Arkadaşlar bana bir akıl verin

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xxDerinxx tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1 Şubat 2010
    Konu Sahibi : xxDerinxx
  1. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar dün akşam 6 aydır görmediğim görümcem beni telefonda deli etmeyi başardı...
    Neyse ben en baştan özetleyeyim durumu...
    Ben eşimle 1.5 yıl önce kaçarak evlendim. 1 yıl kaynanamlarla beraber yaşadık. Görümcem her gün neredeyse gelip giderdi. Eltimle çok iyi olmamıza rağmen onunla hiç anlaşamazdık. Kaynanamda yüzüme iyi görünür ama arkamdan... Neyse... Yazarken bile daralıyorum...
    Sonunda daha fazla katlanamayacağımı anladım ve ben üniversite okumak istiyorum dedim. Eşim başta karşı çıktı (ailesi izin vermez diye). Kayınbabam onaylayınca eşim de her durumda yanında olurum dedi.
    Ben bu sınava girersem başaracağıma emindim ve öyle de oldu. Tabi aklımda baştan beri memleketim Çanakkale'yi yazıp kayınvalidem görümcemden kurtulmak vardı...
    Nitekim öyle de oldu şuan memleketimde üniversite öğrencisiyim...
    Neyse dün 6 aydır yüzünü görmediğim (çok mutluyum bu durumdan) görümcem aradı. Eşimle bayağı bir konuştular. İşte eşime KPSS'ye gir falan dedi. Eşimle konuşurken anladım konuyu ve bana da söyleyeceğinden emindim...
    Sonunda telefona beni istedi. Nasılsın iyi misin faslından sonra atladı bu sene KPSS'ye girecek misin diye. Düşünmüyorum, dedim. Yok efendim gireceksin. Girmiyorum be kadın sana ne! KPSS'de benim istediğim mesleği vermiyorlar elime benim bir hedefim var dedim. Bu arada İngiliz Dili Ve Edebiyatı okuyorum. Allah izin verirse İngilizce Öğretmeni olacam.
    Yok gir KPSS'ye belki kazanırsın diyor. Aynı anda hem okur hem çalışırsın diyor. İyi güzel de hem okul hem ev işini bir arada yürütmek zaten zor. Bir de onun üstüne işi nasıl ekleyeyim. Zaten formasyon derslerim başlayınca sabahtan akşama kadar okulda olacam. Hanımefendi anlamıyor ki gireceksin diyor...
    Daha önce kayınbabam da aynı şeyi söylemişti. Muhtemelen kayınvalidemin baskısıyla ama konuşup anlaşmıştık. Şimdi yine aynı konu. Eşime de dedim KPSS'ye falan girmiyorum girersem de elimden gelenin en kötüsünü yaparım diye...
    Neyse arkadaşlar nasıl bir tutum sergilemeliyim bu durumda sizce?
    Görümcem veya kaynanam tekrar bu konuyu gündeme getirdiklerinde ne cevap vermeliyim.
    Çok bunaltıyor bu konu beni. Kimse istemediğim birşeyi yaptıramaz bana neden hala anlamadılar bunu?

Biraz uzun oldu okuyan ve yardımcı olan herkese teşekkürler şimdiden...a.s.

2. 1 Şubat 2010
  3. eylulvebaris

eylulvebaris üç melek annesi ... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ya bu insanlar başkalarının hayatına neder bu kadar müdahele etme hakkını kendinde bulurlar anlamıyorumyasakkelime arkadaşım ben olsam hiç kimseyi hayatıma karıştırmaz o sınavada istemediğim için girmezdim

4. 1 Şubat 2010
  5. jelyb10

jelyb10 ++MaVi BerEliM++ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    taviz verme sakın.o kim sana karışıyor.hayat senin hayatın.ister girersin ister girmezsin.eşinde ailesi ne derse onu onaylıyor heralde.

6. 1 Şubat 2010
  7. akasya26

akasya26 Guest

kararlılığınızdan ve başarınızdan ötürü tebrik ederim
    istemişsiniz ve başarmışsınız, maşallah size.
    öğretmen mesleğiniz şimdiden hayırlı olsun

zaten uzaklar size, cephe almayın derim
    çalışıyorum, olur bakalım gibi yuvarlak konuşun
    zamanı gelince de şöyleydi böyleydi olmadı, kazanamadım diye geçiştiriniz
    eşinizin yanında olması sizi rahatlatıyordur

8. 1 Şubat 2010
  9. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.113
    Ödül Puanları:
    563
    Ben olsam kpss sınavına kaynananla görümceni sok derim nasılmış görsünler.
    Kolaymı öyle hem okuyup hem çalışmak hem de evle ilgilenmek sonuna kadar mücadeleni yap anlasınlar insanların hayatlarına karılşılmayacağını..

10. 1 Şubat 2010
  11. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    seylul sorma o kadar meraklılar ki herşeye burunlarını sokmaya bir türlü anlam veremiyorum... Zaten asla girmeyi düşünmüyorum...

jelyb10 eşim her zaman ailesini onaylamaz ama benim yanımda onlara asla laf söylemez. Ben de o yolu görüp laf söylemeyeyim diye sanırım...

akasya26 çok teşekkür ederim. Cephe almıyorum ama görümcemin 1500 km fazla bi mesafeden bile benim hayatıma hükmetmeye çalışması beni deli ediyor...

ank06 kendisi sadece ev işini yapmaya üşeniyor yemin ederim ki benden 3 işi birden yapmamı bekliyor hayret birşey. Eşim duymuyor olsa o sınava sen gir der suratına kapatırdım...

12. 1 Şubat 2010
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bana göre suç kimsede değil tamamen eşinizde.
    evliliğinize ve size ailesini bu kadar karıştırmayacaktı. sizin üniversite sınavına girmeniz için babasından icazet alması ne demek; kayınpeder buna niye karışır ki?
    eşiniz karısının okuması için niye babasından izin ister?
    eh baktılar ki koca ipleri bizim elimize vermiş; onlarda zaten o tiynette insanlar, oynatırlar tabiki istedikleri gibi.
    bu duruma höt demesi gereken kişi eşiniz bence.

14. 1 Şubat 2010
  15. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Allah Allah bu insanların derdi ne yahu. Ne sebeple sizin hayatınıza müdahale ediyorlar ki. Bir daha konuyu açarlarsa girmiyorum bu konu kapandı de. ılla gireceksin derlerse çok meraklıysanız siz girin de.

16. 1 Şubat 2010
  17. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Ah eşim yanımda olmayacaktı ben neler söylerdim...

Kesinlikle katılıyorum ama eşim babasına birşey söylemekten aciz mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum... En başta bu kadar yumuşak olmasaydı şimdi böyle olmazdı...

Son düzenleme: 1 Şubat 2010
  18. 1 Şubat 2010
  19. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Canım eşin için bile boyun eğme kimseye. Eşin haklı olanın yanında olmalı. Ve haklı olanda sensin. Kimse için kendinden ödün verme.