arkadaşlar erken doğumriskim varmış moralim bozuldu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tugyann tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

17 Şubat 2010
    Konu Sahibi : tugyann
  1. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bugün doktora gittim bebeğimin başı aşağıdaymış erken doğum riski var dedi dikkat etmemi söyledi inşallah olmazda sağ sağlim doğururum hayırlısıyla....:Saruboceq:

2. 17 Şubat 2010
  3. kelebek01

kelebek01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yardımcın olsun canım, inşallah sağlıkla gelir bebeğin.
    Kaç haftalık hamilesin? Erken doğum riskinin bi sebebi varmı?

4. 17 Şubat 2010
  5. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    inşaallah vaktinde doğum yaparsın. risk demek dikkatli olmak demek, kendine haline hareketine özen göster arkadaşım

6. 17 Şubat 2010
  7. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    26 haftalık daha kafası aşağıda dedi doktor ama belirtim yok şuan kanamam falan ama kafasının aşağıda olması nedeniyle olabilir dedi inşallah zamanında doğururum zor böle olunca insan ister istemez takıyo artık nasibimde ne varsa

8. 17 Şubat 2010
  9. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canim telas yapma korku riski arttirir..sakin ol ve doktorunun tavsiyesine uy..banada 33 haftalik erken dogum dedi ve suan 38 e girdim ve 41. haftayi bile bulabilir diyo..

10. 17 Şubat 2010
  11. burcusb

burcusb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım rahat ol benımde erken dogum rıskım vardı daha 4aylıktı bası asaıdaydı düşük yada erken dogum riskin var dedıler ödüm kopuyordu ancak bellı olmuyor kı.ayrıca bende enfeksıyonda var. suanda 8ayın ıcerısındeyım erken dogum dıye bırsey kalmadı :)) gayette saglıklı cok şükür. 18 veya 19 martta dogum var:))
    sana tavsıyem rahat ol önce düşünme kötü seyleri iyi düşün iyi olsun :) ayrıca fazla bacaklarını acarak yürüme,hızlı hareketler yapma,yatarken sol kolunun üstüne yat, egılıp kalkma çömelerek hareket et,ayrıca bana doktorumun dedıgı ve ogunden sonra duruldugum daha dıkkat ettıgım bı lafı vardı sana yazayım bunu.
    herzaman bebegın sankı karnında uyuyormus gıbı dusun ve ona göre davran tatlım. ozaman sırf uyandırmıım dıye bıle dıkkat edıyorsun:) buarada gercekten anne karnında bebekler uyuyor,hıckırıyor fılan yalan degıl yanı:) tabı bu suanda senın ıcın gecerlı mı bılemıyorum daha ufak:) allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın.. tabı hepimizinde:)
    birde unutmadan bebekler bı ters durur bı duzelır normal yanı bu durum endıselenme. son donemde ters olması sorun yaratır. suanda sadece dıkkatlı ol okadar...

Son düzenleme: 17 Şubat 2010
  12. 17 Şubat 2010
  13. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    22 haftada bebeğim tersti artık değişmez derken ve bebeğin ters olması anne için avantajdır herzaman aklınızda bulunsun risk değildir ama doğum kanalaına inmişse onu bilemem
    32. haftada bebeğim düz oldu yani kafa yukarı geçti tabi bu durum asıl sıkıntıydı tabi ben üzüle üzüle sezeryan olucam diye kendimi harab ederken 37. haftada yine doğum pozisyonunu aldı yani bebeklere takılmayın siz onlar bir yukarı bir aşşağı yaparlar sonunda 39+4 te doğum yapım normal doğum hayırlıyla aldım kucağıma sorunsuz sizlerde alın inş. hayırlı doüğumlarınız olsun

14. 17 Şubat 2010
  15. hayrissh

hayrissh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 24.haftadan bu yana başı aşağıda şuan 38+6 dayım ama yine dikkatli olmak gerek tabi!

16. 17 Şubat 2010
  17. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bendede çift rahimden dolayı erken doğum riskim olduğunu söledi hep doktorlar allahın izniyle 30. haftayı bitircem çok kafana takma bence hayırlısı olsun inş

18. 19 Şubat 2010
  19. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun hayırlısı artık doktor öle dedi ille başı aşağıda olucak diye erken doğum olmaz açılma varmı diye bakıcam dedi tabi dikkatli olmam gerek nasibimizde ne varsa