arkadaşlar bana bir çare nolur......

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve nagisim tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : nagisim
  1. nagisim

nagisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkürler...kızlar benim ciddi düşündüğüm bi sevgilim var geçen akşam evlilik ev,iş,çamaşır ,bulaşık konusunda açılım yaptık..hepsinde ortak karara vardık.fakat evlenince kalacağımız yer konusunda bi anlaşma sağlayamadık..maddi yönden geliri pek iyi değil..bana dediki 2 yıl kadar belki daha kısa süre ailemle kalaım birikim yaparız ev alırız rahat ederiz..ama diğer türlü kiraya çıkarız..bu da ev sahibi olmamızı epey engeller...kararı bana bıraktı..ben hiç istemiyorum ama ailesiyle oturmak anlaşmayı bi kenara koydum herkesin kendi düzeni var yeni evliyiz..falan filan..ne yapacağım çok kararsızım ..kiraya çıksak zorlansak dicek sne istedin bunu diğer yçnden desen öyle hiç istemiyorum ya...ne yapacağım bişi diyin bana..ve bunu ona nasıl söyleyeceğim....bunalıma girdim ya...
    şimdiden teşekkür ederimm...

2. 1 Mart 2010
  3. ncakir89

ncakir89 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım annesnn evi kendi evlerimi yoksa kiramı?kendi evleri ise üst kata annesi içn ufak bi yer yapabilrler geçiçi bi süreliğine.benm nişanlımın teyzesi öle yaptı ya kirada oturacaktı oğlu ayda birlikte kalıcaklardı.ailesnnde yardımıyla üst kata 2 oda bir mutfak yaptılar annesi oraya çıktı.yeni gelinide eskiden otrrduğu eve aldı.çok bi masraf tutmaz aslında.tabi kendi eviyse oda var.

4. 1 Mart 2010
  5. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evlilik fikrini biraz erteleyin dicem ama uzatmak iyi değil derler.

Ertelemezseniz de belki hep orda kalabilirsin u dönüşü yapabilir.

Kredi çekip alırsınız bir ev kira öder gibi ödersiniz işte,ha kiraya çıkıp kira ödemişsin ha kredi ödemişsin aynı şey,bence en iyisi bu

6. 1 Mart 2010
  7. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Önce paranızı biriktirin, evleneceğiniz zamanda kredi çeker kira yerine kendi evinizde oturursunuz.

8. 1 Mart 2010
  9. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ev almadan evlenmeyin.

10. 1 Mart 2010
  11. nagisim

nagisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım zaten 2 seneden önce evlenemeyiz...evleri kendilerine ait..tek erkek çocuk bide..bende öyle düşünüyorum ev alana kadar evlenmeyiz kaç yıl olursa olsun da tabi herşey benim siteğime göre olmaz bunuda biliyorum..yani ben bunu nasıl izah edeyim ona...aile içinde aile olmak gerçekten zor die düşünüyorum her yönden...

12. 1 Mart 2010
  13. Zeynep_b

Zeynep_b Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    azıcık aşım ağrısız başım

ev de ileride alıverin nolucak, her evlenenin evi kendinin mi herkes kirada, huzurlu olunda kira olsun bence

14. 1 Mart 2010
  15. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    1 ay ailemle kalalım derler sonra 10 yıl kalırsınız bu genelde böyle olmuştur...

16. 1 Mart 2010
  17. ressamderya

ressamderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı evde kalma fikri bence biraz yanlış.eski zamanlarda yine bir nebze kalınabiliyormş;ama şimdilerde hiç olmaz diyorum.yinede büyük konuşmayalım.eğer kirada kalabilme ihtimaliniz varsa kirada olun.aynı evin içinde yeri geliyo annelerimizle anlaşamıyoruz.anne olunca sıkıntı yapmıyor insan ama kayınvalide olursa sanırım canın çok sıkılır.yakın bir arkadaşım karşı karşıya oturuyor kayınvalidesiyle(ki kaynanası çok da iyi bir insandır) yine de memnun değil.sanırım karı-koca nın pek özeli kalmıyormş ve özel yaşantılarına yansıyormş.karar senin...umarım en hayırlı olanı olur...

18. 1 Mart 2010
  19. nagisim

nagisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canaımıniçi haklısın önce huzur ama geçim sıkıntısı da malum herşeyin önüne geçer zamanla sorunlar aşılamaz hale gelir..ben elimden geldğince sağlam temeller üstüne yuva kurmak istiyorum...evet bi korkumda var ailesiyle oturmayı kabule dersem karar değiştirip ya hep orda kalırsak mafoldumben