Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sevdemm tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sevdemm
  1. sevdemm

sevdemm ALLAHIMDAN HAYIRLISI Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Ben yaklaşık 3 yıldır bir şirkette çalışmaktayım. Aşırı stresli bir işim var sürekli telefon trafiği olan santraldeyim. Zaman geçtikte artık tahammül edememeye başladım o telefonların sürekli çalması, yemek molası diye bişey olmaması, yemek yerken bile ağzında lokmayla sürekli telefona bakmak zorunda olmak beni inanılmaz yordu çünkü 10 dk da olsa her insanın en azından yemeğini yemek ihtiyacı vardır. Burda sabah gelip akşama kadar aralıksız çalışma var, biz burda 3 arkadaşı inanırmısınız tuvalete bile zor gidiyoruz acelyele. Bu durum hepimizin canına yetti. Bu zamanaa kadar tahammül ettim nişanlıyım parayada ihtiyaç var ama burda sağlığım bozuldu kaldıramıyorum artık. O Yüzden çıkmaya karar verdim. Kendime başka bir iş arayacağım elbetteki heryerde her işte stres vardır ama en azından bu derece olmasın. Çıkma konusunda sizce yanlış mı yapıyorum fikirlerinizi benimle paylaşırmısınız arkadaşlar ?

2. 27 Mayıs 2010
  3. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Dönüşümlü baksanız 3 arkadaşınız ile yemek aralarında..Yada yemeğe giderken telefonu başka biryere aktarsanız..ışvereninizle konuşup..deneyin derim...ış bulmak evet çok zor..fakat,eğer huzurlu değilsenizde çalışmanızın anlamı olmaz....evden çok iş yerinde vakit geçiriyosunuz...bu süreçte iş arayın..işden çıkmadan....buluncada ayrılırsınız

4. 27 Mayıs 2010
  5. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    başka iş bulmadan çıkma bence
    piyasa çok kötü iş bulamayabilirsin zoraki bi yer olmasın

6. 27 Mayıs 2010
  7. sevdemm

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Evet iş bulmadan çıkmayı bende hiç istemem ama artık tahammül edemiyorum sıkıntı basıyor akşamı etmek o kadar zor geliyorki. Dönüşümlü yapma işi pek olmuyor aynı saatlerde acıkmış oluyoruz ve telefonu başka yere aktarmamız imkansız. Burası beni inanılmaz yordu beynim yoruldı burda artık iş bulmadan çıkmayı elbetteki istemem ama hani sabrede sabrede bu güne geldim. Çıkmış olsam 1,2 ay dinlenip bu süre içersindede iş baksam diyorum. Ama kafam allak bullak bi yandanda kararsızlıkda var. Ama sağlığım söz konusu çok etkilenmeye başladım

8. 27 Mayıs 2010
  9. sevdemm

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148

Evet hiç huzurum yok zaten o yüzden artık dayanamıyorum. Önceleri böyle değildi bi şevkle çalışıyordum ama zaman geçtikçe hergün aynı stresi yaşamak beni inanılmaz yordu. Artık isyan etmeye başladım.

10. 27 Mayıs 2010
  11. sevdemm

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ne olur yardımcı olun bana kafam çok karışıkk

12. 27 Mayıs 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sağlık her şeyden önemli

sağlığın gittikten sonra kazandığın üç kuruşun tadına varamaycaksan ne işine yarayacak aldığın para

iş stresi nedeniyle etrafındakilere kötü davranıyor musun bilmiyorum.

ama eğer bu kadar sıkıntıda isen seni zorluyor ise boşver derim

iş bulunur ama sağlık bir gitti mi yerine getirmek kolay olmuyor
    :a015:

14. 28 Mayıs 2010
  15. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Bende aynı durumdaydım tek başımaydım 3 telefon bir fax ve dahili hatlar var. 3 yıl aralıksız çalıştım akşam olmazdı hamile kalınca vesile oldu çıktım.
    Biliyorum yaşadığın stresi, çıkmanda fayda var bence, yaşın kaç nerde yaşıyosun ne mezunusun bilmiyorum ama bu tür işler kolay bulunur.
    ıstifada gerekçe olarak yemek molasının bile olmayışından bahset belki bir kolaylık yaparlar.

16. 28 Mayıs 2010
  17. perinur

perinur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

doğru tespit başka ne denilebilir ki yerimseniben

18. 28 Mayıs 2010
  19. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iş yerinde evden daha faazla vakit geçiriyoruz nerdeyse, işini sevmen başarın ve performansın için çok çok önemli canım.. hepsini geçtim, kendini daha iyi hissetmen için önemli.. tamam günümüz şartlarında yeni iş imkanı zor ama, Rabbim herkezin rızkını verir, sağlığın psikolojin de önemli...