Arkadaşlar çok kafama takıyorum lütfen yardım:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve teyyare tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : teyyare
  1. teyyare

teyyare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ------------------------

Son düzenleme: 5 Ağustos 2011
  2. 6 Ocak 2010
  3. teyyare

teyyare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bir de ablamlara araba konusunda yardım etmeleri bir yana ki çok pahalı bir araba aldılar bizim biraz eksiğimiz vardı araba alırken kesinlikle böyle bişey teklif etmediler. Kaç senelik olaylar birikince böyle oluyor..:KK43:

4. 6 Ocak 2010
  5. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    bu hayat boyle guzelim ... ne yaparsan yap asla degistiremezsin kisileri kendi ailen olsa bile ... bi tek senin basinda degil
    okuyunca konuyu icim ciz etti ..

benim esimde evin ilk damadidir babamda esimi hic sevmedi bastan beri .. dugunumuz cok olayli oldu kimse istemedi esimi hep turkiyeden birisyle evlenmemi oraya kesin donus yapacaklari icin hep beraber donmemizi istiyordu .. biz birbirimizi cok sevdik babam ben istedigim icin kabul etti ...
    esim bilgisayar muhendisi iki universite mezunu ve en onemlisi dunyada karsima cikabilecek en durust en namuslu en kibar en sevecen insandir ..
    ama babam asla sevmedi esimi halada sevmez ama o yinede babamlara her zaman gider sanki hic boyle bi durum yokmus gibi yapilan haksizliklari bile gormemezlikten gelir ... babam banada evlendikten sonra cok degisti esimi savunmama tahammul edemiyor
    annem hep ortayi bulmaya calissada bi turlu o orta bulunmuyo malesef ...

kiz kardesim babamin uzaktan bi akrabasiyla evlendi turkiyeden suan orda yasiyor
    esi lise mezunu baba parasiyla buyumus gezmis tozmus bu yasina kadar babasinin eline bakmis birisi
    babam dugunlerini yapti kardesimin durumlari fazla iyi degil diye ev aldi dayadi dosedi
    yazinda altlarina araba aldi
    bide ovune ovune bize anlatti sinirlerim bozuldu .. babamin bu hareketleri yuzunden cok sogudum babamdan ama napicaksin sonucta baba ..
    ben takmamaya calisiyorum maddi durumumuz cok iyi allaha sukur kimseye muhtac degiliz ...
    ve esim dunyanin en mukemmel insani bin tane babam olsa bi esime degismem .. benim ailemde babamda annemde tek varligim esim ..
    allah onlardan ayirmasin bizi ..

6. 7 Ocak 2010
  7. teyyare

teyyare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Allah ayırmasın gerçekten canım. Senin durumunda benimkine çok benziyor ve anlattıklarından anladığım kadarıyla aileye biraz da olsa muhtaç olmak bazı ailelerin hoşuna gidebiliyor. Sonuçta yardım ettikçe herşeye karışmaya, övünmeye hak buluyorlar.

İnsanı yaralayan en değer verdiği ailesinin bunları yapması oluyor. Önceleri anlamazlıktan geliyordum ama yüzüme çarpa çarpa bunları yapıyorlar. Sizin durumunuza benziyor bizimde babam eşime hep mesafeli, eşimi soğuk buluyor anlıyorum. Eşim soğuk değildir ailemizden kimseye kötü bir söz söylememiştir ama babam çok samimi olsun onu eleştirmeye işlerimize devamlı karışmaya hakkı olsun istiyor. En son ablamlara gittiğimizde babam evi yeni eşya almışlar meth edip durdu, ev için hediye getirmiş. Annem de senin annen gibi devamlı arabulucudur bizi hiç üzmez maddi ve manevi en çok onun yardımı olmuştur ama yapacakları bir yere kadar tabi. Ne ev ne para hiç bişey istemiyorum tek istediğim yanımda olmalarını bilmem ve annemin de üzülmesine dayanamıyorum. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Senin de herşey gönlünce olsun inşallah..

