Arkadaşlar bebek için en acil asla olmazsa olmaz ilk alınması gereken şeyler...

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve aysun444 tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

24 Şubat 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bebek için en acil asla olmazsa olmaz ilk alınması gereken şeyleri sıralarmısınız lütfen, yani bu yazdıklarınız kesinlikle olması gereken şeyler olsun...
    Mesela beşik, o yıkama küvetleri, bebek bezi başkaaa..
    Bu arada kendime almam gereken bişeyler varmı, bir arkadaşım hasta bezi de al dedi, ayağa kalkamıyorsun çünkü dedi, varmı böyle bişey , siz kendinize başka ne aldınız hem hastane için, hemde ilk haftalar kullanmanız için.
    Yazarsanız sevinirim.

2. 25 Şubat 2009
  3. isil_ufuk

isil_ufuk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım hasta bezi ilk gün kullanıyorsun oda hastanede verirler , bol bol kendin için pet al ayrıca göğüs petleri de al emzirme sütyeni felan isteğine bağlı...
    bebek için hastane çıkışın mutlaka olsun bi tane ,zıbınlar ve badiler al özellikle üst için kıyafet daha çok alman gerekiyor kustukları için,yani aslında acil olarak bişey gerekmio hepsi alınması gereken şeyler...

4. 25 Şubat 2009
  5. sanesni

sanesni Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bol bol ped al kendin için ben hasta bezi iç kullanmadım sadece ilk gün hastanede altıma koruma altlıgı sermişlerdi okadar. Bebeğin içinde bol bol üst al ve minik pamuk mendiller olsun arkadaşın dediği gibi kustukları için gerekiyor. Bide doğduklarında gazlı olursa bebekler altlarını değiştirirken kaka yaparlarsa heryeri batırıyorlar alt değiştirme bezi iyi oluyor. Hazır almayı düşünürsen ben bir tek canbebenin alt değiştirme bezine rastladım. Rahat oluyor yıkama derdi yok batınca atıyorsun.

6. 25 Şubat 2009
  7. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hastane çıkışı ne oluyor?

8. 25 Şubat 2009
  9. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ah canım sen hakkaten uzaksın bu konulara galiba
    hastane çıkışı bebek için ilk anda giyebileceği tüm cicileri içeren bir set
    zıbınından önlüğüne, patiğine pijamasına ve battaniyesine kadar herşey var içinde
    doğduğunda bunları giydirip sarıp hastaneden çıkıyorsun
    onu almasan bile içindekilerden ayrı ayrı da olsa mutlaka alman lazım canım

10. 25 Şubat 2009
  11. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bebegin ilk giyecegi kiyafetler oluyor canim, yani zibin eldiven patik sapka vs, herhangi bi bebek magazasina gittiginde 6li 8li ya da 10lu cesitleri var

12. 25 Şubat 2009
  13. EU1

EU1 Guest

1 takım hastane çıkışı seti,
    4-5 adet 0-3 ay yarım kollu, uzun kollu badi,
    altlı üstlü takımlardan 2-3 takım,
    2-3 tane bütün tulum benim bebeğim aşırı kusuyordu o yüzden aldıklarım yetmedi, doğumdan sonra yeniden bir sürü 0-3 ay kıyafet aldım, hepsi de yıkana yıkana eskidi :)
    yeni doğan için olan minik kıyafetlerden çok alma derim, benim bebeğim iri doğduğu için çoğu şeyi kullanılmadan kaldı.. bir de çok çabuk büyüyorlar zaten..
    o nedenle hastane çıkışı seti dışındakilerin, 0-3 ay olması daha iyi olur..
    bebiş için penye ve peluş battaniye..
    kendine de hastane için, gecelik terlik ped şampuan tarak vs..
    hayırlı doğumlar canım
    bebeğini sağlıkla kucakla inşAllah.. a.s.

14. 26 Şubat 2009
  15. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hakikaten hiçbir şey bilmiyorum, nasıl anne olacaksam, bana hala oyun gibi geliyor herşey yeni yeni depresyona giricem ciddi ciddi düşündükçe herşeyi, ben hala hamile kıyafetlerimi giyeyim, şirin şirin dolanayım modlarındayım. modlarımdaydım yeni yeni kendime geliyorum, hafif telaş yaptım.

16. 26 Şubat 2009
  17. sanesni

sanesni Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım hiç merak etme bebeğin doğduğu anda öyle bir annelik duyguları başlar ki kendin bile inanamassın, hiç yapamayacağım diye düşündüğün şeyleri bir çırbıda yaparsın. Bebek dogar dogmaz direk anne moduna geçiyorsun. Bende çok korkuyordum nasıl yapıcam nasıl bakıcam derken birde bakmışım herşey gayet güzel gidiyor. Kızımın göbeği düştükten sonra banyosunu bile kendim yaptırdım sonrası geldi zaten. İnan annelik hamilelikten daha eğlenceli ve daha güzel :) Eminim sende annelerin en iyisinden olacaksın. Başarılar....

18. 26 Şubat 2009
  19. PirayeHira

PirayeHira Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm kendin için gecelik,pijama,göğüs pedi,pet ve emzirme sütyeni al.bebek içinde hastane çıkışı,banyosu ve bakımı için küvet(en başlarda filede yıkamak rahat oluyo file alabilirsin),şampuan,yağ,pişik kremi,bez,ıslak mendil tabi bide bunları koyacağın bakım çantası çantalı setlerden alabilirsin,battaniye ve ağız mendili,bide oto.koltukları var yeni doğanlar için hastaneye getirip götürürken rahat oluyo sallandığı için uyuturkende kullanabilirsin bundanda alabilirsin istersen tabi.hayırlı doğumla rşimdiden...