arkadaşlar buraya yeni üye oldum sorunum için bana yardımcı olurmusunuz

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve asucum tarafından 26 Nisan 2010 başlatılmıştır.

26 Nisan 2010
    Konu Sahibi : asucum
  1. asucum

asucum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    28 haftalık hamileyim geçen hafta salı günü kontrolümün sabahında 1damla kadar kahverengi lekelenmem oldu.bebeğimin hareketi var diye rahatladım öğlen dr.ma durumu aktardım.muayene yaptıktan sonra bebeğim aşağıya doğru gelmiş.tedbir alalım dedi zorlarsa rahimi açabilir dedi.son 3 -4 hafta kendimi çok yormuşum ev taşıdık,sonra arabayla kazadan döndüm bide bir gün önce misafirim geldi fazla ayakta durmuşum doktorum sadece bir gün önce misaifirimin geldiğini biliyor.söyle sana misafir gelmesin dedi. progestan ve magnezyum verdi.10gün sonra kontrole gel dedi.sonra sana ciğer geliştirci iğne vuralım dedi. bende yaşama riski düşükmü diye sorunca bu hafta sevmediğimiz bir hafta 32yi bulduralım şuan istirahat et.dedi.perşembe eşimle tekrar gideceğiz.şuan evdeyim dışarı çıkmıyorum.ama ara ara kasıklarımda ağrı oluyor bıçak saplanması gibi,adet ağrısı gibi ağrımda oluyor bide göğsümün alt kısmında sanki karıncalanma gibi yada deri toplanması gibi bişeyler oluyor.çok korkuyorum acaba bebeğim erkenmi doğacak?formda erken doğum yapanların sıkıntılarını okudum normal dışı olunca çok zor oluyor hem çocuk hemde anne için....bana yardımcı olurmusunuz...

2. 26 Nisan 2010
  3. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Geçmiş olsun canım. ınşallah zamanında sağlıkla doğum yaparsın. Çünkü erken doğum çok zor bir süreç. Bol bol dinlen, sırtüstü mümkün olduğunca ayağa kalkmadan yat. Bu toparlanma gibi hissettiğin şeyler kasılma doktorun verdiği ilaçlar da kasılmanı engelleyici ilaçlar. Eğer şu an hiç rahim açıklığı yoksa korkma ama tedbirlerini al. Hissettiğin bu toparlanmaların gün içinde arttığını hissedersen 10 günü beklemeden doktoruna haber ver.

4. 26 Nisan 2010
  5. asucum

asucum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    toparlanma 1 yada 2 kere oluyor günde.ama kasık ağrılarım ara ara.geliyor.artarsa bilgi vericem doktoruma. dikkat etmeye çalışıyorum.teşekkürler canım.

6. 26 Nisan 2010
  7. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle geçmiş olsun canım. dua et iyiki bi damla kanaman olduğu için. ben resmen kanama atağı geçirdim tam 28 haftalıkken yani geçen hafta. bende senin gibi çok yordum kendimi ev işi yaparak. plesentam kısmi olarak rahim ağzına düşmüş. 3 gün hastanede yatmak zorunda kaldım. bebeğim için ciğer geliştirici iğnelerden de yapıldı. ve nihayet kanamam durdu. şimdi evdeyim. arasıra benimde kasıklarımda adet ağrısı ve deri toplanması oluyor. oyüzden çok dikkat etmemiz gerekli canım. hastaneden çıkarken doktorlar eğer bir damla kan görsen bile hemen tekrar geleceksin dediler. neyseki çok fazla bişey kalmadı. bugün 29+4 oldum. zaman yatarak geçmiyor. çok fazla harekette edemediğim için yiyip şişiyorum ve çok ağırlaştım iyice. ama mecburen en az 34e kadar dayanmamız lazım..... bebeğine iyi bak iyi beslen kilosu düşük olmasın
    . benim bebeğim 28+2de 1200grdı. inşallah biraz fazla artmıştır kilosu. bu hafta gidicem bakalım kontrole. sende beni haberdar et durumundan. özelden msj atabilirsin canım. opuyorumnanaktan

8. 26 Nisan 2010
  9. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    özelden atamazsın. msj sayının 50yi geçmesi lazım

10. 27 Nisan 2010
  11. asucum

asucum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım benim sanada çok geçmiş olsun.sen benden daha zor badire atlatmışsın.seni bulduğuma sevinsemmi üzülsemmi...bi kader arkadaşı bulmak an be an aynı şeyleri yaşamak inş. dediğin gibi 34ü buluruz bebeklerimiz sağ salim olsun acıyı ve sıkıntıyı paylaştığımız gibi sevincimizi mutluluğumuzu da paylaşırız.sen benden 1 hafta öndesin.ben şuan 28+2 günlüğüm bebeğim geçen hafta salı 1093gr.dı.bu hafta bakalım senin gibi bende evdeyim sürekli yatıyor yada oturuyorum.valla önceden kilo alıyorum diye takıyordum ki şuana kadar tam 11kg.aldım dahada alıyorum.şimdi hiç takmıyorum yeterki bebeğim sağlıklı olsun. sende takma canım.boşver sonrasında veririz.sen bu arada hangi hastaneye hangi dr.a gidiyorsun. ben perşembe eşimle birlikte gideceğim dr.a bütün aklımdaki soruları soracağım bakalım ne dicek?ben beylikdüzü medilıfe selda hn.a gidiyorum.şimdilik memnunum.dr.dan sonrasını yazarım.sen nezaman gideceksin tekrar kontrole?birbirimize bebeklerimiz hürmetine dua edelim.kabul olur inş.

12. 27 Nisan 2010
  13. asucum

asucum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    buraya yeni üye olduğum için herhalde özelden msj atamam.biraz eskiyelim artık...

14. 27 Nisan 2010
  15. asucum

asucum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    resimdeki kızınmı?bu senin 2.ozaman.benim daha ilk hamileliğim...

16. 27 Nisan 2010
  17. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148

Canım kontrollere bende ona gidiyordum. 2 cm açıklığım varken doğumun olabileceğini farkedemedi. Bana eve git dinlen dedi. Bebeğim onun ihmali yüzünden erken doğdu. Sana tavsiyem riskli gebelikler uzmanı bir doktor bul ve ona git.

18. 27 Nisan 2010
  19. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 20. haftamda ağrıyla beraber hafif bir kahverengi lekelenmem oldu. Ayırca o toparlanma diye bahsettiğin kasılmalardan bende çok fazla oluyordu. Vajinal muayene yapıldı rahim ağzının açılmaya başladığını kesenin rahim kanalına girdiğini söyledi. 13 haftadır bur durumla mücadele ediyorum ilaçlarını ihmal etme bol su iç ve dinlen

Mehtap3 arkadaşımızın dediği gibi vajinal muayene yapıldımı çünkü bende karından yapılan ultrasonla görülmedi rahim ağzına muhakkak baktır