8. 7 Ocak 2010
  9. teyyare

teyyare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler yorum için gerçekten de bir tek ben üzüldüğümle kalıyorum. Kimseye en ufak anlaştırmamaya çalışıyorum babam devamlı ağzımı arıyor bişey diyecek miyim diye. Biraz mesafeli olmak bence de mantıklı ama anneme çok düşkünüm kendimi pek fazla çekemiyorum bu da benim hatam. Aslında babamı da her zaman sevdim hata yaptığını bilsem de belki o da anlayacaktır ne kadar üzüldüğümü:KK43:

10. 7 Ocak 2010
  11. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    seni okadar iyi anlıyorum ki canım. ister istemez insna üzülüyor ve kafasına takıyor. ne yapıyoruz kim ilgileniyor hiçkimse kendi kendimize hasta oluyoruz. sana tavsiyem ailenle araya bir mesafe koymandır. yoksa daha fazla üzülürsün. benim ailemde hep abimle ilgilendiler beni küçüklüğümden beri köle gibi gördüler. yemeğe yardımcı ol evi temizle çamaşıları yıka. okumamı hiç istemediler ama ben azmettim hem çalıştım hem okudum. işimide kendim buldum maaşımın hepsini eve veriyordum. seneler geçti abim hiç çalışmadığı halde ev yaptılar en pahalı eşyalar 3 gün 3 gece düğün eğlence kız tarafı masraflarını ailem karşıladı. hiç kıskanmadım çünkü sanada aynısını yapacağız demişlerdi. ben evlendim paramız yok demeye başladılar biliyordumki paralarının olduğunu. yinede bişey demedim. eşimin aileside yapmıyordu çünkü. herşeyimizi aldık düğünümüzü kendimiz yaptık borç ödedik yeri geldi aç kaldık kimse bilmedi. arabamızı aldık evimizi aldık. eşimde bende memuruz sizin maaşınız iyi çok alıyorsunuz deyip duruyorlar.toplam 2200 tl alıyorum 1500tlsi ev kredisine gidiyor ama anlamıyorlar. şimdi borcumuz var diye her iki tarafta kavga çıkarttı görüşmüyoruz. ama kafamız o kadar rahatki anlatama sana. uzak durmak gerekiyormuş meğer.
    sen eşine sıkı sarıl sürekli dua et sabırlı ol. her gün mevlama dua et bugünümüze şükürler olsun de. bak göreceksin nasıl refaha ulaşıyorsun. şimdi senin durumla alay edenler ileride sana muhtaç olacaklardır. hiçbir iyilik yerde kalmaz, kötülüklerde cezasız kalmaz.

12. 7 Ocak 2010
  13. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzüldüm okuyunca. insanların evlatları arasında ayrım yapması ne kötü.
    ben olsam babamla bu konuyu konuşur, yaptığının beni ne kadar üzdüğünü bilmesini isterdim. sizin babanızla ilişkiniz nasıl, babanız konuşulabilir biri mi bilmiyorum tabii.
    arkadaşların dediği gibi, siz eşinizle mutluysanız boşverin gerisini. eşya alınır ama mutluluk satın alınamaz. hem kendi tecrübelerimden söyleyeyim, insanın kendi parasıyla aldığı eşya daha kıymetli oluyor. zamanla gönlünüze göre düzersiniz evinizi.

14. 7 Ocak 2010
  15. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    okudugumda babanızın sıze bır sebebten dolayı kızdıgını ve cezalandırmak ıstedıgını dusundum nedense
    yoksa bır babanın ıkı evladı arasında bu kadar gozle gorunur ayırım yapması ınsanın mantıgını zorluyor

16. 7 Ocak 2010
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Tanidik senaryolar bunlar hep arkadasim....inanki böyle seyleri yasayan sadece sen degilsin.

Hemen hemen her ailede biri hep cok biride hep az alir, gerek sevgi gerek maneviyat gerek maddiyat her konuda.
    Birine yagdirirlar birindende esirgerler....

Sebeb ne?

Bilemiyorumki, artik seninde dedigin gibi sartlar belkide....önemlide degil aslinda....ne olursa olsun bence hic takma kafana canim, esinle herseyi tek basina yapmanin keyfini ve gururunu sana yeterde artar bile.....hem ne malum? Simdi hava atan ablanin yarin öbür gün babanin yaptigi iylikleri basina kaktiginda burnundan fitil fitil gelmeyecegi?:nazar:

Hic olmazsa sana hicbir zaman biz yaptik biz ettik deme haklari olmaz.....:hulya:

Kendine iyi bak.....

18. 7 Ocak 2010
  19. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eşinin olmadığı zaman alıp anneni babanı konuşsan bize niye böyle davranıyorsunuz diye içini döksen belki çare olmasada rahatlamış olursun belki çözümde bulabilirsin allah sabır versin zor bi durum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.