arkadaşlar acil yardım

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve pakize10 tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : pakize10
  1. pakize10

pakize10 Guest

arkadaşlar ben prematüre bebek annesiyim bebeğim bir türlü uyanmıyor kan şekeri çok düşük çıkıyor kan şekeri düşük olduğu için dr sürekli uyuduğunu söylüyor ne yapmalıyım nasıl beslemeliyim?emmiyor mamayı veriyoruz mamayı ve emdiğini az sonra çıkartıyor kızım sürekli uykuda..kan şekeri düşüklüğü kalıcı hasarlara yola açabilirmiş .....bu konudaki bilgilerinizi deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim....

2. 18 Temmuz 2009
  3. ebru1987

ebru1987 SeninleDoluRüyadanUyandım ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    rabbim acil şifalar versin rabbim neler var dünyada neler ile sınıyosun bizleri hiç böyle bişe duymamıştım allahım yardımcınız olsun acil şifalar versin inş

4. 18 Temmuz 2009
  5. salihas

salihas herşeyim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bebeğine cok gecmiş olsun.hamileliğinde sekermi cıktı o yüzdenmi bebeğinin sekeri düsüyor.bu konuda bir bigim yok .bebeğin kacıncı haftada dogdu sağlığı nasıl küvezde kaldımı canım.allaH acil şifalar versin.

6. 18 Temmuz 2009
  7. pakize10

pakize10 Guest

hamileliğimde şeker hastalığımı yok...şimdiye kadarda şeker hastalığım olmadı...bebeğin kan şekerinin düşmesinin benimle ilgisi yok...bebek prematüre doğdu...emmeyide mamayı kabul etmiyor o yüzden de kan şekeri düşüyor...bi gün boyunca 1 kere zor mamayı yiyor onun dışında yemek yemiyor mamayıda uyurken veriyoruz...arkadaşlar küveze almıyor küveze alsalar sürekli takip altında olur bende rahat olurum..aklımı oynatacağım...

8. 18 Temmuz 2009
  9. salihas

salihas herşeyim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım gerekli olsa alırlardı sanırım küveze kac haftalıkki bebeğin canım.sen içini ferah tut.allah sağlık versin bebişine.

10. 18 Temmuz 2009
  11. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım hangi şehirdesin..bbebeğin ne kadarlık doğdu ve şuan ne kadar...şekerini siz kontrol ediyormusunuz...kaşıkla mama vermeyi deneee....

12. 19 Temmuz 2009
  13. pakize10

pakize10 Guest

36+1 haftalık 2000 kilo bebeğim kaşıkla biberonla emzikle mamayı anne sütü vermeyi deniyoruz uyanmıyor uyurken vediğimiz içinde az sonra fazlasıyla çıkartıyor

14. 19 Temmuz 2009
  15. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ankarada devlet hastanesinde doğum yapmıştım .oğluum 15 gün kaldı küvezde ve apar topar taburcu etttiler.eve geldim yok emmiyor her yolu denedik.10 cc ancak alıyor ve kusuyordu ve dediğin gibi uyuyordu.kaç biberon aldım o sürede.sarılığıda artttı bu ararda ve hacettepe acile gittim.tekrar hastaneye aldılar.valla 4 günde toparlandı bana öğrettiler beslenme isini.biberonla verirken orta parmak çenesini destekliycek.damağa doğru uyaracaksın ...vala ayagının altını pıt pıt vurytorlardı uyansın diye...o zaman 30 cc içiyordu her 10 ccc de gazını çıkarıyordum fazlasıyla gaz yutuyordu o da cıkarmasına neden olurdu...hastanede sadece emme isini hallettk ve 1 defa kan verildi...eve gelince de herşey hızla yoluna girdi...geçmiş olsun canım.inşallah senin bebişinde güzel güzel mamalarını yiycek

16. 19 Temmuz 2009
  17. pakize10

pakize10 Guest

bizde çenesini destekliyoruz ama yinede emmiyor

18. 19 Temmuz 2009
  19. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayağına vur ayak altına uyanması için çok uyuyorsa 24 saat o zaman dr götürün bize öyle demişlerdi canım..vardır bi çözümü almak zorundalar bebeği...