arkadaşlar bunlar neyin belirtisi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve vertigo tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

8 Eylül 2010
    Konu Sahibi : vertigo
  1. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selamlar arkadaşlar uzun süredir yazamadım.3 eylülde transferim oldu.sonrasında çok dikkat etmeye çalışıyorum. ama hiç iyi değilim.gebelik belirtisi olmadığını biliyorum ama bunlar neyin nesi anlamıorum.ilk 3 gün kasıklarıda ağrı ve inanılmaz gaz ve şişkinlik şikayetim verdı bir de mide bulantıtsı vardı.sonraki dru aradım normal dedi.şu anda da çok eneteresan şeyler oluyor.donarcasına titriyorum sonra da ateş basıyor sırırlsıklam oluyorum.karnım acıkınca elim ayağım titriyor ama yedikten sonra da hazmedemiyorum ve midem bulanıyor.avuçlarımın içi ve vücüdüm yanıyor.bir de çok çarpıtım var.tüp bebek yaptırdığımız merkez iş bittikten sonra çok da sallamıyor ve herşeye normal diyor.lütfen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

2. 8 Eylül 2010
  3. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11.007
    Ödül Puanları:
    238
    canım gaz, sancı, şişkinlik bulantı ateş basması bunların hepsini bende yaşadım kahverengi lekeenmelerimde olmuştu. progesteron iğnesi kullanıyordum onun yan etkileri ama terleyecek kadar oldummu hatırlamıyorum canım
    ama birsürü yan etkiler yaşadım ve bana da normal denmişti çarpıntım olmamıştı ama nefes almakta zorlanmıştım karın şişliğinden o kadar çok şişiyorduki 6 aylık hamile gibiydim şimdi şişliklerim indi
    inşallah seninde yan etkilerin azalır ve güzel sonuçlar alırsın inşallah canım

4. 8 Eylül 2010
  5. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11.007
    Ödül Puanları:
    238
    çok seni rahatsız eden bir durum varsa bir dr bul istersen canım
    ama merkezdeki drunu direk cepten ara ilgilenir bence

6. 8 Eylül 2010
  7. blue_sky

blue_sky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    korkacak birşey yok arkadaşım..anlattıkların normal..bende de oldu hepsi...birkaç gün sonra geçti...senin de geçecek..vücudumuza hormon yükledikleri için gereğinden fazla,böyle oluyor işte...boshayallersmileAllah tamamına erdirsin inş...Güzel hbrler ver inş...opuyorumnanaktan

8. 8 Eylül 2010
  9. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler arkadaşalr.inanın içim rahatlıyor burda.ben şu an hiç iğnr felan kullanmıyorum sadece crinone jel yapıyorum vajinadan.bir de anti depresan alıyordum ben obsesif kompulsiftim şu an hepsini kestim belki onunda etkisi vardır.bilmiyorum ama hiç iyi hissetmiyorum bir an titriyorum bir an ateş basıyor her yanımı ve zor nefes alıyorum çarpıntıdan.ALLAH bundan beter hale koymasın ama zor gerçekten

10. 8 Eylül 2010
  11. meleklerkorusu

meleklerkorusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    antidepresanı uzun süredir kullanıyorsan bir anda kesmemen gerekirdi.ama sanırım gebelik nedeniyle bıraktın..çarpıntının antidepresanı birden bırakmandan kaynaklanmış olduğunu sanıyorum.ama tabi en iyi dr bilir.bence doktorunu durumdan haberdar etmelisin.çok geçmiş olsun ve inşallah hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın

12. 8 Eylül 2010
  13. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet haklısın arkadaşı bundan öncede kendi çabamızla çocuk isterken yavaş yavaş bırakmıştım bu sefer ani oldu zaten bunlara başladıktan sonra birdaha kurtuluş yok bence resmen bağımlı gibi oluyosun şimdiden düşünüyorm hamileliği nasıl geçircem ve nasl emzircem diye belki de bu yüzden olmuyor ne biliyim keşke bu kadarvince düşüncel olmasaydım.bir de bu sıralar çok ağlıyorum bu da hormonlardan mı acaba

14. 8 Eylül 2010
  15. TheSecret

TheSecret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    vertigo
    merak etme,normal bence hepsi.
    kızlar.benim sorunum daha da büyük.transferimin 7.günü adet oldum!!doktoru aradım hemen.mümkün değil adet değildir diyor.şimdi şehir dışındayım gidip görüşemiyorum da dr ile.dün akşam başlayan kanamam bugünde gayet devam ediyor.şaşkınlık verici.oysa verilen ilaçlar adeti baskılıyor.biz neyi yanlış yaptık o zaman?drum hala tarif ettiğim kanamanın adet olmadığını düşünüyor.kimisi diyor ki yerini temizliyor,kimisi diyor yerleşiyor.ama parça parça et düşürüyorum sanki düşük yapıyor gibi.adetime daha 8 gün var.nasıl iş bu.
    bugün bhcg baktırdım kanda.0.5 gibi sinir bozucu bi derger çıktı.canım burnumda.bayram bayram olacak iş değil.kimseyle görüşmek gelmek içimden.yalnız kalmak istiyorum ama bayram malum.
    fikri olan var mı.bu ne kanaması.adet mi oldum.dr ilaçları kes dedi.ilaçlar coraspin,crionone jel
    napim ben?

16. 8 Eylül 2010
  17. eklektik

eklektik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım bunlara benzer ateş basması,nefes alamama,şişkinlik,kabızlık,başdönmesi acayip duygusal ve depresifim,bunlar bendede var üstelik seninle aynı gün transferimiz olmuş.Meraklanma.Ama şiddetlenirse mutlaka acile doktora git.Progestanın prospektüsünde okumuşsundur.Hayırlı mutlu haberler verelim inşaallah.

18. 8 Eylül 2010
  19. eklektik

eklektik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86

Selam canım,bence bulunduğun yerde kadın doğumcu varsa bi git muayene ol derim.Ama sen bilirsin.