arkadaslar bebegim oluk gibi kusuyorrrr :-(((((

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve yagmur77 tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1 Haziran 2009
    Konu Sahibi : yagmur77
  1. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar herkese merhaba.cok yazmiyorum ama mumkun oldugunca yazdiklarinizi okuyorum.beni taniyanlar bilir zaten.benim son 1 haftadir moralim cok bozuk.oglum 3 defa oluk gibi kustu son 1 haftada ama oyle boyle kusma degil hani oluktan su fiskirir ya iste oyle yuzu gozu kulaklari o anda nerdeyse bulundugu yer her yer kusmuk oluyor.midede ne varsa cikiyor.dr a sordum cok yediryosundur dedi ama he zamanki gibi yediriyorum onceden yoktu bole bisi.birde fazla olan gida fiskirir gibi mi cikar?agzinin kenarindan akitmasi gerekmezmi fazlayi ama oglum akitmak ne kelime ki fiskirtiyo resmen.en son dun meyve yediriken kustu yatagin ustundeydik dusunun artik yatagimin altina kadar gecti.banyoya zor attim ikimizi.birde artik ek gida almak istemiyor cildirmak uzereyim.sadece beni emmek isiyor ama sutumde eskisi gibi degil az geliyor.sasirmis durumdayim.gecen gun ek gida verirken ac oldugu halde almak istemedi ve ben de zorla vermeye calisirken kustu artik yedirmeye korkar hale geldim.kilosu da pek yok yani tombik falan da degil.elleri ayaklari ciroz gibi ama kilosu sukur normal sinirda.ben ne yapacagim bilemez durumdayim moralim cok bozuluyor kustugunda . sizin bebislerde kusuyomu???sabahtan beri ac yavrum bu arada sadece beni emdi.kahvalti yapmak istemedi.cok uzgunum kizlar ya :çok üzgünüm:

Son düzenleme: 1 Haziran 2009
  2. 1 Haziran 2009
  3. remedios

remedios Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sadece ek gıda yedikten sonra mı kusuyor
    yoksa emdikten sonra da mı kusuyor

4. 1 Haziran 2009
  5. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm yok beni emdikten sonra kutugu hic olmadi.sadece ek gidadan sonra kusuyor.ama hic bisiyi degistirmedim mama konusunda meyve konusunda hep sevdigi mama ve meyve puresini yapiyorum.birde dunku kusmasinda daha yedirmeye yeni baslamisitim ki sabahki yediklerini cikardi aradan 3-4 saat gecmesine ragmen.

6. 1 Haziran 2009
  7. remedios

remedios Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inek sütü içeren ya da soğuk bir şey verdin mi yağmur çünkü inek sütü alerji yapıyormuş ya da soğuk bir şey yediyse midesini üşütmüş olabilir
    başka bir şey aklıma gelmiyor

8. 1 Haziran 2009
  9. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım telaş yapma önce. Belki doktorun doğru söylüyordur. Bazen bebekler istemedikleri şeyleri yedirmeye ısrar edersen kusuyorlar. Ben bir şey yedirirken bebeğim öğürüyorsa hemen kesiyorum yedirmeyi. Devam etsem dediğin gibi kusar. Kahvaltıyı belki karışık yemek istemiyordur bir de tek tek vermeyi dene. ıstemediği şeyleri verme bir süre. Yoğurt falan yiyor mu.

Ama seni daha fazla telaşlandırmak istemem de kusma bazen hastalık habercisi diye okumuştum kimi internet sitelerinde. Belki sadece üşütmüştür. En iyi doktorun bilir bence devam ederse mutlaka ya doktoruna ya da ona güvenmiyorsan başka bir doktora git. Bir de kilo alımı önemli tabii ki. Eğer kilo almamışsa sorun var demektir zaten.

10. 1 Haziran 2009
  11. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm az önce benim kızımda aynı dediğin gibi kustu yayla çorbası içiyordu pirinci yutarken kustu kusmaya başlayıncada hemen kesilmedi yediği kahvaltı bile çıktı aynen dediğin gibi hemen banyoya attım ikimizide,seninde belki pütürlü bişey geliyodur bebğinin boğazına ondan yapıyodur benimki alıştı pütürlülere ama bugün pirinçten mideside bulandı sanırım

12. 1 Haziran 2009
  13. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnmsenin dedgin gibi bende ondan suphelendim cunku kusmadan az oncesi ogurur gibi yapiyor sanki bogazina takiliyomus gibi ardindan da kusuyor zaten.birde dikkatimi ceken bisi daha oluyor karni sis oluyor kusmadan once kusunca karni bayagi iniyor,dr siskinilii yok dedi ama acaba ustuyomu gece cok ustunu aciyo ince bir penye battaniye ortuyorum gece bunun yuzunden 10 kere kalkiyorum nerdeyse ama yinede aciyo.buralarda gerci sicak ama bebek oldugu icin usutuyomu acaba anlayamadim.

14. 1 Haziran 2009
  15. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm senin bebişinde o yüzden kusuyodur belki boğazına takılıyodur bişey öğürüyodur böyle olunca ekgıdalarıda bu yüzden kabul etmiyo belki,üşütse durup dururkende kusar ama sadece yemek yerken kusuyosa boğazına takılıyo bence

16. 1 Haziran 2009
  17. txuxlay yxuxksel

txuxlay yxuxksel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım ...başına güneş geçmiş olabilir mi? uzun süre dışarda kaldı ise ondan olabilir, ılık bir banyo yaptırıp, yoğur yedirebilirsin.. ve bol su içirmeyi ihmal etme bence..
    tekrardan bol geçmiş olsun ..

18. 1 Haziran 2009
  19. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    bir müddet kes canım ek gıdayı,midesi rahatlasın biraz..pütürlü gıda veriyosan boğazında kalıyodur on danda yapar.sen iyisimi sadece püre yap yemeklerini bi süre..