arkadaşlar bebeğim emmiyor!..

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve maminero tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

2 Mart 2009
    Konu Sahibi : maminero
  1. maminero

maminero Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 2 buçuk aylıkken üşüttü. o günden sonra emmemeye başladı. mama yada ilaç kullanmamama rağmen birden emmeyi kesti. 2 ay boyunca uyuturak emzirdim. mama vermememe ve aç olmasına rağmen emmedi. 3 haftadır işe başladım. 2 haftadır uykuda bile almıyor.emzirmek istediğimde kıyameti kopartıyor. sizce sütüm çekilmişmidir. göğsümü sıkınca su gibi sıvı fışkırıyor. köyde çalıştığım için pompada alamadım. eğer pompa işe yarıyacaksa sütümü artıracaksa internetten alıcam. bana marka önerirmisiniz. şu anda çok çaresizim.lütfen deneyimlerinizi paylaşın

2. 2 Mart 2009
  3. gnydn64

gnydn64 serapgnydn.blogspot Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım medela mini elektrikli kullanıyorum ben memnunum
    avent ısıs manuelide kullanan arkadaşlar var medeladan daha iyi olduğunu söylüyolar.
    3 saattebir düznli aksatmadan sağarsan sanırım çoğalır canım
    kafana takma canım

4. 2 Mart 2009
  5. arzuercan

arzuercan Dombili köftem... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim çalışan bir arkadaşımın bebeğide asla emmiyor memeye yaklaştımı çığırıyor o yaklaşık 4 aydır sağarak biberonla veriyor manuel el pompasıyla sende al hemen alasıya kadar elinle sağ at buzluğa sağmaya başlayıncada geceleri uyurken ver sütün kesilmez merak etme hemen al pomba acele kolay gelsin

6. 3 Mart 2009
  7. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım tamamen kesilmesine izin verme sıcak bi duş al masaj yap ayrıca elinlede sağ bebeğe ek gıda veriyorsan sağdıklarını kaşıkla ver meyve püresine kat mamasına kat eğer saklama poşetin varsa dolaba at yada hemen temin et ben pompa kullanmadım elimle sağınca bayağı etkili ama masaj yap ki süt kanalları açılsın sağma şeklide önemli ucundan sıkma yukardan gerdirerk sık bence pes etme ne kadar süre aç bıraktığın önemli yani bi kaç saat verme belki alır ama en önemlisi de moralini yüksek tutman eğer üzülürsen sütün tamamen kesilir geleceğine inan Allah ın izniyle herşey yoluna girer inşallah

8. 12 Mayıs 2010
  9. gokbenyilmaz

gokbenyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben de internette deli gibi araştırmıştım neden emmiyor diye. bebekler 3-5 ay arasında memey, bırakabilirmiş yılmadan vermek gerekirmiş diye önerileri okuyup kendimi avutuyordum. bi ara sağıp biberonla vermeye çalıştım bi süre içti oradan ondan sonra onu da bıraktı. meğersem kızımın besin alerjisi varmış. ve 2-6 ayları arasında çıkarmış besin alerjisi bebeklerde. izmirde bir prof'a gittik. adam birkaç soru sordu bana. emerken başı çok terliyormu? evet. kakası yapış yapış mı? evet. poposunda hiç geçmeyen bir kızarıklık var mı? evet. ve bunun gibi bi sürü cevabı evet olan sorular sordu. besin alerjisi testi yapıcaz dedi. yaptı ve alerji testinin sonuçlarını gözlerimle gördüm. hangi maddeden deri altına enjekte etmişse alerjen olanlar kabardı. kızımın çilek,mısır,yulaf, tavuk, balık (beyaz ete yani) alerjisi varmış. ben de özellikle çileği tabak tabak tüketiyordum ogünlerde. bi ilaç yazdı ve bu besinleri yeme dedi. mucize gibi hemen düzeldi kızım. son on günde 300 gr vermişti. ne kadar üzülüyordum. şimdi çok mutluyuz :)
    bebekler uykuda koku almazmış oyüzden emermiş uykuda ama uyanıkken almıyordu, meme emme pozisyonunu alıp memeyi uzatınca kendini geriye atıp çığlık çığlığa ağlıyordu. meğersem kokusunu alıp istemiyormuş yavrum. ama şimdi deli gibi emiyor çok şükür. bebek büyütmek zor. allah herkese kolaylık versin

10. 16 Mayıs 2010
  11. kayra0620

kayra0620 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    soğuk algınlığı arkasından idrar yolu enfeksiyonu sık görülürmüş keza bende yaşadım ve halada kurtulamadık emmeyi reddeme gce sık uyanma hzursuzluk ve uykusualukda belirtisi olurmuş amacım telaşlandırmak değil sadece idrrar tahlili yaptır bence bişey kaybetmezsin

askiminaskiyim bunu beğendi.
  12. 21 Mayıs 2010
  13. mhtp42

mhtp42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bebeğinizde besin alerjisi olduğundan bahsetmişsiniz.yaşadığınız sorunun aynısını yaşıyorum bebeğim 3 aylık uyanıkken emmeyi reddediyor,uykuda emiyor ancak. doğduğundan beri arasıra emmek istemediği oluyordu ama çok nadirdi şimdi hiç emmiyo yarı uyur hale getirip ancak öyle emziriyorum.doktora götürdüm inek sütü alerjisi olabilir böyle emzirmeye devam et dedi olmazsa mama verirsin dedi.sizin yazınızı okumuştum doktorada sordum besin alerjisi olabilrmi dedim. sadece anne sütü alıyo olamaz dedi. benim kızımında dediğiniz gibi kafası terliyo ,poposunda kızarma oluyo,kakasıda sümüksü.bu konuyla ilgili sizinle görüşüp bilgi almak istiyorum cevap verirseniz sevinirim.

14. 21 Mayıs 2010
  15. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    2. aydan sonra bebeklerde emme sorunu yaşanıyor nedense. Bize de bu besin testlerinden yapıldı. Kan alınarak. Hiçbir besin alerjisi yok dendi. Bizimki başka bir sorundan, laktoz intoleransından imiş. Deri altına enjekte edilerek de yapılıyor demekki. Enteresan.

16. 23 Mayıs 2010
  17. mhtp42

mhtp42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sizin bebeğinizde ne gibi belirtiler vardı. hiçmi emmiyordu ve hangi ayda başladı sorununuz. peki şimdi düzeldimi, ne kadar sürdü emmemesi?

18. 26 Mayıs 2010
  19. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

canım bıraz daha detaylı anlturmısıın bebısın kac aylıkken basladı bu sorun aynı seylerı bızde yasıyoruz