arkadaşlar bi bakarmısınız lütfennn

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve dyg_6 tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

19 Aralık 2009
    Konu Sahibi : dyg_6
  1. dyg_6

dyg_6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar biz 6 aydır falan bebek istiyoruz ama olmuyo bende doktora gitmeye karar verdim ama doktora gittiğimde ne gibi testler yapılacak nasıl bir yol izlenecek merak ediyorum bu gibi durumda olup doktor tecrübesi olan bayanlar anlatabilirmi sırasıyla neler yapılıyo ne gibi değerlere bakılıyo

2. 19 Aralık 2009
  3. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    adetin 3 veya 4.günü hormon testi yapılıyor
    yumurtalarına bakar kist var mı diye
    iltihap var mı diye de bakabilir ben de çıkmıştı

4. 19 Aralık 2009
  5. dyg_6

dyg_6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki arkadaşlar bu tahliller ücretlimi yoksa ssk karşılıoyrmu bu arada nie kimse bişey yazmıyo kiiii CADIARZU

6. 19 Aralık 2009
  7. ALeNaM

ALeNaM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hemen panige kapilma bir sene sonra hamile kalan bayan cok var.....senin adetlerinde gecikme varmi veya vucundunda asiri tuylenme veya kilon cokmu bunlari cevaplarmisin???

8. 19 Aralık 2009
  9. MySky

MySky Rütbesiz.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ne zamandir evlisiniz?Nasil korunuyordunuz?Kac yasindasiniz?bunlari bilmiyorum ama su kadarini soyliyeyim hemen doktora gitme..Turkiyede ki doktorlarin bir cogu sadece para icin bir dunya test yaptiriyor..Tabi ki hepsi degil cok iyi doktorlarda var..Amaa oncelikle yeni evliyseniz size tam iki sene veriliyor bu iki sene sonunda cocugunuz olmaz ise o zaman esinizle birlikte kontrole gidiyorsunuz.Eger dogum kontrol hapi ile korunduysaniz diger yonteme gore nispeten daha kolay hamile kalabilirsiniz..Eger esiniz korunduysa o zaman sizin yumurtalariniz zaman icinde tembellesmistir ve vucudun tekrar spermi kabul etmesi biraz zaman alacaktir..Ben iki sene bekledim yumurtaliklarim cok yavas calisiyordu cok sukur iki sene sonunda hamile kaldim..ikinci cocugumda ise bir ayda hamile kaldim.Kafaya cok takmamak lazim eger her seferinde bu kez hamile kaldim mi diye dusunuyorsaniz hamile kalma isiniz cook uzar.Korunmayi birakin,hic birsey kafaniza takmadan keyfini cikarin..Doktor bana iki sene boyunca kafana takma dedi en sonunda hamile kalmayi istemyi kafamdan attim o ay hamile kalmistim..Allahtan hayirlisini isteyin,saglicakla kalin..

10. 19 Aralık 2009
  11. dyg_6

dyg_6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

adetlerimde bi iki ay önce 2 - 3 gün gecikme olmuştu canım sonra ben soğan suyu yaptım ve eski tarihine döndüm vucudumda tüylenme yok kiloluda değilim canım

12. 19 Aralık 2009
  13. dyg_6

dyg_6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

haklısın canım ama işte insan kafayada takmadan duramıyo takmıcam takmıcam diyorum reglime 1 hafta kala başlıyorum gün saymaya

14. 19 Aralık 2009
  15. dyg_6

dyg_6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

yazmayı unutmuşum 1.5 yıllık evliyiz 24 yaşındayım ve eşim korunuyordu

16. 19 Aralık 2009
  17. esrasofo

esrasofo psixi mou Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence kafana takma biz de 1 yil hic korunmadik esimle 1 yilin sonunda oldu.ben de senin gibiydim ne zaman adet olsam sinir oluyodum ne zaman ki aman olucagi varsa olur olmazsa dr gideriz demistim unutmaya calismistim o zaman hamile kaldim.bence bekle biraz daha.

18. 29 Aralık 2009
  19. MySky

MySky Rütbesiz.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tamam o zaman seninde yumurtaliklarin normalden daha yavas calisiyordur..vucut yeni duzene alisana kadar kendine zaman ver..sunuda ekliyeyim adetin bittikten kisa bir sure sonra boyle sac kremi kivaminda bir akinti geliyor onu gordugun an anla ki hamile kalmaya hazirsin..benim ikinci bebegimde ben boyle hamile kalmistim.ve hemen yataktan kalkmamak lazimmis yarim saat bekle he bir de mum durusu var : ))..hey Allah'im neler var diyorsundur ama bunlarin hepsi denemis yontemler bende ilk cocugum olmadiginda cok arastirip okumustum..Sen beni dinle hiic kafana takma su siralar en cok ne seviyorsan onu yapmaya calis..ben spor salonuna gidiyordum haftada bes gun..sende dans,yemek,pasta kursu gibi birseye git kafan baska birseyle mesgul olsun o zaman..daha cok gencsin bu kadar takma kafana..esin sigara icmiyordur umarim..Sigara spermin kalitesini dusuruyor aklinizda olsun..bol bol sebze yesin..