arkadaşlar dr verdiği hamilelik boyunca yapılan testler hakkında bilgi verirmisiniz

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve svcngvnc tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : svcngvnc
  1. svcngvnc

svcngvnc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaşlar kafam cok karısık yaptırsammı yaptırmassam mı cok tereddütüm var dr bana hamılelık boyunca farklı haftalarda testler yaptırmamı ıstedı zeka testı falan filan yanlız ben kararsızım sonucları %100 dogru olmadıgını ve kafa bulandırgını soyluyorlar yaptıran varmı benı aydınlatırmısınız bıraz

2. 4 Mart 2010
  3. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım sanırım 2li ve 3lü tarama testlerinden bahsediyosun..Bu testler kesin sonuç vermiyor tabiki ..tarama testi, tanı koymuyo..Ben 2liyi yaptırdım sadece..Bu testlerde sonuç iyi bile çıksa 1000 de 1 de olsa risk görünüo zaten..kesin iyi yada kesin hasta demiyo..tarama testlerinde risk çıkarsa amniyosenteze yönlendiriolar.amniyosentez kesin sonuç veriyor..tabi bunuda istersen yaptırıosun zorlama yok yani...Allah sağ salim bebişini kucağına almayı nasip etsin..

4. 4 Mart 2010
  5. blueeye

blueeye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben ne ikili test nede üçlü test yaptırdım sadece aylık kontrollerime gidiyorum böyle testleri eger cocuk özürlüyse alıyolar bende aldırmak istemiyorum herşey rabbimizden bence allaha dua et hayırlı ve saglıklı bir evlat versin egerki sakatsa aldırırım diyosan yaptır tercih tabiki senin

6. 4 Mart 2010
  7. svcngvnc

svcngvnc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    allah korusun mevlamdan gelene cok şükür işte kafa bulandırıyolar yaptırmak ıstemıyorum bende dedıgın gibi canım allaha tevekkül olmalıyız allah razı olsun mevlam sağsalim kucagımıza almayı nasip etsin cümlemizin inş.

8. 4 Mart 2010
  9. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    ben 2li testi yaptırdım sadece. doktorum 3lüye gerek olmadığını söyledi. gerek görseydide yaptırmayacaktım zaten. renkli doppleri de yaptırdım. tabiki bebekte bir problem olsa Allah korusun aldırmayı düşünmeyiz ama yinede içimiz rahat etsin diye yaptırdık. çevremdeki herkes yaptırıyor 3lü testin doğru çıkma payı daha az 2liye göre.

10. 4 Mart 2010
  11. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    doktorun dedgigi her testi yaptirdim...takdir tabiki allah in sonucta bu testlerin hic biri kesin sonuc vermiyor.. allah a emanet yani bebekler ama yine de ben yaptir derim icin rahatlar en azindan .. hem doktorlarimiza guvenelim ne derlerse yapalim bence yaptir derse yaptir canim..

12. 4 Mart 2010
  13. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende doktorumun dedigi bütün testleri yaptırdım ayrıntılı ultrayona kadar tabiki yaptırmalısın % 100 garanti hiç bi test doktor veremezz onu rabbim bilirr o ne takir ettiyse oo tabiki ama doktoruna güvenmelisin vee bütün testlerini yaptırmalısın şimdi bi şekerin olsa gebelik te nerden bilicek test yapmadan ne gerekiyosa onu yapmalıyız bence ozmaan hiç doktora gitmryelim dogurana kadarr olurmu öylee bişe

14. 4 Mart 2010
  15. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ben sadece doktorumun yaptir dedigi testleri yaptirdim,biliyorum hic biri kesin sonuc vermiyor ama doktor yaptir dedigi halde yaptirmamazsam da benim icim rahat etmezdi.Bazi rahatsizliklara daha anne karnindayken mudahale edilebiliyor,yada Allah korusun bir sorun varsa dogumdan hemen sonrasi icin gerekli sartlari olan bir hastaneye yonlendirliebilirsiniz,demek istedigim sadece aldirmak icin degil,bebegi yasatmak adina yaptirmak lazim.Allah bebelerimizi sag saglim kucagimiza almayi nasib etsin insallah.

16. 5 Mart 2010
  17. svcngvnc

svcngvnc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinizden allah razı olsun arkadaşlar dr nederse onu yapım en ıyısı ben cok saolun:)