arkadaşlar banada yardım edin

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve maysimirna tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

22 Kasım 2007
    Konu Sahibi : maysimirna
  1. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar
    günaydın herkesin mutlu haberlerini aldığımız bir gün olur inş.
    önceden yazdığım konuları okuduysanız haberiniz vardır,Adet düzensizliği yaşıyorum son 5 aydır doktora gittim,ultrason ve jinekolojik muayene yapıldı,bir de gebelik için kan testi ki negatifti,ultrasonda bakıldı,kist yada bir terslikten söz etmedi,adet günün yakın olabilir belki rahmin kalınlaşmış dedi,adet olabilmem için falutal verdi zaten 4.gününde regl oldum,Regl tarihlerim,25 haziran,22 agustos(farlutal yardımıyla),15 ekim,yumurtlama günümü anlayamıyorum doğal olarak ama çok ilginçtir bugünler arasında da 53 gün var,her ay gecikmelerle hamile olabilirmiyim diye şüpheleniyorum,bu ayda tabiki,19 kasımda test yaptım,negatifti.bu kadar düzensizlik içinde yumurtlama gününü bile bilmeden hamile kalmam çok zor belki ama bu ay beni şüphelendiren 10 gündür çektiğim ve hiç geçmeyen kasık ağrıları ve mide bulantısı,kusma yok ama hiç bir şekilde geçmiyor bulantı.
    Fikirlerinize ihtiyacım var,test için erken davranmış olabilirmiyim,kanda ne zaman çıkar gebelik varsa,birde benim gibi adet düzensizliği yaşayan arkadaşlar tanı ve tedavi konusunda yaşadıklarını anlatabilirmi,dr randevum haftaya ama bekleyemiyorum,fikirlerinize ihtiyacım var..:uhm:

2. 22 Kasım 2007
  3. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikleçok geçmiş olsun beklenen adet tarihin 3-4 gün geçtiyse kan tahlilinde çıkar gebe olup olamadığın idrar testi yanlış söyleyebiliyor kesin cevapı kan tahlilinde belli oluyor benim bir arkadışımında adetleri düzensizdi yine2ay adet olmamıştı hatta tedavi görüyordu ümidi yoktu yani dr.gitti meğer 2aylık hamişmiş rabbim sanada bizlerde en yakın zamanda tattırır işallah

4. 22 Kasım 2007
  5. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben de adetin başlangıç tarihinden itibaren 22.günde kan testinden sonuç alınıyor diye biliyorum, Allah gönlüne göre versin..

6. 22 Kasım 2007
  7. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    BAK CNM BEN 52 GÜN SONRA ADET OLDUM BENDE PKO VARDI HAP KULLANDIM KİLO VERDİM DOKTORUM GEÇTİ DEDİ AMA D.KONTROL HAPINI BIRAKINCA İLK 2 AY DÜZENLİ ADET GÖRDÜM AMA 3 AY GELMEDİ BELİRTİLERİ YAZACAM SANA ŞİMDİ .....................

GÖĞÜSLERDE ŞİŞME
    DAMARLARDA BELİRGİNLEŞME
    GÖĞÜSUCLARININ GENİŞLEMESİ
    SİVİLCELENME
    KARINDA ŞİŞME
    SIK İDRARA ÇIKMA
    ACIKMA
    MİDE BULANTISI(zamanla kusma)
    KABIZLIK
    VE ADET GEÇTİİİİİİİ HERKES HAMİŞSİN DİYO BENİM İÇİMNDE ÖLE GEÇMİYO PKOYUMYA DİYORUM KİST OLDU KESİN AMA KİMSE İHTİMAL VERMİYO ADETİMDEN 25 GÜN ÖNCE DOKTORA GİTMİŞİM BİŞEY YOK DEDİ........
    DOKTORU ARADIM BEKLE DEDİ BEKLEDİM 42 GÜN GİTTİM
    BİRDE NE GÖRSÜN İÇERDE KİST PATLAMIŞ RAHİME YARIM KİLO KAN BOŞALMIŞ EĞER GEBELİK OLUŞTUYSA DIŞ GEBELİK OLUR DEDİ TEST YAPTI ŞÜKÜRKİ ÇIKMADI VE ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇ VERDİ VE 52 GÜN SONRA ADET OLDUM CNM.........
    ŞİMDİ YUKARDAKİ TÜM BELİRTİLERİ ARAŞTIR AYNISI HAMİŞİLİK BELİRTİSİ
    AMA HAMİŞİLİK DEĞİL ADET OLAMAMA
    HE DERSİN SIK İDRARA ÇIKMA HAMİŞİLİK ADETLE NE ALAKA BENDE RAHİME KAN BİRİKTİĞİ İÇİN BASKI YAPMIŞ VE İDRARA ÇIKIYORTUYORDU ONDNA O KAN BİRİKİNTİSİ YAPMIŞ
    bu arada bu duruma boğulma denirmiş yumurtalık büyüyüp çatlayamadığı için önce sıvıyı boşlatıyor sonra ana damar patladığı için kan boşalması oluyo..
    tedavi dersen ben şimdilik snein kullandığın hapı içitim 10 gün adet oldum
    şimdi yeni bir doktora gideceğim daha önceki doktorum bu sorunu çözemedi
    araştır derim.sana

8. 22 Kasım 2007
  9. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aşina ve eylül canım çok sağolun Allah'ım size de gönlünüze göre versin inş.
    dırımkızı yazdığın bütün belirtiler var bende canım ya hepsi hemde ,doktor çok önemli gittiğim doktor ne hormon testi ne başka bişey yapmadı ve sorduğum sorularada cevap alamadım,senin yeni doktorun kim sende ist.dasın sanırım,canım benim inş sende en kısa zamanda iyileşirsin ve güzel haberlerini duyarız,çok sağolun kızlar

10. 22 Kasım 2007
  11. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar başka kimse yokmu benim yaşadıklarımı yaşayan yada fikri olan??

12. 22 Kasım 2007
  13. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm evet ist. daha önceki doktorum bu durumu çözebilridi bana bu kadar acı çektirmeden o yüzdne ben o doktara asala gitmeyecem
    şimdiki gideceğim dok. prof.çok iyi diyolar yarın gideceğim cnm sana yazarım
    ihmale gelmeyecek bişey biran önce çözüm bul

14. 22 Kasım 2007
  15. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende haftaya yeni bir doktor deniycem arkadaş tavsiyesiyle birbirimize görüşlerimizi yazalım canım inş ikimizde çabucak şifa bulur bebişlerimize kavuşuruz,çok geçmiş olsun sağol canım

16. 22 Kasım 2007
  17. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm bi mahsuru yoksa ist.neresinde oturuyorsun?

18. 22 Kasım 2007
  19. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tuzladayım canım sen nerdesin