Arkadaşlar derdimi okur azda olsa birkaç kelime yazıp içimi rahatlatırsanız sevinirim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve esmerguzeli06 tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : esmerguzeli06
  1. esmerguzeli06

esmerguzeli06 esmerguzeli Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben kendimi çözemiyorum evde farklı davranıyorum yani aileme karşı farklı davranıyorum dışardaki kişilere karşı farklı evde canavara dönüşüyorum dışarda uysal masum bir insan oluyorum evdeki kişiler annem kardeşim bişey sorarsa tersliyorum sanane diye yanıt veriyorum ama dışardaki kişlere karşı 10 kerede sorsalar güzel bir dille anlatıyorum neden böyle olduğumda bilemiyorum benim durumumda olupta çözüm yolu bulan varmı yoksada eğer yorumlarınızı yazın nasıl davranıyım neden ben böyleyim yada

2. 21 Ağustos 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    evdekilerle iletisimin zayif mi?
    anlasilmadigini yalniz oldugunu zaten seni anlayamacaklarini mi duusnuyorsun?
    yasin kac?

4. 21 Ağustos 2009
  5. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bunu daha çok eşimle yaşarım ama eğer bir sorunum varsa, dşarıdaki insanlara yansıtamayacağım için elbette iyi davranmak zorundayım. Seninde annen ve kardeşinle bir sorunun olabilirmi yada kendini ifade edemiyormusun onlara.

6. 21 Ağustos 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Dışarıdaki insanlara karşı yüzünüz yumşak anlaşılan.Onlara ''hayır'' diyemediğiniz için evdekilere ters davranıyorsunuz.Dışarda iletişim halinde olduğunuz kişilere de ''hayır''demesini öğrenmelisiniz.:nazar:

8. 21 Ağustos 2009
  9. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    vaktinde ailene karsi kin besledin mi??

ya da diger insanlar tarafindan onaylanmak, kabul edilmek istedigin icin boyle uysal, ekstra toleransli davraniyorsun. oysaki ailen tarafindan kabul edilmeye ihtiyacin yok...

oncelikle hangi sen gercek sen onu cozmelisin. yani sen kendini hircin mi yoksa uysal olarak mi tanimlarsin? bunun cevabina gore cozum bulabiliriz...

10. 21 Ağustos 2009
  11. esmerguzeli06

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaşım 20 hayır sayıf değil içimden geldiği zaman konuşyorum hemde acayip matrak biriyimdir sevmeyen yoktur girmediğim ortamlarda acayip iyi ayak uydurrum ama bişey sormasınlar kendi halimle kendimle ilgileniyim mesela işten geliyorum kardeşim daha ağır iş yapıyor bana göre bana nasıl geçti işin iyimi bugün günün nasıl geçti diyor ben sanane diyorum ne oldu canınmı sıkkın sıkıntılımısın üf hayır tamam bi sussana ama dışarda böyle değilim onlar sana katlandığı için dışardakilerine zaten böyle yapamassın derseniz ya dışardada evdede bunları yapma niyetim yok evde kendiliğinden gelişiyor bu tepkiler

12. 21 Ağustos 2009
  13. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Neden ailene karşı böylesin bilemeyiz..
    Ama şöyle bi şey var ki bu şekilde davranmana sebep olan bişeyler var ailende...
    Mesela iyi anlaşamıyor olabilirsiniz...
    Aile bireyleri ile iletişim kopukluğunuz olabilir...
    Yada dışardaki insanlara karşı çok yumuşak olduğunuz için hiçbirşeye hayır diyemediğiniz için bütün hayır cevaplarını ve bütün sinirinizi lafınızın geçtiği yerde"aileniz" üzerinde kullanıyor olabilirsiniz... Bi nevi kendinizi bu şekilde rahatlatma ego tatmin etme diyebiliriz...
    Doğru mu yanlışmı düşünüyorum sen karar ver tatlım..

14. 21 Ağustos 2009
  15. esmerguzeli06

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dışardaki ortamıma göre uysal heryere ayak uyduran komik neşeli karşıdaki insan kesinlikle bu kızın derdi felan olmaz aklı başında davranan biriyim evde ise sinirli asabi içimde şiddet barındıran durmadan biri bişey desede kızsam gibi ama gerçekten içimden geldiği için değil belki dışardada böyle davranmak istiyosun ama kişiler müsade etmiyor diyebilirsiniz hayır kendiliğinden gelişiyor bende kendimi çözemiyorum

16. 21 Ağustos 2009
  17. esmerguzeli06

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aksine istediğim zaman anlaşıyorum ben 7 kardeşim kıskanma deseniz benim içimde asla kıskanma yok 4 kişi evli biri askerde bitane kardeşim annem babam ben kardeşine çokmu ilgi gösteriyorlar seni önemsedikleri için kıskanıyormusun deseniz aksine çocuğa hiç ilgi göstermiyorlar içimde kıskanma duygusu barındırmam zaten eğer kıskansamda şöyle bişey var nasılsın nasıl geçti günün diye bana sorulmazdı kardeşime sorulurdu kin besleme konusuna gelince hayır beslemiyorum ya ben okadar pozitif biriyimki kinmiş kıskançlıkmış bunlara kafamı takmam yanımdanda geçirmem dışardaki hayatım çok farklı evdede dışardaki gibi olmak istiyorum ama yapamıyorum bişeyler vur kır parçala evi dağıt biri bişey sorsada bağırsam çağırsam

18. 21 Ağustos 2009
  19. esmerguzeli06

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    üstelik dışardaki insanlar nekadar güler yüzlüsün nekadar uyumlusun insanlarla diyor evdekiler hiç yüzün gülmüyor nekadar suratsızsın senin yüzüme bakasım gelmiyor diyor benim yüzümden kavga çıktığında o sinirle bunu söylüyorlar