Arkadaşlar bej rengi yatak örtüsü aldım, halı ve perdede renk model için yardım...

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve ERAYEFE tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

2 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ERAYEFE
  1. ERAYEFE

ERAYEFE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bej krem tarzı yatak örtüsü aldım perde ve halıya uyum sağlamadı yeni perde ve halı alıcam renk model nasıl uyumlu olmalı yardım ederseniz sevinirim

2. 2 Nisan 2010
  3. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Mobilyaların, duvarın ne renk canım?
    Krem, her renkle uyum sağlar; ama mobilya ve duvar rengini yazarsan daha çok yardımcı olabiliriz sana. Hatta bir fotoğrafını koy yatak odanın...

4. 2 Nisan 2010
  5. lalelal

lalelal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Güle güle kullan canım...Yatak bej-krem,mobilyalarda da kahve-krem varsa perde ve halı renkli olmalı bence.Herşey bej-kahve-krem monoton oluyor.
    Duvarlar fildişi veya buz mavisi olabilir mesela.Bu durumda MAVı ya da Turuncu halı ve perde ortamı açacaktır,hareketlendirebilir.
    Mavi koyu ton mavi olmamalı.

6. 3 Nisan 2010
  7. ERAYEFE

ERAYEFE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım mobilyam ceviz renginde duvar ise şampanya resim eklemeye çalıştım fakat olmadı dün sarayın simli model halısı var krem kahve çok beğendim sipariş verdim gelicek umarım hoş olur perdede kararsız kaldım

8. 3 Nisan 2010
  9. ERAYEFE

ERAYEFE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım bilgin için halımı dün sipariş verdim saray simli shaggy olandan krem kahve . Perdede kararsız kaldım mobilyam ceviz yatak örtüm bej halım ise kahve krem olucak perde henüz beğenemedim

10. 3 Nisan 2010
  11. Anuska

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Bu durumda bence perdeni de çok açık krem yaptırmalısın canım. Hatta içinde hafif sim de olabilir.
    Eğer penceren uygunsa kahverengi sade bir fon da hoş durabilir.

12. 3 Nisan 2010
  13. ERAYEFE

ERAYEFE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim

14. 3 Nisan 2010
  15. lalelal

lalelal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yani sonuçta herşey krem-kahve olmuş.
    Birşey diyeyimmi; bu kadar uyumluluk adına monoton dekorasyon anlayışı bir tek biz Türklerde var.Odaya başka hiçbir renk sokmuyoruz.Çünkü vatandaşa sıcak-soğuk-kontrast-nötr renk nedir diye sorsak cevap alamayız.Maıson Françaıse gibi dergilerden de haberi olmayan Türk halkı ,dekorasyonu sadece kahve rengin,kırmızı-siyah-beyaz renklerinin uyumu zannediyor.(Bu arada ilgili olduğumdan uluslararası dekor dergilerinden 5 yıldır sürekli alıyorum.)Ama kendisinin asla biraraya getirmeyeceği Aşk-ı memnu'daki Adnan Bey'in yalısına bayılıyor:))

Kusura bakma ben sadece milletimizin dekorasyon anlayışını eleştirdim.

16. 3 Nisan 2010
  17. Anuska

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Haklı olabilirsin; ama:
    Benim zevkim, benim zevkimdir. Zevkimin Türk milletinin genel özellikleriyle hiç bir ilgisi yoktur. Kahve ve kremi çok severim. kendi evimde renklendirme yaptım; ama arkadaşınki için bunun uygun olacağını düşündüm. Yıllardır dekorasyon dergisi alırım, çok da severim uğraşmayı. Ama Avrupalı gibi evimiz, bahçemiz mi var da onlar gibi dekorasyon yapalım? Dahası Avrupalı'nınki zevk de bizimki niye değil?
    Kusura bakma, sadece kendi fikrimi söyledim.

18. 3 Nisan 2010
  19. ERAYEFE

ERAYEFE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anlıyorum seni tabiki sende haklısın ama krem kahve uyumunu oldum olası sevmişimdir odaya sıcak hava aynı zamanda şık bi ortam katıyor belkide o açıdan bilemiyorum cesaret edemiyoruz galiba