Arkadaslar cok korkuyorum

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve bebetom tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bebetom
  1. bebetom

bebetom Teyzesinin gülü o Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben ucuncu defa tup bebek denemeye coook korkuyorum.Cunku emeklerım ıkı defa bosa gıttı.Oyuzden korkuyorum.Hem maddı hem manevı cokusteyım.Lutfen bana yardım edın.Bıraz cesarete ıhtıyacım var.Sımdı depreasn alıyorum ayrıca uyku bozuklugumda var.Uyku ılacıda ıcıyorum.Aceba tup bebege yan etkısı cokmu?Allah yardımcımız olsun:teselli:

2. 24 Nisan 2009
  3. sukutuhayalben

sukutuhayalben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım...Rabbim hayırlı evlat nasip etsin...Vazgeçme...

4. 25 Nisan 2009
  5. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım antideprasanların tedaviye başlanmadan önce kesilmesi gerektiğini biliyorum.belki tedaviye değil ama bebeğe kötü etkileri var.sen bütün gayretini kuvvetini maneviyatını topla tedavine başla canım.ya da atlatamayacağını düşünüyorsan antidepresanlarını kullanmaya devam et bebişi biraz ertele canım ama ikisi birlikte olmaz.

6. 25 Nisan 2009
  7. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    tüp bebek tedavisinde moral çok önemli arkadaşım.
    böyle ilaç alacak kadar kötüysen ertelesen daha iyi değilmi.
    bende 3.defa denedim.şimdi bi oğlum var çok şükür.
    Allah tüm isteyenlere versin.
    biliyorum umut,umutsuzluk bi arada.zor bi tedavi.
    ama kendini topla,önceki denemelerini unut,öyle başla.
    sonu güzel olacak inşallahh.
    iyi düşünelim hep iyi olsun.

8. 25 Nisan 2009
  9. esel83

esel83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım lütfen bu kadar ümitsiz olma rabbim 'kuluma istediğini vermeyecek olsaydım istemeyi öğretmezdim' diyor lütfen kendini topla benimde 3.denemem olacak ve diğer olumsuzluklarıaklıma bile getirmek istemiyorum dua et.sabret ve mücadele et canım....

10. 25 Nisan 2009
  11. xoxzlem16

xoxzlem16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim sabret vakti zamani gelince olucak insallah,inancini ve umudunu kaybetme!
    ben sayisini hatirlamadigim kadar tüp bebek tedavisi sonucunda kizima kavustum
    Rabbimin bitmez tükenmez hazinesinden tüm isteyenlere insallah evlat nasip etsin....

12. 25 Nisan 2009
  13. angel_78

angel_78 bigün mutlaka...:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    canim hiç kendini sikintiya sokma.bu senin daha çok olumsuz sonuç almana sebep alir.rabbime SIGIN canim.görceksinki bebegini kucagina alcaksin.benimde ilk denemem.pozitif ama degerlerim çok düsük.bebegimi kaybedebilirim.inan böylesi çok daha kötü.rabbim hayirlisini nasip etsin.herkesinde yüzünü güldürsün.

14. 25 Nisan 2009
  15. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım bende 3. denemedeyim, burada benimle birlikte hatta benden sonra tedaviye başlayanların bebeklerini kucaklarına aldıklarını gördüm onlaın adına çok sevindim ama kendi adıma çok üzüldüm çok ağladım.Ama artık ben ilk 2 denememin aksine çok daha rahatım.Zira 2 denememin bana öğrettiği bir şey vardı.Her şey mükemmel olsa , embriyolar 1. kalite olsa da, rahim kalınlığı süper olsa da rabbim ol demedikçe olmuyor.Her şey Allahımın ol demesine, vaktinin zamanının gelmesine bakıyor,.Olcağı varsa oluyor.O yüzden bir an önce kendini topla ve tedaviye başla, sen üzerine düşen görevi yap.

16. 25 Nisan 2009
  17. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok zor ben daha 1. yapıyorum yumurtaları toplattım inşallah 1 saate hayırlı haberlerini alacağım ama şimdiden ne kadar zor bir süreçmiş nasıl 6-7 kere deneyen var diyorum ama büyük laf etmeyeyim allah dayanma gücünü ve sabrını veriyor demekki.canım ben de başka olaylardan dolayı geçen sene çok çok kuvvetli bir depresyon geçirmiştim. tekrar bebek düşünmeye başlayınca uyku ilacını kestim. depresyon ilacını da dr ile konuştum bir zararı olmaz doğal yoldan hamile kalırsan 1. aya öğrenene kadar içebilirsin dedi. fakat her ilacın içeriği faklıdır tabii dr ile konuşmak gerek. tüp bebeğe başlayınca da anti depresanı yarıma düşürdüm 8-9 gün öyle içtim ve yumurta toplatmadan önce kestim. dr ile konuşman gerek ama bu kadar kötüysen ilacı kesersen daha da kötü olabilirsin bu da hem tedavini kötü etkiler hem de hamile kalırsan allah korusun ilk 3 ayda düşüğe neden olabilir. biliyorsun anti depresan ilaçları genelde en az 6 ay içiliyor ve dr tamam derse yarım doza düşürülüp 6 gün falan öyle içilip bırakılıyor yoksa hastalığın tekrar riski çok. kendini iyi hissedene kadar 3. denemeyi biraz ertele derim. azıık zevk alacağın kendini meşgul edip eğlendirecek başka fafaliyetlerle ilgilen. az kafandan atmaya çalış. unutma 3-5 allah ne zaman ol derse o zaman olacak. tabii n doğrusu durumunu açık açık dr ile konuşman. inşallah biran önce kendini toplarsın

18. 25 Nisan 2009
  19. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım çok zor ....ama kendını toparlayıp denemelısın yenıden.....gucunu kaybetme canmmm rabbım kolaylık versın ....inş bebişin gelır kendılığınden bır suprız yapar.........