Arkadaşlar bana spral korunmak için ıyı mı bıakıl verırmısınız yaaaa

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve XIXLVEM tarafından 8 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Ekim 2007
    Konu Sahibi : XIXLVEM
  1. XIXLVEM

XIXLVEM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    spral varmış korunmak gebe kalmamak ıcın nasıl bısey bu önere bılırmısınız arkadaşlar yazarsanız sevınırım:eek:

2. 9 Ekim 2007
  3. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    spiral rahime konulan bir korunma yöntemi.abimin hanımı kullanıyor ve çok memnun.başta biraz kanama yapıyor ama vucut zamanla alışıyor.

4. 9 Ekim 2007
  5. mehtapelif

mehtapelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende spiral taktirmayi dusundum,tam taktiracakken bi arkadasim benden 15 gun once taktirmisti ...spiral var diye korunmadi,oysa spiral yerinden oynamis ve simdi bebegi var...bu olaydan sonra pek guvenemedim ama cogu kisi memnun spiralden..

6. 9 Ekim 2007
  7. gxoxknur

gxoxknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    4 sene önce bende hormonlu spiral taktirdim .taktirdiktan sonra 4 sene boyunca adet görmedim.karinda siskinlik ve dengemi bozdu.sonunda doktora gidip cikarttirdim.ben spiralin dezavantajini yasadim. bu bünyeden bünyeye degisiyor tabiki .her alti ayda bir kontrele gitmen lazim spiralin yerinden cikip cikmadigini bilmek icin

8. 9 Ekim 2007
  9. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    bence kesinlikle sen korunma bırak eşin korunsun yazık değilmi?vucudun dengesini bozup kendi sağlığımızı neden tehlikeye atalım ki...onun acısını eşin mi çekecek bırak eşin korunsun...benim komşum vardı yıllar önce spiral taktırmıştı.zaman geçtikten sonrada çıkarttırdı fakat çıkartılınca bir parçası içinde kalmış..daha sonra kadıncagız rahim kanseri oldu..ve inliye inliye öldü..lütfen kızlar sağlığınızla oynamayın...binyeye göre değişiyor ama siz yinede dikkat edin...

10. 9 Ekim 2007
  11. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimde arkadaşım spiral varken hamile kaldı.spiral bebeğin başına saplandığı için kürtaj da oldu.bencede başka ollarla korun

12. 9 Ekim 2007
  13. EU1

EU1 Guest

Canım öncelikle sorun çok garibibe gitti spral varmış korunmak için 24 yaşındasın ilk defamı duydun bu korunma yöntemini
    Benim sana önerim şu spral bazı bünyelerde farklı reaksiyon gösteriyor aşırı kanama adet düzensizliği gibi ağır kaldırmaman gerek yerinden oynayıp hamile kalabilirsin.
    Aylık iğneleri kullanabilirsin.Ama ilk önce bir dr. görün bünyen hangisini kabul edecek. :1hug:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

14. 9 Ekim 2007
  15. nane63

nane63 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben tavsiye etmiyorum kullandim iki kere kayma yapti tekrar duzeltirdim en sonunda yara yapti cikartirdim spral taktirmayi dusunuyosan dr danis her bunye,ye gore birsey degil simdi dogum kontrol hapi kulaniyor cokta memnunum kaydi cikti derdi yok ay baslarinda bi endise yasamiyorum en azindan

16. 11 Ekim 2007
  17. xoxzgxuxl 312

xoxzgxuxl 312 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar ben 7 yıldır kullanıyorumşeytan kulağına hiç bir sorun çıkmadı benim bünyem kabul etti şu ana kadar kayma veya adet düzensizliği gibi şikayetler yaşamadım ama yinede diyorum bünyeden bünyeye değişiyormuş ben memnunum yanlız şunu da sölemek iserim takdıracağınız dr çok önemli bu her kişiye taktırılmaz söz konusu sağlık

18. 14 Ekim 2007
  19. SARI KELEBEK

SARI KELEBEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merheba bende ilk doğumumdan sonra spiralle korunmayı düşünüyordum taktırdım ama kankaybından gidecektim kansız değilim ama yinede çok etkiledi elim ayağım titriyordu sürekli halsizlikten sonra gidip çıkarttım prezervatifle konunurken yırtık çıktı ve ikinci çocuğuma hamile kaldım hadi nasılsa ikinci çocuk olacaktı dedik doğurduk sonra doğum kontol hapı kullandım bi süre sigara kullandığım ve varislerim olduğu için bıraktım ve prezervatife devam ettik bu arada koruyucu iğne de vuruldum 3 aylık ama dengemi alt üst etti ben tavsiye etmiyorum neyse öyle böyle 5 yıl geçti aradan ki yine prezervatif kazası oldu akıllandım ya ben hemen gidip ertesi gün hapı içtim 12 saat arayla ama o da yüzde yüz değilmiş ve ben yüzde bir lik bir sansla ben yine hamile kaldım ve aldırmayı düşündüğüm için olsa gerek bebeğin başına gelmeyen kalmadı daha karnımdayken böbreklerinde kist oluştu özürlümü değilmi 3 lü tarama karnımdan su almalar falan filan derken ne olursa olsun doğuracam allah bunu bana verdiyse bi bildiği vardır dedim ve doğuma az bi süre kala kistler yok oldu bir sürü tetkikler filmler falan çok şükür şimdi 2 yaşında ve ben bu defa işimi sağlama aldım ve doğumdan 6 ay sonra tüplerimi bağlattım bakalım belki bi mucize daha olur ne dersiniz allah korusun olmayanlara versin allahım ama şu an çok rahatım artık çocuk sahibi olmak istemiyorsanız tavsiye ederim çünkü ben hiç bir doğum kontrol yönteminden memnun kalamadım

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.