arkadaşlar bebeğim ne emiyor ne de mama yiyor ne yapcam..

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve aysu3866 tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aysu3866
  1. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar 5 aylık kızım var nedense anne sütünü emmek istemiyor..özelliklede uyanıkken karnı acıksa emzirmem imkansız ya uyutcam uyuduktan sonra yada hemen uyandıktan sonra uyku sersemliğiyle emerse emiyor..doktora götürdüm yavaş yavaş mama ver bişi olmaz dedi aptamil aldım bende onuda içmiyor zor bela içiriyorum mdesi bulanıyor..bende pirinç unuyla falan işte muhallebi yaptımiçinede çok çok az toz şeker attım karıştırdım öyle yedi...öyle devam edeyimmi yoksa aptamilin şekerli olanı varmış yoksa ondan alıp onu mu vereyim..şekerli diye onu almadım ama diğerinide yemedi çok şekersiz olunca..sizlr ne dersiniz...a.s.

2. 13 Ağustos 2009
  3. Elis

Elis Guest

bence sekerli verme derim,cocugu simdiden alistirma sekerli gidalara,benim kizim 1 hafta biberon mamasini reddetmisti,ne yaptimsa iciremiyodum neler neler denedim olmadi,ama baktiki baska caresi yok,kuzu gibi icmeye basladi,,bikacgun sonra duzene girer yani merak etme,,,,,,,,yerimseniben
    ALLAH anali babali buyutsun:Saruboceq:

4. 13 Ağustos 2009
  5. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    amin canım cümlemizinkini allah analı babalı büyütsün...bende zaten canım şekerliye alışmasın diye aptamilin şekersizini aldım ama zor yediriyorum denemek için işte çok çok az şeker attım yedi güzell..bencede aslında yedikçe yedikçe alışır heralde inşallah...

6. 13 Ağustos 2009
  7. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sütlü pirinçli muhallebiler var milupanın onu sulu yapıp biberonla verebilirsin . Belki sever . Bide doktorun ne dedi bilmiyorum ama ek gıdalarıda yavaş yavaş tattırabilirsin

8. 13 Ağustos 2009
  9. kazeem

kazeem :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    şekerli verme derim ben kendi adıma biz 8 aylık olduk hala şekerli hiç birşey vermedim
    bence dr ile konuşup yavaş yavaş meyve püresi ve yoğurt verebilirisn ayrıca mamadan hoşlanmadıysa muhallebileri daha sıvı biberondan geçecek şekildede verebilirisn ama yemiyor diye birşey yok biraz zorluyorlar snra alışıyorlar

10. 13 Ağustos 2009
  11. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda 4,aydan sonra beni sadece uyuyunca emdi unayıkken sanki zehir veriom gibi ortalığı yıkardı mamayıda hiç sevmedi onuda uykuda verdim bu mücadelem 1 ay daha sürdü sonra ek gıdalara başladım ülker goggly pirinç ununu sevdi sonrasında çorbalar falan şuan bile zorla günde birkez uykusunda azcık mama içiyo okadr ama ek gıdaları severek yiyo

12. 14 Ağustos 2009
  13. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    aynı canım benim kızda öyle ne meme emse nede mama yese ama başka yiyeceklerden tettırdığım zaman çok güzel yiyor ama memeyide mamayıda verme..mmayı ama zorluyorum zorlada olsa yediriyorum..ülker in goggly pirinç ununa kaç aylıkken başladın canım..mesela kızım 5 ayı yeni bitirdi benim.

14. 14 Ağustos 2009
  15. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    veriyorum canım evet artık meyve püreside yoğurta da başladık onları güzel yiyor ama mamaya gelince yemiyor

16. 27 Ağustos 2009
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    aynı benım kız ıŞte ne mam ne mem ek gıdalar yenıyo tabı bazen onlardada sapıtıyo .bu rarda arı mama denemenı Şıddetle tavsıyeedıyorum dıĞer pırınÇ unlarından Çok daha besleyıcı ve lezzetlı ayrıca arımamanın kıvamı dıĞer pırınÇ unlarına gÖre Çokdaha akıŞkan ve tatlı Öyle dıĞerlerı gıbı koyu bı bulamaÇ olmuyo ayrıca arı mamayı sulandır bıberonla verebılırsın tadı dıĞerlerıne gÖre sulandırdıĞında bıle Çok daha ıyı ve tatlı luyor canım.

18. 28 Ağustos 2009
  19. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    birde onu deneyim canım ama arı mama bi markamı yoksa beşka markaların bi mamasımı..eczanelerdemi bulabiliriz sadece