Arkadaşlar acil yardım lütfen

Konusu 'Yemek Tarifleri' forumundadır ve ZUHAL42 tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

13 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ZUHAL42
  1. ZUHAL42

ZUHAL42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar tepside yufka böreği yapamıyorum.Çok tarif denedim ama ya kup kuru yada ortası yapışık hamur gibi oluyor.Fırından mı diye düşünüyorum yada bendenmi ? Sodalı sütlü yoğurtlu yaptım.Sosu bol koydum az koydum.Dedimya ne yaptıysam olmuyor.Bugün akşam tekrar yarınki misafirlerime hazırlamam gerkiyor.Şöyle yumuşak ve kat kat olsun istiyorum.Yardım ederseniz sevirim 18.00 e kadar bekliyorum...

Arkadaşlar tepside yufka böreği yapamıyorum.Çok tarif denedim ama ya kup kuru yada ortası yapışık hamur gibi oluyor.Fırından mı diye düşünüyorum yada bendenmi ? Sodalı sütlü yoğurtlu yaptım.Sosu bol koydum az koydum.Dedimya ne yaptıysam olmuyor.Bugün akşam tekrar yarınki misafirlerime hazırlamam gerkiyor.Şöyle yumuşak ve kat kat olsun istiyorum.Yardım ederseniz sevirim 18.00 e kadar bekliyorum...

2. 13 Kasım 2008
  3. AsiMavi

AsiMavi ♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    canim senin firinindan kaynaklanabilir.yogurt ve soda ile yapilan borek yok yumusak olmali.seninki neden oyle olmuski

4. 13 Kasım 2008
  5. AsiMavi

AsiMavi ♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    birde yuksek ayarda pisirme yoksa kurur.ben 200 derecede pisiriyorum

6. 13 Kasım 2008
  7. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canım sosuna yumurta ve biraz sıvı yağ da koy ve hemen pişirme, önce bir kaç saat dinlendir (ben bazen akşam hazırlayıp ertesi gün pişiriyorum), yufka sosu iyice çeksin, AsiMavi'nin dediği gibi de 200 derecenin üzerinde pişirme, bir de öyle dene bakalım.

8. 13 Kasım 2008
  9. ZUHAL42

ZUHAL42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar hepinize teşekkürler.180-200 derecede pişirdim hep ,yumurta yağda koydum.ama sanırım fırınımdan o zaman bilmediğim birşeymi var diye düşünmüştüm.
    Gül böreğim daha iyi oluyor.Sanırım onu yapsam daha iyi olacak.