Arkadaslar Ccoook önemlii ...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve çikolatalxix_sxuxt tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

13 Şubat 2008
    Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
  1. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslarr şimdi Dr Umu Aradim Sabahtan Beri Nefes Darliğim Vardi Göğsümdee Ve Kullandiğim Iğnedenmiş Sivi Birikmiş Olabilir Dedi Yarin Hastaneye Gidicem Serum Takilacakkk..

Kullandiğimm Iğne Puregon Yumurtalik Geliştirici Iğnee Asirii Fazla Gelmiş Galiba..

Bu Durumla Karsilasan Varmiii???? Lütfen Paylasin Kafayi Yicemm...

2. 13 Şubat 2008
  3. EU1

EU1 Guest

canım geçmişolsun allah a emanet ol

4. 13 Şubat 2008
  5. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ahh canım cok gecmıs olsun ne dıcemı bılmyorum bole bı tecrubem yok umarım kotu bısey degıldır

6. 13 Şubat 2008
  7. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Önemli birşey olduğunu sanmıyorum, eğer öyle olsaydı, yarın gel demezdi hemen hastaneye yatman lazım derdi doktorun. Eğer sıvı birikmesi varsa ve serum takacaklarsa büyük ihtimalle ödem çözücü ilaçlarla çözecektir işi. ama eğer şikayetlerin artarsa doktoruna gece gündüz haber versen iyi olur. bünyenin tepkisi nasıl olur bilemeyiz

8. 13 Şubat 2008
  9. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İğnenin kaçıncı günü ve kasıklarında batma gerginlik ağrı gibi şikayetlerin varmı

10. 13 Şubat 2008
  11. EU1

EU1 Guest

arkadaşalr bilmişlik taslıoyr demeyinde yumurtalık gelişmez yumurtalık için gibi cümleler olmaz yumurta diyin ln yumurtalıklarınız gelişirse neler olur biliyonuz mu heeeeeeeeeeeeeeeeeeee sende biraz sakin ol pınarcım nedir bu böylee ya bu telaş bu korku bu endişe yapma allah aşkına yapma buyuk kocaman bir sorun olsa dr un kalkıpda sana bunu söylemeycek degil herhalde degl mi? şekerim........muhtemelen ilaçlar vucuduna biraz agrı gelmiştir dozajı ayarlanamamıştır ......sen tüp bebek tedavisne mi başladın canım tedavinin tam şeklini bilemedim ama sonuçda ilaçlar çok agır biraz kendini dinemesen ha yerimseniben

12. 14 Şubat 2008
  13. elenya

elenya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim 1 bilgim yok canım ama yumurta büyütücü ve arttırıcı ignelerden bende kullanmştım dert etme dr un haleder sıkma canını

14. 14 Şubat 2008
  15. Sakura

Sakura Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili Pınar,
    Cok geçmiş olsun, çok ama çok önemli bir dönem geçirmek üzeresin. Aslında seninle forumda pek sohbet etme şansı bulamamıştım ama böyle bir rahatsızlık geçirdiğini duyunca sana yorum yazmadan edemedim canım.
    Muhtemelen OHSS denilen (Ovarian Hyper Stimulation Syndrome) denilen yumurtalıkların gereğinden fazla uyarılması şeklinde ifade edilen rahatsızlığı geçiyorsun. Bu aslında doktorların en dikkat ettiği hususlardan biridir ama nasıl oldu da kan testlerinden yumurtalıklarının fazla uyarıldığını anlamadı bilemiyorum.
    Bu sendromu ancak hatanede doktor kontrolu altında atlatabileceğini zannediyorum. Bu yuzden hiç zaman kaybetmeden doktora gitsen iyi olur. Serum almak ve tedaviyi yarıda kesmek durumunda kalacagını zannediyorum ama hersey en kısa zaman içinde yoluna girecektir. Sana böyle bir haberi vermeyi istemezdim ama durumun ciddiyetini anlayabilmene yardımcı olabilirim umarım.
    En kısa zaman içinde sağlığına kavuşman için dua edeceğim, kendine çok iyi bak ve hemen hastaneye gitmeyi ihmal etme.
    Acil şifalar dilerim,
    Sevgi ile,

16. 14 Şubat 2008
  17. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    dr kontrolundeyim canım zatenn gece serum yedim bugünde ultrasona cağırdıı,kan sayımı ve gebelik testi istedi 4 de alıcam götürücemmm bakalımm.çç

18. 14 Şubat 2008
  19. hafsaa

hafsaa Guest

merhaba pınar ,
    bende aynı sorunla karsılastımilk olara 75 başlamıstık ve puregon kullandımbana dedıkı pazartesı gel...
    neyse bende hafıf vardı 4 gun vurundum ıgneyı sonra tetonoz asısı vurunmam gerekıyodu dr aradım vurunuyomu dıye hayır sen yarın gel dedı yanı gunlerden cumartesı
    neyse gıttım kendısı yok kocası ıle aynı muayene yerınde calısıyorlar neyse benı o muayene ettı megerse yumurtalar oldugundan fazla gelısşmıs ve sınırlendıgım nokta tayınlerı çıkmıs ve ben aramazsam tedavı yarım kalacak nıhayetınde kaldıda kocası dedı kı ıgnlerı bırak yumurtalar patmama derecesıne gelmıs hayatı soz konusu dedı ve olelıkle bıraktım anlıyacan ıkı daha vurunsam belkı nanay olacaktım neyse yarıda kaldı oleleıkle sanada geçmıs olsun sakın ıhmal etme