arkadaşlar biliniz varsa yardımcı olun

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve servem tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

25 Ocak 2009
    Konu Sahibi : servem
  1. servem

servem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bende tüp bebek tedavisi gödüm ama sonuc negatif... bende fsh yüksekliği vardı ondan bu tedaviye başladık ama olmadı işte... şu an dr umun verdiği dhea adet düzenleyici ve natural bi hap kullanıyorum o da yumurta kalitesini arttırıcı bişeymiş.. ama ben aynı zamanda hayıt tohumu da kullanmaya başladım .. bu tohumda benim rahatsızlığıma iyi gelen bişeymiş.. ayrıca bi karışım daha duydum da keten tohumu tarçın çörek otu falan konuluyo macun gibi yeniyomuş... size sormak istediğim ben ilaçlarla haıtı da kullanıyorum ya acaba hepsinin bir arada olması yumurtalarımı olumsuz etkiler mi.. kaş yapiim derken göz çıkarmiiim... bi taraftann da korkuyorum yaa ama anne olmayı çok istiyorum...

2. 26 Ocak 2009
  3. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım bende senin çektiklerini zamanında az çekmedim fsh lh yok yüksek yok düşük benimde yüksekti dğm kntrl hapı vermişti doktorum onu kullandım birde aktardan hormon düzenleyici çay aldım onu kullandım canım drumada sordum faydası olurmu bilmem ama zararı olmaz dedi nihayetinde sadece bi bitki demişti benim hormon bozukluğundan yumurtalarım geç gelişiyor olgunlaşmadan kendi kendine çatlıyordu tüp bebek tedavisinde gerekli hormonları doktorunun baskılatıp gerekli hormonları yüklemesi gerekiyordu canım bide guatr tahlilini ayrıntılı tahlil yaptırmanı tavsiye ederim benim ordan kaynaklanan problemlerim oldu hormonları tamamiyle etkiliyor şimdi çok şükür hamileyim allah yardımcın olsun canım dilerim sende bi an önce kavuşursun kuzuna

4. 26 Ocak 2009
  5. meral_83

meral_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım senin çektiğin sıkıntıları bende çektim ilaç tedavisi oldum aşılama oldum ama olmadı benimde fsh ım yüksekti bu forumda okuduğum bir arkadaştan hayıt tohumu tavsiyesi aldım ve 2 ay boyunca hiç bırakmadan kullandım bunun yanında ayrıca bal çörekotu ve tarçın karışımı kullandım..ve Allaha şükürler olsun ki şimdi 7 aylık hamileyim darısı sizin gibi kardeşlerimin başına...ve lütfen stresten uzak durun bu bizim gibi hormon bozukluğu yaşananlar için çok önemli..güzel haberlerinizi bekliyorum..

6. 26 Ocak 2009
  7. servem

servem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar Allah razı olsun içime su serptiniz bende hayıtı kullanyorum işte 1 hafta olacak ama dr un verdiği ilaçları da kullanıyorum.. tek korkum hepsi bi araya gelince sonucun daha kötü olması ama dediğiniz gibi de sonucta bitki bunlar.. farz edeyim ki kekte börekte yedim bunlar di mi... sizce öbür karışımı da uygulayayım mı... bu arada Rabbim hayırlısıyla evlatlarınıza kavuşmayı nasip etsin inaşşalhh.. darısı başımaa.......

8. 26 Ocak 2009
  9. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım kullanmadan önce aktarlada konuş ben hem doktoruma hem aktara danıştım 2 çeşit bitki verdi ve kesinlikle hormonları düzenler kist falan kalmaz vücuttaki iltihaplarıda atar demişti aktar bilmiyorum ne kadar etkisi oldu ama doğum kontrol hapı ve o bitkilerle hem kistim gitti hem hormonlarım düzene girdi güzel dileklerin için çok sağol allah razı olsun canım inşallah sende en kısa sürede bebğine kavuşursun

10. 26 Ocak 2009
  11. servem

servem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sersevcim cnm sen de ilaç kullandın mı ve hangi bitkileri kullanmıştın cnm.. bi de çok sordum ama senin tüp deneme sebebin bu hormonların yüksekliği miydi cnm yoksa eş faktörü müydü..

12. 27 Ocak 2009
  13. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    önce kistten dolayı doğum kontrol hapı kullandım ozamana kadar hormonlarım çok düşüktü canım kistim düştükten sonra hormonlarım resmen tavan yaptı okadar yükseldiki klomen kullanıyodum 5 kere falan kullandım yumurtalarım gelişti ama hormon yüksekliğinden çatlamadan yada erken çekildi yumurtalarım puregon kullandım ondada aynı şekilde oldu sonra drum tüp bebek tavsiye etti aşılama falan denemedik tüpler açık eşimdede sorun yoktu tanıdık bi merkeze yönlendirdi benden ilk önce guatr ve alt tahlilleri istendi zehirli guatr çıktı oda hormonları çok etkiliyormuş tedavi olduktan sonra başladım tüp bebek tedavisinde hiç hormon testi istemediler gerekli hormonları doktorum takviye etti çok şükür sonuç olumlu oldu bide miyom vardı bende miyomda hormonları etkiliyo yani bende yok yoktu canım o bitkilerin ismini bilmiyorum aktarla konuştum kendisi hazırladı 2 çeşit biri kuru papatyaya benziyodu biride çiçek tohumuna benziyodu ama istersen öğrenebilirim

14. 28 Ocak 2009
  15. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Tedaviden önce 3 ay boyunca bende DHEA kullandım. Ama bende sorun senin sorununun aksine FSH ve LH'ın çok düşük olmasından dolayı adet göremiyor olmamdı. Çok şükür işe yaradı. İnşallah sana da şifa olur.

16. 28 Ocak 2009
  17. servem

servem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet sersevcim öğrenrsen çok ii olur... ve inşallah bondeacım bakaılm bende 1 bucuk ay oldu dhea kullanalı devam da ediyorum günde 3 tane olarak ayrıca işte natural bi hap daha kullanıyorum .. benm fsh yüksekti sorunum bu ama bi çok kişiye göre de düşük aslında ... öle çok araştırdım ki insanları taa 40 larda 50 lerde benm ki 12 küsürdü tedavi sırasında 9 a düşmüştü ama yine de olmadı ... ben yine aynı sıkıntıyı yaşamk istemiyorum da kendi kendime de hamile kalcağımı da sanmıyorum işte...

18. 28 Ocak 2009
  19. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım inanmak başarmanın yarısıdır inancını asla kaybetme burda ne kadar büyük mucizelere şahit oluyoruz herşey yaradanın elinde yarın çıkıcam dışarı yarın öğrenip sana bildiririm canım benim bildiğim 7 altı olması gerekiyo çokta yüksek değil aslında seninki benim değerlerimde aynıydı üzülme canım bak beni gözünün önüne getir benim bi çoğu dengesizdi bi ay biri düşüp öbürü fırlıyodu her ay aynı umutsuzlukla eve dönüyodum şimdi yüzümde güllerle dönüyorum evime sende sabırlı ol eminim rabbim sabrının mükafatını vericektir