arkadaşlar aöf sınavlarına nasıl çalışıyoruz...

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve angel_86 tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : angel_86
  1. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hadi kızlar bu topikte aöf sınavlarına nasıl hazırlandığımızı,nasıl çalıştığımı anlatalım.mesela ufak tüyolar paylaşabiliriz.birbirimize katkımız olur....:lepi:

2. 24 Kasım 2009
  3. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    konu sahibi olarak başlangıcı önce ben yapayım...genelde sınava 1 ay kala çalışmaya başlarım o kadar derse.bu arada işletme 2. sınıftayım.ve tabii ki yetiştiremiyorum.öncelikli olarak konuyu çalışıp ardından testini çözerim.1 dersi bu şekilde bitiririm.diğer derslerede aynen bu şekilde devam ederim.sınav haftası bı gözden geçirim dediğimde ise hiç bişeyi hatırlamam mafoldumben.kendime hala bi yöntem bulabilmiş değilim ve sınavlarım başarısızlıkla sonuçlanıyor malesef ki akannehir. sizler ne şekilde çalışıyorsunuz arkadaşlar neler tavsiye edersiniz ???

4. 24 Kasım 2009
  5. berkesel

berkesel berkem seni çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben mezunum ve hıc takındı vermeden allaha sukur bıtırdım once konuyu okuyup sonra test cözuyordum ama sonra gerıye dönup tekrar ettıgımde aklımda hıcbırsey kalmamış oluyordu:KK43: ama ben çözumunu buldum tabibana göre sınava 10 gun kala geçmiş yıllarını sorularını çözdum ve cok yararlı oldu zaten genelde %50-60 geçmiş yılların tıpa tıp aynısı yada cok benzer soruları soruyolar..inş. sızlerede yardımı dokunur sımıdıden basarılar...

6. 24 Kasım 2009
  7. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    senin için çok sevindim cnm ne kadar güzel darısı bundan sonra için benim başıma...bu sene aslında benimde düşüncem senin ki gibi yapmak.umarım faydalı olur.geçmiş yılların soruların bürodan mı temin ediyorsun cnm yoksa yayınevlerinden birinin ki mi???

8. 24 Kasım 2009
  9. berkesel

berkesel berkem seni çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inş. cnm sende kurtulursun hayır ınternetten acıkögretımın sıtesınden çalıştım ben açıköğretim e öğrenme portalı var oraya kımlık numaranla oturum acıyorsun ordan sınav soruları var ben mezun oldugum ıcın suan acıp bakamıyorum sen bir dene takıldıgın yer olursa ben yönlendırebılırım seni

10. 24 Kasım 2009
  11. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok tşk ederim cnm sagoll.umarım faydasını görürüm...

12. 24 Kasım 2009
  13. sersa_24

sersa_24 ♥ ♥ ♥08.05.2011 ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 4.sınıfa geçtim
    hiç kalmadan hatta hiç alttan dersim olmadan
    hiç kursa da gitmedim
    muratın açıköğretim kitaplarını alıyorum her sene
    yeni karalanmamış olması önemli benim için altını çize çize önemli yerleri daire içine alarak çalışıyorum
    hatta küçük bi uçları yapışkanlı kağıtlara önemli notları yazıp çalıştığım sayfaya yapıştırıyorum
    derse göre bazı derslerde deftere özet çıkararak çalışıyorum konu bitince konu arkasındaki testleri çözüyorum
    murattan çalışmam bitincede vakit bulursam aöf nin verdiği o büyük mavi kitaplardan da faydalanıyorum konu arkasındaki özet kısmını okuyup testlerini çözmeye çalışıyorum o kitapların testleri sınavda çıkıyor
    ben çalışmaya yaklaşık 2 ay önce başlıyorum kendime program yapıyorum günlük şu gün şu dersin 1.ünitesi falan gibi yazıp asıyorum dolabıma
    1 gün sözel çalıştıysam öbür gün sayısal olarak ayarlıyorum
    ya da vakit daraldıysa günde 2 ders çalışacaksam 1 kolay 1 zor ders olarak çalışmaya çalışıyorum
    erken çalışmaya başladığım için sınava 1 hafta kala sadece murattan vize ya da final sorularını çözüp tekrar hatırlıyorum

umarım yardımcı olurum kızlar opuyorumnanaktan

Son düzenleme: 24 Kasım 2009
  14. 24 Kasım 2009
  15. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    daha önceleri bende bu şekilde çalışmıştım ama başarılı olamadım pek sürekli programımı erteleyip durdum.muratın yardımcı kitaplarından çalışıyorum bende anlatımları güzel yalın.sanırım ben biraz ezbere yönelik çalışıyorum tek sorunum bu galiba....bu arada cvp için tşk ederim hayatım....opuyorumnanaktan

16. 24 Kasım 2009
  17. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bu arada görüntülü eğitim setleri alan oldu mu?işe yarıyormu acaba ?

18. 24 Kasım 2009
  19. ameliee

ameliee dileğini tuttu!:) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    bende murat yayınlarının kitaplarından çalışıyorum.yaklaşık 2 ay önce başlıyorum.hergün bi ünite önemli yerleri özet çıkarıyorum kısa kısa,gün içinde onlara bi kaç kez göz gezdiriyorum.e-öğrenmedeki alıştırmalar çok yararlı oluyo arkadaşlar.
    Geçmiş senenin sorularınıda çözüyorum ama 1 senedir artık eski sorulardan sormuyolar sistemi değiştirdikleri için yinede göz gezdirmekte yarar var yerimseniben