Arkadaşlar eşi sperm testı yaptıran var mı ??

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve blue_girl tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : blue_girl
  1. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar eşımden doktor sperm testı ıstedı ama nasıl yapılıyor bu test bılgısı olan varmı ?? esımı bıturlu ıkna edemıyorum cocuk gıbı nasıl yapılacıgını soruyor bende bılmıorum bılgı verırmısınız ?? spermler nasıl alınıyor ??

2. 23 Ekim 2008
  3. trapper55

trapper55 Çok Şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım benim eşim yaptırdı dr önce fiziksel olarak kontrol ediyor herhangi bir bozukluk varmı diye sonra bir tüpün içine eşin boşalıyor tabi bunu drun yanında yapmıyor başka bir odada yapılıyor eşin isterse bu sırada sen de yanında olabilirsin biz bayanlar ne aşamalardan geçiyoruz kontrol için eşin de bebek istiyorsa zor da olsa bu fedakarlığı yapmalı benim eşim kendisi test yaptırmak istedi çok şükür problem çıkmadı rahatladık

4. 23 Ekim 2008
  5. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    3 gün cinsel perhiz 4. günde tahlili veriyor erkekler bunu gurur meselesi yapıyor nedense arkadaşımın dedği gibi biz nelere katlanıyoruz

6. 23 Ekim 2008
  7. geist

geist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba blue_girl benm eşimde yaptırdı.2-3 ay önce...ben kontrole gitmiştim sonra doktor ilk önce eşinizi kontrol edelim bir sorun yoksa sizi kontrol ederiz dedi...çünkü erkek sadece sperm veriyor kadının konrtolleri daha uzun ve daha yıpratıcıymış rahim filmi falan neyse...indik labaratuara adam elimize kap verdi biz başladık gülmeye ama ne gülme eşim bi kaba bakıyo bi bana bakıyo neyse sen yukarda otur ben birazdan gelirim dedi gitti gelmez oldu yarım saat 45 dk sonra geldi zor oldu ama hallettim dedi..neyse sonra öğrendim ki benim şaşkoloz kocam tuvalette masturbasyon yapmış aslında bir oda varmış bu iş için filmler dergiler yardımıyla oluyormuş...ama ne güldüm :):):):):):):):):)
    bence eşine söyle hiç stres yapacak bir şey yok sadece kendi kendini tatmin edip akan meniyi kaba dolduracak..

8. 23 Ekim 2008
  9. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    benimkide yaptirdi belli araliklarla 4 kez..ilk olarak bi kontrolden gecti sonra test.3 ila 5 gün arasi cinsel iliski yasak sonra esin steril bir kaba (doktornuzdan yada eczanelerden temin edebilirsiniz) bosaliyo bunu eger eviniz yakinsa evinizde degilse doktorda yapabilirsiniz..spermler vücut disinda 1 saat yasiyor. 1 saat icinde doktora ulastirlmali..
    kesinlikle korkulacak birsey yok kadinlarin yasadiklarinin yaninda erkegin bir kaba sperm vermesi hicbirsey..onlar bir kaba sperm veriyo ve köseye cekilio okadar
    ..birde benim esimin ilk testi biraz kötü cikmisti doktor bize cok bol meyve ve sebze tavsiye etti.hergün yedik taze mevye suyu yaptik heraksam,kola ,chips, abur cucburdan artik uzak duruyoruz ve bunlarin sonucu harika oldu. simdi spermleri cok hizli ve kaliteli

10. 23 Ekim 2008
  11. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar cok sagolun inanın cok bılgı sahıbı oldum bende bılmıyordum bu konu hakkında bırsey ...esımı daha ıyı rahatlatabılırım artık...ah bız neyapalım doktorda ne yaşadıgımızı bız dahaıyı bılırız ...

12. 23 Ekim 2008
  13. tuba_cxuxneyt

tuba_cxuxneyt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eşim belli aralıklarla sürekli yaptırıyor ne varki bunda bu kadar gurur meselesi yapılacak

ayseygt1453 bunu beğendi.
  14. 9 Ekim 2012
  15. esragc

esragc Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhabalar,esımın spermiogram test sonuçları aşağıda olduğu gibidir, değerlendirmenizi ve önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.
    MIKTAR 1.8
    RENGI DONUK BEYAZ
    GORUNUMU OPELASANT
    PH 7.8
    LIKEIFIKASYON ZAMANI H 50
    VIZKOZITE ARTMIS
    MORFOLOJI NORMAL HUCRE 70
    BAS AKROZOM ANOMALISI 10
    KUYRUK ANOMALISI 5
    DIGER (AMORF, IMMATUR, FORM ) 5
    MOTILITE Lıneer progresyon gosteren motıl spermler (+3,+4) 50
    non lıneer progresyon gosteren motıl spermler (+2) 5
    non-progresıf motil spermler (+1) 15
    non motıl spermler (0) 30
    hucre sayısı 2 mılyon
    absıtans suresı 4 gun

dırekt mıkroskobı : her sahada 15-20 round cells (lokosıt+spermatogenezis), 2-3 spermatozoa ve az lesitin krıstalı görüldü.

16. 11 Kasım 2016
  17. KayseK

KayseK Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba eşim için sperm tahlili bana rahim filmi istediler ama film için 750 lira istediler kısacası şunu sorucam ben daha önce hamilelik yaşadım ama zorunlu kürtaj oldum rahim filmine gerek var mı gebe kalan biri için sizce