Arkadaşlar bana yol gösterin ne olur....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sevdemm tarafından 18 Haziran 2009 başlatılmıştır.

18 Haziran 2009
    Konu Sahibi : sevdemm
  1. sevdemm

sevdemm ALLAHIMDAN HAYIRLISI Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar kendimi çok kötü hissediyorum içimde bi sıkıntı bunaltı hali sanki başıma kötü bişey gelicekmiş gibi kaygı-korku hali içindeyim. Ben 1 senedir depresyon ilacı kullanıyordum. Panik atak geçirdim ve ilaç tedavisi gördüm. Doktor kontrolünde ilacımı düzenli olarak kullandım ve kendimi oldukça iyi hissediyordum azaltarak 1 sene sonunda ilacı bıraktım. Bana çok kilo aldırmıştı ve kendimi çok iyi hissediyordum. 2 ay oluyor ilacı bırakalı ve şimdi gereksiz korkular yaşıyorum yine kendimi sıkıntılı hissediyorum ruh halim hiç iyi değil. Birtek uyurken iyiyim arada bir kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama tam başarılı olamıyorum kendimi dinliyorum sürekli. Bunu nasıl atlatacağım ilaca tekrar başlamak istemiyorum ilaç içtiğim sürece iyiyim ama ömür boyu ilaçla yaşayamam. Benim durumumda olan arkadaşlar var mı kendinizi nasıl motive ediyorsunuz Alllah kimseye vermesin herşeyin başı sağlık. Bunu nasıl yeneceğim korkularımı nasıl yeneceğim bana bi yol gösterin ne olur.

2. 18 Haziran 2009
  3. kedis27

kedis27 tam bir kediş Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım böyle bişeyi hiç yaşamadım ama neden korkuyosun önce korkularının ne olduğunu paylaşır mısın

4. 18 Haziran 2009
  5. kedis27

kedis27 tam bir kediş Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilaç tedavisi tabiki bir yere kadar ama çözüm için öncelikle kaygılarının sebebini bulmak gerekiyor yani neden kaygı duyuyosun bunları paylaşıp rahatlaman gerekiyor imkanın varsa psikoterapi almanı öneririm bu çok önemli canım sana kaygılarınla ataklarla başetmeyi öğretecektir

6. 18 Haziran 2009
  7. sevdemm

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar allaha şükür uzun süredir atak yaşamadım ama şu aralar korkular yaşıyorum sanki kontrolümü kaybedicem bana kötü bişey olucak ve en başa dönersek bu hastalık bana yine bir korkuyla geldi ben midem den zehirlenmiştim 1 sene evvel doktora gittik bağırsaklarım bozulmuştu mide bulantısı falan vs. doktor bana mide bulantım için ilaç verdi ve zehirlenme içinde 1-2 ilaç yazdı herneyse ben bu mide bulantısının çok kötü bi yan etkisiyle karşılaştım ve bende çok kötü izler bıraktı. Birgün dışarı çıktım ilacı içmiştim sokakta birden bire bana konuşamama hissi geldi allahım o kadar kötüydüki dudağım yamuldu konuşuyordum ama zorluyordum kendimi sonra saat geçtikçe fenalaştım annemler hemen acile götürdü beni doktor hemen anladı sen şu ilacımı içtin diye bana senin gibi bi kaç kişi daha bu şekilde buraya geldi diye ilacın yan etkisi olmuş dedi. Ama o kadar kötüydüki ve ben sonra sakinleştim düzeldim ama korkular yaşamaya başladım bu olayın arkasından depresyona girdim ilac kullandım sanki konuşamıycakmışım gibi kötü hislere kapıldım ve halada kapılıyorum biliyorum bu hastalık öyleki birşey olmuyor kötü birşeyde olmuyor ama o korkuyu sürekli içinizde taşıyosunuz çok kötü yaa ne olur bana yardım edin korkumu atmama yardımcı olun gerekirse doktorada gideceğim ama ben kendi kendime bu korkuyu yenmek kurtulmak istiyorum bu durumdan...

8. 18 Haziran 2009
  9. bloodrayne__

bloodrayne__ Guest

oluyor insanın kendini öyle hissettiği zamanlar arada..ama bu daha çok kendimize güvenmediğimiz zamanlarda olur.
    korkularını ancak üzerine gidersen yenebilirsin bunu unutma.seni korkutan her neyse onunla yüzleş çok klasik olduğunun farkındayım ama gerçekten çok işe yarıyor.

10. 18 Haziran 2009
  11. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun canım
    tabii en iyisi yine uzman yardımı

12. 18 Haziran 2009
  13. sevdemm

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    zaman zaman deniyorum bunu üstüne gidicem benim bişeyim yok ben iyiyim diye rahatlatmaya çalışıyorum ama sonra yine aynı noktaya geliyorum yapı olarak çok güçlü dayanıklı bi yapıya sahip değilim ne yazıkki hassas bi yapım var keşke vurdum duymaz hiçbişeyi kafaya takmayan bi insan olsaydım

14. 18 Haziran 2009
  15. sevdemm

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    sağol canım

16. 18 Haziran 2009
  17. bloodrayne__

bloodrayne__ Guest

canım bak sağlıkta hiç bir şey anlamsız ve açılımsız değildir.bir ilacın yan etkisi vardır,kimi ilaç konuşamama yapar,kimi unutkaNLIK yapar,kimi uyku yapar,daha korkunçları bile vardır bunların..ama bunlar sadece yan etkidir,yani geçicidir..içini ferah tut,sağlıkta yanlış yapmazlar kolay kolay,yani hastalansan da ilaç kullansan da tedavi görsen de herşey kuralına göre yapılır ve zararlı bir tablet ya da süspansiyon asla ama asla piyasaya sürülmez.ancak yan etkilerini yaşarsın,onlar da geçicidir.
    mesela ilk defa dişim çekileceğinde dişimi uyuşturmuşlardı,ama inanırmısın tüm yüzüm uyuştu ve ufacık bir hareket bile yapamadı yüzüm,ve ben o kadar korktum ki herhalde birşey oldu yüzüme bulaştı uyuşturucu,ve asla düzelmeyeceğini sandım.
    fark olarak sen takıntı yapmışsın,çünkü ben düzeldiğini gördüğümde kendime gülebildim ne seneryolar üretmişim diye.fakat sen daha çok içinde büyümesine izin veriyorsun.
    hayatı akışına bırak,allah hiç bir kuluna katlanamayacağından daha fazla acı vermez.
    rahat bırak kendini,hepimiz bir korkuyla yaşıyoruz sonuçta,ve elbet hepimizin başına korkutucu şeyler geliyor,ama emin ol herkes kaderde yazılıymış benim hatam değil diyebiliyor.
    kendini zamanını herşeyini akışına bırak,düşünme aklına getirme böyle şeyler,korkacak bir şey yok,düşüren allah kaldırmasını da biliyor cnm içini tertemiz tut,hayat çok güzel,güzellikleri görmeye çalış

18. 18 Haziran 2009
  19. sevdemm

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    canım söylediklerin içime su serpti inan bana sağol ALLAH kimseye kötülük vermesin