ondan duymanı tavsiye edebilirim; belki de zaman bu zamandır.3 sene beklemeye ne gerek vardır?

mesele ben 4 kere aşılama yaptırdım.şimdiki aklım olsa 2 aşılamadan sonra tüp bebeke geçirdim hem de yaşım 36 olmazdı.boşu boşuna aşılama ile 2 sene geçti ..
    karar senin...

Son düzenleme: 24 Ağustos 2009
  8. 24 Ağustos 2009
  9. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım meraba öncelikle hoş geldin bitanrem rabbim sana çifter çifter veriri inşallah bebişleri canım bende 2 ay olyo tüp bebk yaptıralı şu an 6 haftalık hamişim rabbime şükürler olsun bizimkiside sebbepsizdi bitanem bende senin gibi 2 aşılama yaptırdım olmadı banda kayınvalidem hep olur daha ne acele ediyosunuz falan derdi ama benim yaşımdayken onun 3 tane çocuğu vardı yani ben dinlemedeim gerçi benim evliliğimin 5. senesiydi hatta hala olur diyodu anla yani bitanem sen bu konuda kararı eşinle beraber ver ben öyle yaptım kimse seni anlamaz eşinden başka onunla oturun karar verin bu işler yaşada bakıyo biliyosun bitanem bayanın yaşı çok önemli ben 27 yaşındayım erken yaptırmak herzamn daha avantajlı biliyosun doktorlar bile bunu söylüyor inşaallah en hayırlı kararı verirsin canım ama dediğim gibi kararı sen ve eşin verin bitanem

10. 24 Ağustos 2009
  11. elif23

elif23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bizde sorun var olduğu halde benimki 8 sene sonra falancanın çocuğu olmuş 10 sene sonra filancanın çocuğu olmuş siz boş yere para veriyonuz diyo ödü kopuyo oğlunun paracıkları gitcek diye ama eşim sağolsun kimseyi dinlemez iki tüp bebek yaptığımız halde olmadı inşallah 3. de olcak ama düşün ilkinde tutcak diye bişey yok o yüzden ne kadar erken başlarsan tedaviye o kadar iyi biliyon 35 40 tan sonra şans ciddi bi şekilde düşüyo

12. 24 Ağustos 2009
  13. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar slm bence yaş hiç önemli değil çok ciddi problem varsa ve doğal yolla olmuyorsa bence hemen tüp bebek yaptırılmalı.çünkü bebek hasreti çekmek çok zor bunuda dışardaki insanlar bilmez.

14. 24 Ağustos 2009
  15. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    6 ay korunmaıs ilişkiye giriyorsanız ve olmuyorsa sorun vardır
    hadi 12 aya cıkarıyolar ama saglıklı bi çift yani aynı sene evlenen ve 12 ay boyunca düzenli korunması ilişki saglanıyorsa %89 gebe kalır..
    yani hiç gec değil ben ilk denmeyi 2 senelik evliyken yaptım tutmadı tutacak dşye bişi yok ben 21 yaşındaydım üstelik 31 yaş birazda acele edilmesi gerekn durum ..
    3 senelik evliyken 2.denemeyi yaptık .. Bu sefer oldu..

16. 24 Ağustos 2009
  17. EU1

EU1 Guest

Bende de eşimde de sorun olduğunu bildiğimiz için evlendiğimizin 1 .senesi tüp bebek yaptırdık.Kimse de gülmedi..Gülseler ne yazar ya..:umursamaz:Herkese biz tüp bebek yaptırıyoruz diye ilan etmenin de gereği yok..Kimse gülmez,ki kime ne..Başınızın ağrımasını istemiyorsanız kimseye reklam yapmayın,yani elaleme açıklama yapmak zorunda değilsiniz.Doğal yoldan oldu deyip geçin bence...Üstelik eğer sorun varsa ki sebepsiz infertilite de buna dahil,yıllarca beklemeye gerek yok..Çünkü bu işler kısmet meselesi..ılla 3 yıl doldurulmalı diye kaide yok..3 yıl sınırı sadece ssk vs den yararlanabilmek için..Konu komşu ne der diye konulan bir kota olmamalı..Kendiniz için yaşayacaksınız,başkaları için değil.Sevgilerimle..

18. 24 Ağustos 2009
  19. feraye1987

feraye1987 BEBEGİM HEP BENİMLE OL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam senin yaşın gelmiş ve evlilikte 1 yıl ilişkiye girip bebiş olmuyorsa sorun var anlmındadır,bende tüp bebek yaptırdım eşim annesi,babası haricinde kimse bilmiyor bide biz eşimin akrabalarıyla aynı binada oturuoruz kimseye söylemedik,çünkü hala ülkemizde tüp bebek yaptıracagına hiç cocugun olmasın daha iyi diye düşünen cahil insanlarımız var onun için kimseye söylemeye gerek yok,valla ben suan 22 yaşında ve 1,5 senelik evliyim tüp bebek yaptırdım suan hamileyeim allahın izni ile,dogal yolla olmuyorsa niye daha fazla bekleyeyimki herkes etrafında çatır çatır cocuk dogururken sen boş boş oturamıyosun,seninde daha fazla beklemeni istemem...