Arkadaşlar bir bayan mesleğinde mutlu değilse ; Kendine nasıl bir çıkış yolu bulur?

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve septemberr tarafından 13 Nisan 2009 başlatılmıştır.

13 Nisan 2009
    Konu Sahibi : septemberr
  1. septemberr

septemberr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    MESLEĞİNİ SEVMEK ÇOK ÖNEMLİ. VE BEN MESLEĞİMİ SEVMİYORUM . SEVMEDİĞİM İÇİN YAPMIYORUM DA... SİZCE NASIL BAŞKA BİR YOL ÇİZEBİLİRİM? ÇOK MU GEÇ KALDIM???:bbo:

2. 13 Nisan 2009
  3. divine_time

divine_time Evli Ve Mutlu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    hoşgeldin canım konuyu bir derdim var bölümüne yazabilirsin

4. 13 Nisan 2009
  5. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    hoşgeldin. hiçbir şey için geç kalınmış değildir.

6. 13 Nisan 2009
  7. mtfclr

mtfclr Guest

canım benim kişi önce kendini sevmeli kendini seversen meslek ne olursa olsun onu da seversin

8. 14 Nisan 2009
  9. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    kusura bakma canım ama ben sende bu istidatı göremedim....

birşeyler yapmak isteyen insan kendi sevdiği işe odaklanır o yönde beceri bilgi kazanmaya çalışır.

bizlere sorduğuna göre senin sevdiğin bir işte yok.

10. 14 Nisan 2009
  11. EU1

EU1 Guest

ben sevmedıgım bı meslekteydım ılerlıyordum
    ve bıraktım ıyı mı yaptım hala onu dusunuyorum ama ıyı yaptım cunku sevmıyordum mutlu degıldım dogru degıldı.
    sana da bırak derım bana sorarsan.

12. 14 Nisan 2009
  13. gulten_cetin

gulten_cetin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben derimki önce sevmeye çalış yok çok uğraştın hala sevemiyorsun ozaman ekonomik yönden çok sarsılmayacaksan bırak ben hamile olduğumu öğrendiğimde bırakmıştım çok da iyi yapmışım ömrümün en rahat 3 yılını geçirdim bu arada da sevdiğim alanda açıköğretimden 2 yıllık önlisans diploması aldım bu sonbaharda o alanda iş aramayı düşünüyorum. senin şuanki duygularını çok iyi anlıyorum canım eminimki ayakların geri gidiyordur sabahları. çok istersen olur derim. ümidini kaybetme...

14. 14 Nisan 2009
  15. ardeniz

ardeniz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende mesleğimi sevemiyorum. belkide çok iyi paralar kazanabilirdim ama sevmiyorum ve ilerlemek için hiç uğraşmıyorum. ama ekonomik özgürlük açısını düşünürsek yapacağım pek birşey yok. yoksa kendi sevdiğim şeyleri yapmaya kalksam aç kalırım sanırım. :)

16. 14 Nisan 2009
  17. EU2

EU2 Guest

seni ''ÇOK'iyi anlıyorum..bende istemediğim bir bölümü okuyorum..ama sadece diplomamı almaya bakıyorum..çünkü bu işi yapamıycağıma eminim..yaparsam kendimi mutsuz hissedicem..parası iyi olan bir bölüm ama az para kazanıyım,sevdiğim işi yapıyım mantığındayım..
    insanın sevdiği bir işi yapması kadar keyifli bir şey olamaz bence..hem daha verimli olur çalıştığı bünye'ye,hemde severek yaptığı birşey için üste para almış olur:nazar:ben derimki kesinlikle geç değil..hayat çok kısa..mutlu olmaya bak..

18. 14 Nisan 2009
  19. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    kesinlikle sevmediğin bi işte ömür tüketme. bunun kendini sevmenle falan ilgisi yok. Ben okuldan sonra apar topar sınavlara girdim bi baktım bankaya girmişim. 12 senelik bankacıydım ama hiç sevemedim böyle olunca ne kendini geliştirebiliyorsun ne kurumu benimsiyosun öyle vakit doldurmaya çalışıyorsun. Doğum yaptığım gibi istifa ettim. Sen galiba hemşiresin birde allah korusun. Önce kendini dinle ne istediğine karar ver. Gerçekten mesleğinimi sevmiyorsun çalışmayımı sevmiyorsun. istedikten sonra yapılmayacak şey yok.