arkadaşlar çok acil fikirlerinize ihtiyacım var. siz olsanız ne yapardınız??

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve tuanamevsim tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

25 Ekim 2009
    Konu Sahibi : tuanamevsim
  1. tuanamevsim

tuanamevsim canım kardeşim gülşah Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu konuyu buraya açmak ne kadar doğru bilmiyorum ama acilen fikirlerinize ihtiyacım var iki aylık bir bebeğim var emziriyordum... ne yazıkki dün ve bugün sütüm çok çok azaldı hatta kesilmek üzere diyebilirim.....sebep ise şu geeçtiğimiz hafta içinde mide bulantısı şiddetli ishal ve kusmalar yüzünden hastanelik oldum kan tahlili vs bir sürü test yapıldı doktor bağırsak enfeksiyonu olduğunu söyledi ve büyük bir olasılık verdi bunun sebebinin içtiğimiz damacana sudan kaynaklı olduğunuda ekledi... o gün serum bağlandı ama ne fayda hastaneden çıktık gece evde gene rahatsızlandım bu sefer başka bir hastaneye gittik elimde test sonuçlarımla birlikte hemen serum bağlandı bu doktorda aynı şeyden şüphelendi SU... ben o günden beri yemek bile yiyemiyorum ciddi anlamda iştahsızlık var zaten yediğimde midemde kalmıyor ya istifra ederek yada dışkı yolu ile her yediğim gidiyor malum bu durumdada sütüm azaldı ve kesildi denilecek kadar az..evimin içinde eşim annem ben ve bizde kalan misafirlerimizde dahil ard arda gelen günlerde aynı şikayetlerle hastanelik olduk. hepimizede söylenen durum aynı sudan kaynaklı.... normal zamanda olsam emzirme döneminde olmasam inanın hiç takmam kafama..şimdi diyorumki bu içtiğimiz suyu analiz ettirip gerekli yerlere şikayette bulunsammı diye düşünüyorum genede kararsızım siz olsanız ne yapardınız..:uhm: :a015: anneliğimin daha baharını yaşarken emzirmekten mahrum kalmak canımı çok sıkıyor ne yazıkki bebeğime doktor tavsiyesi üzerine mama vermeye başladım senağlama senağlama

2. 25 Ekim 2009
  3. widaco

widaco işte hayat! çağan-ada Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya canım benım cok uzuldum.gecmiş olsun.boyle bırşey olamaz ya.tabıkı şikayetını yap.su aldıgın fırmayı ara durumu anlat.bakalım onlar ne yapacaklar.ilgilenmez sallamazlarsa sen de o zaman suyu dedıgın gıbı analız ettırıp sıkayet et tabı.ya acaip gıcık oluyorum bole seylere.neyse en cok ta bebegın için uzuldumçdu bakalım iylesınce tekrar gelebılır.tekrar geçmış olsun

4. 25 Ekim 2009
  5. tuanamevsim

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol canım mafoldumben yani inan kendime değil bebeğime üzülüyorum dilerim dediğin gibi iyileşince gelir tekrar sütüm senağlama senağlama

6. 26 Ekim 2009
  7. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    sen üzme kendini bebegın etkilenmesin.Buna sebep olanı da arkadasın dedıgı gibi şikayet et peşini bırakma

8. 26 Ekim 2009
  9. tuanamevsim

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım üzmemek en iyisi bebeğim için dediğin gibide peşini bırakmamak lazım bu durumunda bakalım analiz için sudan aldıkk göndericem yarınn bakalım sonuç ne olucakk

10. 26 Ekim 2009
  11. emelime

emelime yarim yarim..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bacım dur hemen salma kendini rabbim acil şifa versin çok geçmişelr olsun
    nasıl böle olmuş ya bebiş olmasa diye bişey olamaaz can bu sen bencede bun u bi araştır allah allah ansıl oldu nerden alıyodunz suyu aynı yerdenmi alıyonz suyu çok dikkat et inş.süt durumu düzelir çok üüzldüm yaa Çok üzgünüm çoook

12. 6 Kasım 2009
  13. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun bu arada eger makinan varsa sık sık sütünü sağ...çoğaltır diye söylüyolar...hangi suydu o canım...

14. 6 Kasım 2009
  15. tuanamevsim

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canımmmm berrak diye bir su hemen değiştirdim sularıda sağıyorum bende sürekli olarakkk yavaştan çoğalmaya başladı gibi ama hala az sayılır mafoldumben

16. 6 Kasım 2009
  17. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    canim gecmis olsun. tabii ki gereken yerlere sikayetinde bulun. ama sutunu kesme bir sure kesebilirsin ama bebegin emdigi taktirde yeniden basla emzirmeye. bende kizimda ciddi anlamda rahasizlik gecirdim. çok agir ilaclar kullandim rahatsizligim gecince de tekrar kizimi emzirmeye basladim 2 bucuk yasinda da biraktirdim. tekrar gecmis olsun. insallah sagligina kavunsunca tekrar emzirmeye baslarsin.

18. 7 Kasım 2009
  19. tuanamevsim

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım yavaştan emzirmeye başladım zaten ama bakalım sütümün yağ oranı çok düşük çok cıvık halde her emzirme sonrası kusuyor yavrum bakalım toparlıycaz inşallah doktorumuzlada sürekli iletişimdeyiz tek isteğim hiç olmazsa altı ay en azından emzirebilmekkk opuyorumnanaktan