arkadaşlar bi bakar mısınız...yardım..

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve estel tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : estel
  1. estel

estel Guest

selamlar...

arkadaşlar oğlum elini emiyo..daha doğrusu yiyiyor :))
    buraya kadar normal hiç engel olmadım çünkü emzik vermedim..

ama elinde emmekten hafif hafif ve son olarak bugün oldukça fazla sivilcemsi kızarık kabarcıklar oldu..

böyle bişi yaşayan var mı..
    varsa ne yaptınız..bişide süremiyorum emiyo diye:KK43:(

2. 18 Şubat 2009
  3. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bence sürekli kaynamış içme suyu ve pamukla silip temiz tut. Ben emziğe alıştırdığım için elini emmeye çok vakti kalmıyor. Ancak oynarken ya da etrafı izlerken keyiflenip elini emiyor ben de müdahale etmiyorum.

4. 18 Şubat 2009
  5. husran

husran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benım kızımın elinde de sivilce gibi benekler cıkıyo. evet bızımkı de elını emmeye başladı, hem emzığı hem de elını aynı anda bıle emebılıyo::) emziğin arasından parmagını sıkıstırmaya calışmasını gormenız lazım:)
    bızım elımızdekı benekler elını emmeye başlamadan da vardı. cok kuru ellerı, pul pul dokuluyo. ben de bebe yağı suruyorum. işte o zaman ellerı benek benek oluyo. ama geçiyo sonra yenıden cıkıyo. önemli bi şey olduğunu sanmıyorum. cıltleri cok hassas ya ondandır sanırım..

6. 18 Şubat 2009
  7. estel

estel Guest

aslında her sabah uyanınca yıkıyorum bi güzel ama yeterli gelmiyo heralde ...

dediğin gibi yapıcam gün içinde devamlı çok teşekkür..

8. 18 Şubat 2009
  9. estel

estel Guest

bebe yağı sürünce ağzına almaz mıkii..

ben bişi sürmeye korkuyorum..

10. 18 Şubat 2009
  11. estel

estel Guest

ya bide ne zamana kadar sürüyomuş bu emme olayı bilen var mı..
    oyuna filan başladıkları zaman unuturlar biraz heralde..

temiz tutucam diye aklım çıkıyo..

elimde bezle dolaşıyorum devamlı :))

12. 18 Şubat 2009
  13. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bence daha dur derim. Şimdi sadece ellerini ağızlarına alıyorlar. Bir iki ay sonra ellerinme geçen her şeyi ağızlarına almaya başlayacaklar. İşte o zaman vay halimize.

14. 18 Şubat 2009
  15. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Benim kızda yatar pozisyondayken emzik emiyor.Ayağa kaldırdığımız an ağızdan hemen atıyor.
    Bugünlerde eline yumruğuna daha bi ağırlık verdi.geçen benim elimi yakaladı bi hırsla ısırmaya çalışıyo ki sorma.
    Artık bundan sonra emmeye devam ederler gibi geliyor.
    Dişleride çıkacak ya.Bi kaç ayda anca çıkıyomuş dişler zaten.Şimdi yavaş yavaş kaşınıyosa

Kabarıklık olmadı bizde henüz ama julinin dediği gibi yapabilirsin.Çokda fazla hijyene alıştırma sonrasında daha fazla hasta olur.
    Bi kaç defa silsen gün içinde yeter.Gece uyurken kremleyebilirsin yada yağlayabilirsin.Ağzına almaz.

16. 18 Şubat 2009
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Benimki oyuncakları ağzına almaya çalışıyor.Sabit oyuncakları alamayınca sinirlerniyor.

18. 19 Şubat 2009
  19. EU3

EU3 Guest

doktor salyasının oluşunu ve elini yumruk yapıp ağzına götürmesini diş çıkaracağı için yaptığını söyledi hazırlık aşamasındaymış şimdi,

elini sürekli emen bebekleri birazda olsa engellemeye çalışın derim kızlar, sonra parmaklarda vs deformasyon olabiliyor ve alışkanlık haline gelirse 6-7 yaşına kadar belki daha fazla bile sürebilir parmak emme şeklinde, bir arkadaşımın kızı parmağını kızartacak şekilde emmeye başlamıştı zar zor emziğe alıştırınca düzeldi biraz