Arkadaşlar benim de bir sorum olacak.. Fikirleriniz çok önemli

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve asunagi tarafından 7 Şubat 2009 başlatılmıştır.

7 Şubat 2009
    Konu Sahibi : asunagi
  1. asunagi

asunagi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    2 senelik evliyim.1 sene oldu işten ayrıldım.annemi her çarşamba kan tahliline götürüyorum.öğlen yemğini vermek için anneme gidiyorum babam evde yoksa işi varsa eğer.ve bu düzene çok alıştım gitmezsem zaten aklım annemde kalıyor.neyse bi iş buldum tesadüf oldu benim küzen buldu.işin şartları çok iyi 9 da giriş öğlen 1 saat yemek molası 6,30 da çıkış ve iş görüşmesinde dedilerki burda aile gibiyiz izin konuları bizde problem olmaz birbirimizi idare ediyoruz hep dediler.eşim çalışmamı çok istiyo içine kapandın senin için çok iyi olur diyo.pazartesi günü haber vercekler.bir yanım çalışmak istiyo bir yanım istemiyo.bide babamında dr. işi çıktı salı günü götürücem.napıcamı bilmiyorum.sanki çalışırsam annem ve babamın hastane . bakım işleriyle ilgilenemiycem ve kendimi yicem.8 yıllık işimden o yüzden ayrıldım offf bilmiyorum .çalışmakta istiyorum hayatın içinde olmak hayatım değişsinde istiyorum...

2. 7 Şubat 2009
  3. vizontele

vizontele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, annenin ne tür bir sağlık problemi olduğunu tam bilmiyorum. Sanırım senden başka bakacak kimsesi yok. Evet çalışman iyi ama hem işine , hem ailene, hemde kendine vakit ayırman çok zor. Bİliyorsun çalışınca sadece beden yorulmuyor, hem kafa hem beden ikisi bir arada yoruluyor. Böyle bir tempoda kendine vakit ayıramayacaksın benim düşüncem. Bunlarıda göz önüne al. Çalışmak güzeldir evet zevklidir katılıyorum ama annenin durumu nedir yine bu tempoda onunla ilgilenmen zor olabilir.

4. 7 Şubat 2009
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya tabıkı calış....annen ve baban kendı işlerını halledemezlermi...
    yanı cokmu muhtaclar yada hastalar bu arada gecmıs olsun....
    yanı onlarla konus...
    aılende baska kımse yokmu yardım edecek.........onlardan yardım ıstesen....

6. 7 Şubat 2009
  7. asunagi

asunagi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biz 3 kız kardeşiz aslında.büyük kardeşim bekar çalışıyo o zaten evde akşamları yemek yapıyo ve izin alması çok zor oluyo.diğer kardeşim evli oda çalışıyor.onlar karı koca asgeri ücret.onunda izin alması zor.bende 1 senedir işsizim yani bizim durum daha müsait gibi geliyo bana ne bilim ya varya evlendim diye zaten suçluluk içersindeyim.annem 8 sene önce beyin kanaması geçirdi ve konuşmasını yitirdi.ve rahat yutkunamıyor tükürüğünü tutamıyor yani ama kendini gezdirebiliyo ama yorulmamaması lazım tabi.yani bu durumda aklım hep onda zaten e babamda 66 yaşında ne karadar hizmet edebilir.ve halada çalışıyo babam iş olunca.ben zaten hayatımı sürekli dondurmış durumdayım bekarkende öyleydim evliyim hala öyleyim.bazen kendimi günah keçisi gibi hissediyorum.bana zor gelmiyo töbe töbe sakın öyle anlamayın....senağlama
    çocuk yapmak bile istemiyorum annemle ilgilenemem diye böyle bir ruh halindeyim anlayın.
    diyorum ki iş yerine desem böyle böyle bi durum var her çarşmba eğer kabul ederseniz olur olmaz derseniz sizede sorun olur banada derim olurmu kızlar

8. 7 Şubat 2009
  9. vizontele

vizontele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yani canım annenin sürekli ilgiye ihtiyacı var evet ama bu yükü bence sen tek başına çekmemelisin diye düşünüyorum ilk etapta. Ama diğer kardeşlerinden en müsait sensen yapacak bişey yok. Anladığım kadarıyla çalışmayı çok istiyorsun ama çalışırsan için rahat etmeyecek eskisi kadar ilgi gösteremeyeceğinin sende farkındasın. Bence işyerinle baştan herşeyi konuşki ilerde sorun olmasın. Durumua göre işe başlarsın.

10. 7 Şubat 2009
  11. EU1

EU1 Guest

zor bi durummuş..
    baştan konuş işyeriyle, sonra emrivaki gibi olmasın..
    dr günlerinde izin almak karşlılığında ct çalışmayı filan teklif et istersen belki kabul edilir..

12. 7 Şubat 2009
  13. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    anne ve babanız yürüyemeyecek durumduysa tabiki yardım edin ve çalışmayın.
    ama anladığım kadarıyla o kadar yaşlı değiller..
    ailemiz için fedakarlık yapalım derken bazen hayatı kaçırabiliyoruz..tabiki ilgilenmeyin demiyorum ama kendi işlerini kendileri halledebilecek durumdaysalar çalışın bence.

14. 9 Şubat 2009
  15. mina_melis

mina_melis Guest

canım benim eğer eşinin maaşı sizi geçindiriyosa bence çalışma.anne baba gibisi varmı.onlar bizi hiç karşılık beklemeden büyüttü yedirdi içirdi.özelliklede onlara hastayken bakmak ne kadar sevap biliyosundur..okuyunca çok üzüldüm RABBİM ŞİFA VERSİN İNŞALLAH.sen şuan o kadar büyük sevaba giriyosunki inşallah.bence dünya nimetleri için vazgeçme bundan.iş herzaman bulunur ama anne baba bulunmaz.ALLAH göstermesin yarın bigün onlardan birini kaybettiğin zaman vicdan azabı çekebilirsin.etkilemek istemiyorum ama sadece düşüncelerimi söyliyim dedim.benim annem babam uzakta o yüzdende çok hassasım belki bu konuda

16. 10 Şubat 2009
  17. glsh85

glsh85 Guest

allah şifa versın
    işyerıyle bir görüş ...

18. 10 Şubat 2009
  19. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    İşyeriniz durumu idare edebilecekse; çarşamba günleri annenizle ilgilenebilecekseniz;
    bence çalışmak sizin için daha iyi olur. Hem biraz olsun farklı bir ortamda bulunursunuz,
    hemde kendinizi daha iyi hissedersiniz diye düşünüyorum. Annenize geçmiş olsun.
    Zordur hasta bir insanla ilgilenmek, ona emek vermek. Ama yazdıklarınız çok hoşuma gitti
    Allah herkese sizin gibi vefalı, hoşgörülü evlat nasip etsin. Ne mutlu size...
    :1hug: