Arkadaşlar adet kanaması gibi kanamanız olsa bile betahcg testi yaptırın

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU2 tarafından 28 Kasım 2008 başlatılmıştır.

28 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Merhaba arkadaşlar,
    Burada çoğu arkadaş benim mikroenjeksiyon maceramı bilir..Çok uzun uzun anlatıp baymak istemiyorum kimseyi:eek:
    Ben ilk mikroenjeksiyon dememde hamile kaldım.Rahimde endometriozis,yapısında düzensizlikler ve eşimde de ağır oligospermi vardı.. Mikroenjeksiyona ek destek olarak Co-cultur işlemi yaptırdım..Yani adetin 21.günü rahimden parça aldılar ve embriyoların burada gelişmesini izlediler..Co-cultur işleminden sonra ertesi gün reglim oldu..Şu an 5 hafta 6 günlük hamileyim..Ancak transferimin 8.günü adet kanaması gibi kanamam oldu..Bütün moralim yıkıldı..2-3 gün sürdü..Öyle açık pembe ya da kahverengi azcık lekelenme değil..Resmen kıpkırmızı adet kanaması gibiydi..Konuştuğum 2 kadın doğumcu doktor da o adet kanamasıdır dedi..Ama idrar testine göre silikde olsa 2.çizgi var dedim..Doktor idrara kan karışmışsa o da yanlış pozitif sonuç verebilir dedi..Ben bir sürü idrar testi yaptım..Netten daha önce topluca aldığım.Acaba test bozukmu belki başka bir test yaparsam 2.çizgi görünmez diye..Ama 2 doktor da yanılmıştı...Ancak şeytan dürttü bir sürü idrar testi yaptım..hepsi de pozitif çıktı..Daha sonra 10.gün kan testi yaptırdım..34 çıktı..Hamileydim..:hooray:

sırasıyla:
    10 .gün : 34

12.gün : 58 _ bu değeri gören doktor kimyasal gebelikten şüphelendi bu kez de...

15.gün : 144

20.gün : 1378 _ Bu değerden bir kaç gün sonra ultrasona girdiğimde hamile olduğum kesinleşti...Ben haklı çıktım...:hooray:

Dün tanıdık bir doktora karın ultrasonuna baktırdım...rahimde 2 kese gördük gibi...Doktor da tam emin olamadı ama beta hcg den dolayı tek diye düşünüyordum..Pazar günü tüp bebek doktoruma gideceğim..Vajinal ultrasonda daha belirgin olur sanırım...

Bu arada vajinal jel ve günde 2 kez 50 ml lik progestreon iğnesi oluyorum..Kalçadan..Popom sanki dayak yemişim gibi acıyor hep..:çok üzgünüm:
    Ama kanamam kesildi...sırnaşık şey

Umarım değer bunlara..:CüvCüv: :nazar:

Umudunuzu kaybetmeyin...

Adet olduğunu düşünseniz bile ilaçlarınıza devam edin..

Ben şu an iki mucizemle birlikteyim..:nazar::1hug::asigim:

Allahım isteyen her arkadaşıma nasib etsin..

AMİNNNNNNNNNNNNNNN !

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Aralık 2008
  2. 28 Kasım 2008
  3. Saboli

Saboli Miniğim.. Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    148
    senağlama sen beni hep ağlatıyosun ama ya senağlama :nazar:

4. 28 Kasım 2008
  5. gxuxlsu

gxuxlsu sifaa nın yazdığından :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallahh bizdee hamilee kalırızzzzzzzzzzzzz

6. 28 Kasım 2008
  7. EU2

EU2 Guest

Canım benim kıyamam sana..Ben moral olsun ,cesaret versin diye yazdım bunu..Şeniz:1hug:
    İnşallah canım,hayırlısı ile tez zamanda a.s.

8. 28 Kasım 2008
  9. rapunzell_82

rapunzell_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    :nazar::nazar:
    degmesın.gece gece benıde aglattınsenağlama

10. 28 Kasım 2008
  11. EU2

EU2 Guest

Bitanem ağlatmak istemem kimseyi..Sadece ne olur çabuk demoralize olmayın diye ,belki siz de bir mucize ile karşı karşıya olabilirsiniz diye...

Bunu hatırlatmak istedim..:1hug:a.s.

12. 28 Kasım 2008
  13. sevtapduzyol

sevtapduzyol Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

14. 28 Kasım 2008
  15. ay.met

ay.met Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    caınm badem cim inşlh bende sonun da senin gibi başarablirim senağlama 2 gün kaldı tahlili günüme dualarınızı bekliyorum:Saruboceq:

16. 28 Kasım 2008
  17. sevtapduzyol

sevtapduzyol Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah arkadaşım Allah yüzünü güldürsün seninde dularımız senle umarım güzel haberi sende verirsin a.s.

18. 28 Kasım 2008
  19. iremNaz

iremNaz Annesinin bitanesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok güzel bi mucize okudum ama bana bak hamileyken vajinal ultrasonu pek tavsiye etmiyolar Allah korusun düşüğe sebep olabilirmiş neyse ne be güselim ha bir ha iki bi kaç ay sora kısmetse iki taneyse gözükür vajinal baktırnma derim sabırla büyümelerini bekle tehlikeye sokma kendini ben öle duyuştum hade hayırlı olsun tebriklerr