arkadaşlar bittim ben

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve annemgibi tarafından 11 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : annemgibi
  1. annemgibi

annemgibi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    aslında forumdan bir üyeyim ancak utacımdan kendi nickimle yazamıyorum bile.nasıl başlarım bilmiyorum.sorun ailem.annemi kaybettim.babam sağ.işsizim babam beni hiç ama hiç dinlemiyor bi derdimi anlatsam naparsan yap ,sen bi adam olamadın deyip duruyor.iş bulamadım diye adam olamamışım.ablama gelince eve bile gelmiyor babam onu çok seviyor ona tapıyor va ablam çalıştığğını söylüyor eve gelmeme nedenini ben biliyorum ve duyduğum ve bir kerede şahit oldum malesef. ablam önüne gelenle yatıyormuş.annemden hiçmi utanmıyorsun dedim.sanane ne utanacağım sen kendine bak çirkin olduğun için seni hiçkimse istemiyor diye niye kıskançlık yapıyorsun dedi bana.evlenirim abuk subuk biriyle görürsün gününü dedi.ve bana vurdu.onun yüzünü bile görmek istemiyorum artık. bunları babaa anlatamam anlatsamda inanmaz.inanırsada ölür.çok çaresizim ne yapmam gerekiyor.ruh halim kötü olduğu yüzümden anlaşılıyor iş görüşmesine gitsem bu ne surat diyolar.kimse beni işede almak istemiyor. ve dahası akrabalara arkadaşlarımı arayıp 'bu gerizekalı kendine dert arıyor sakın ararsa muhattap olmayın demiş'herkes bana çok bunalımsın yeter diyor.diyemiyorum dedikodu olur diye herkesle yattığını.benim tek derdim annem bu utançla orda ne halde acaba bunları gördüğünü bliyorum.ne kadar utanıyordur içim sızlıyor.hergün mide ağrısı çekiyorum yemiyorum içmiyorum.nefret ediyorum neolur bana akıl verin ben bunlarrı başka kimseye anlatamam.yalvarırım.

2. 11 Temmuz 2010
  3. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

bu tarz bir ko nu hatırlıyorum ben..
    iş bulmaktan başka çareniz yok sanırım,iş bulsanız kendi ayaklarınız üzerinde durur,o zaman evden de ayrılır.. huzurlu bir hayat yşarsınız.. iş görüşmelerine pozitif enerjiyle gidin.. haklılar.. kimse yanında asık suratlı bir çalışan olsun istemez.. sizi düşünmeyen insanlar için kendi hayatınızı mahvetmeyin..
    allah kolaylık versin..

4. 11 Temmuz 2010
  5. annemgibi

annemgibi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    haklısın arkadaşımda anlıyolar işte. artı evden ayrılamam ablam babama bakmayacağınıda söyledi.sağol ilgilendiğin için.

6. 11 Temmuz 2010
  7. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bu devirde kendinden başka destekçi aramak biraz zor gibi..
    bencede en sağlıklısı herşeye inat kendi ayaklarının üzerinde durabileceğin pozisyonu almak..
    bunada en başta işe başlamak ve kariyerini edinmekle geliyor..
    kendi paranı kazanıp özgüvenin yerine geleceğinde eminim herşey çok daha farklı olacaktır..

8. 11 Temmuz 2010
  9. 23Ocak

23Ocak 13.11.2010 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    okudugunuz bir bölüm yok mu?
    yapabileceğiniz bir meslek?
    suratınızın asıklıgını,yasadıklarınızı bır kenara bırakın kendınız ıcın bıseyler yapmaya calısın
    Allah yardımcınız olsun

10. 11 Temmuz 2010
  11. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    baban seni çok mu umursuyor peki? neden bakcakmışsın ona.. bırak çok sevgili kızı baksın babana.. sen kendinden taviz verdikçe üzülrsün unutma.. kendi mutluluğunu düşün sadece gerisini boşver..

12. 11 Temmuz 2010
  13. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    konu tanıdık geldi kafamçokkarıştı

ablanızın öyle bişi yaptıgını nasıl öğrendiniz peki

14. 11 Temmuz 2010
  15. kirazsapi

kirazsapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Başın sağ olsun...Annen öyle bir yerdeki canım artık her şeyin üzerinde. ınsani duygularla düşünmek yerine ilahi yönlerini düşün canım benim. Adı üzerinde öbür dünya bu dünyanın sıkıntısıyla değil huzurla doludur. canım ablanı bırak ne yapıyorsa yapsın. hayatta geç oldu ama tek öğrendiğim şu; insan kendini kurtarmıyorsa enayidir kusura bakmayın. çünkü kendini ne kadar hırpalarsan hırpala karşındaki idrak etmediği sürece emeklerin boşa gidiyor. idrak edersede kendini düzeltir ya da gelir senden yardım ister o zaman yardım edersin. En önemlisi kendi ayakların üzerinde durmak dedikleri gibi...bunalımdan kurtulman hedef koyabilmen pozitifliğini öne çıkarman için psikologa gitmeni tavsiye ederim. gidemem dersen kitaplar bul oku...az çok faydası olur. ış görüşmelerine kendine güvenli git.biraz sosyalleşmeye çalış...seni neşelendiren güldüren filmler izle...başkaları için hayatını kaybetme ama tabiki ailenide başkalarına anlatıp medet umma.

16. 11 Temmuz 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

ne yapıyorsa yapsın. böyle karakterde biriyle ne uğraşıyorsunuz. burnu havada. burnunu aşağıya indiren biri çıkar nasılsa karşısına. zaman göstersin ona doğruyu yanlışı:nazar:

18. 11 Temmuz 2010
  19. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Zor bir durum gercekten de
    Allah yardımcınız olsun ..