Arkadaşlar endişeliyim, lütfen birileri bi şey söylesin..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nurtopu tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nurtopu
  1. nurtopu

nurtopu Hayat güzel:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar
    bugün gittiğim kontrolümde endometriomam (çikolata kisti) olduğunu öğrendim. Dr. klomen tedavisine devam etmemi istedi aynı zamanda aşılama için. Endometrioması olupta klomen kullanan ver mı? Büyütmezmiki bu ilaç kisti?
    :gitme::1no2::sinifsinif:

2. 10 Eylül 2009
  3. nurtopu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Moralim bozuk klomen ben de daha önce de kanama yapmıştı karın içine? ıçmasem mi acaba?
    Ne yapacağımı bilemiyorum.
    Aşılamanın bayrama denk gelip iptal olma ihtimali de var.
    Offf

4. 10 Eylül 2009
  5. nurtopu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar şimdiye kadar sıkıntısı olan herkese yorum yapmaya yardımcı olmaya çalıştım. Görüyorum ki herkes de bana canı gönülden yardımcı olmaya çalışmış. Herkese teşekkürler (!!!)

6. 10 Eylül 2009
  7. yasmin_07

yasmin_07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu konuda bilgim yok ama doktoruna sorsaydın keşke açıklama yapmadımı.sende doktormuşsun ama bazen doktorlarıda anlamak mümkün olmuyor.tabi hepsi için geçerli değildir muhakkak.ama sanırım öyle bi etki yapacak olsa devam et demezdi diye düşünüyorum.

8. 10 Eylül 2009
  9. melek_law

melek_law Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde çikolata kistim vardı ve klomen kullandım 3 ay sonra yumurta takibi ile hamile kaldım. Şu anda 39 haftalık hamileyim bebişimi beklliyorum. Yani moralini bozma olumlu düşün uzun süre klomen kullanmak sağlıklı değil ama en azından şansını artırırsın. Kist kolomende kullanmasan büyüyebiliyor benim 3 ayda 3,5 cm den 4,5 cm kadar büyümüştü. Ama yapabilecek başka bir şey yok. Eşinde sorun yoksa ve yeni evliysen bir süre deneyebilirsin. Eşinin spermlerinde sorun yoksa ve tüpte sorun yoksa çikolata kisti olanlar için aşılama çok gerekli değil diyorlar. Bir araştır istersen.