Arkadaslar fikrinize ihtiyacim var...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve imoje tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : imoje
  1. imoje

imoje Su akar yolunu bulur.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ayni ugurda savasan savasci arkadaslarim.. ivf icin "Menopur" ignesini kullanipta memnun kalan oldu mu?
    bana dr. onu yazdi ve sparis ettik ama aklimda sanki hep Lupron daha iyi gelecekmis gibi geliyor.. sizlerin fikrine ihtiyacim var.. "Menopur" kullanip basarili olan var mi? simdiden tesekkurler..

2. 5 Ağustos 2010
  3. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben menapur kullandım. ilk denememde kullanmamıştım. şu anda gebeyim. umarım seninde sonucun güzel olur. a.s.

4. 5 Ağustos 2010
  5. imoje

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tesekkur ederim canim benim... inan kafam karisti iki ayri ilac sabah aksam vurulacagim. onuda dogru ilac secimiyle yapmak istedim. gerci dr. miz gercekten super.. ama ne bileyim iste evham yaptim azicik. baska kullanan olmamis zannedersem bu ilactan.. yani yaygin mi degil acaba.. gonal-f bana iyi gelmedi.. hic mi kimse kullanmadi bu siteden acaba :)))

6. 5 Ağustos 2010
  7. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Imoje Ben de menopur kullandim. Burda onu veriyorlar. Ilaclari karsilastirma bence tr ile farklilik gosterebiliyor.

8. 5 Ağustos 2010
  9. imoje

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evham yaptim iste :) cunku bu ilacla ilgili cok basari hikayeleri duymadim gibi geldi bana genelde Lupron daha iyiymis gibi bir izlenim birakti bende :) cevabin icin tesekkur ederim canim..ayrica bebisin hayirli olsun.. Allah tamamina erdirsin.. kac doz kullanmistin Menopur? bana sabah Bravelle aksam da Menopur ignesi verdi dr. her ikiside 300 + 300.. HAE HAE

10. 6 Ağustos 2010
  11. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Imoje,

Ben yaklasik bir sene once kullanmistim ilaclari. Sonra ikinci denemede dondurulmus embryolarimla hamile kaldim cok sukur. Cok tesekkurler bu arada. Umarim isteyen herkes saglikla bebisini kucagina alir. Sen de bu denemede kavusursun bebisine. Soylemeyi unuttum bir kizimiz olacak ins :-))

IVF dosyama baktim ne kadar doz kullanmisim diye. Ben de 150' lik follistim ve 75' lik menopur kulanmisim ayni zamanda. Progestrone u da igneyle almistim o zamanlar cok canim acimisti. Bu sefer vajinal capsule verdiler cok kolaydi kullanmasi..

Guzel haberlerini bekliyoruz..

12. 6 Ağustos 2010
  13. DenizGeldi

DenizGeldi sevgi emek ister Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    188
    merhaba imoje;canım bizim forumdan bir arkadaş ilk başta tedavisinde memogon kullanıyordu o alerji yaptı.sonra dr u menopurla değiştirmişti.menogonun muadiliymiş.arkadaşımız şimdi hamile.bir oğlu olacak.bol şanslar.

14. 6 Ağustos 2010
  15. imoje

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim benim cok tesekkur ederim bilgin icin.. bana sabah 300 bravelle, aksam 300 menopur diye yazmis dr. agrasif bir tedavi olacakmis oyle demislerdi. hayirlisi neyse o olsun tatlim. insallah bizlerin de bebisleri olur karnimiz da sonra da kollarimiz da :)

16. 6 Ağustos 2010
  17. imoje

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tesekkur ederim bitanem cevabin icin.;. daha onceleri menopur`la ilgli yazilari okuyunca okuyunca sanki basari orani daha az mi gibi gelmisti., gerci her vuduca baska tepkiler veriyor ilaclar... burada yasayan yabanci uyruklu bir arkadasimiz menopur kullanip 1 yumurta elde etmisti. ama ikinci tedavisinde lupron la 8 yumurtasi olusmus 5 i alinmis 2 si dollenmisti. ama o arkadasimiz belki sende menopur calisir belli olmaz demisti. sonra koordinatore sordum. eger dr. bu igneyi yazmissa dogrudur dedi. dr. mizi degistirdik. yeni dr. miz abd nin en iyi dr. unvanini almis bir dr. daha oncede Turkiye de bulunmus. ilk once hastasinin ruhen rahatlamasini istiyor. diger dr. beni daha cok strese sokuyordu. kismet artik :)) ama icim en azindan rahat :)) umutluyum... sans diledigin icin de ayrica tesekkur ederim canim..

18. 6 Ağustos 2010
  19. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hadi inss imojecum bu sefer yuzun guler.. Biz ICSI yaptirdik zaten. Yumurtalrimda bir sorun yoktu 22 yumurta toplanmisti. Sonunda 2 tane 5. gun embryosunu transfer etmisler 2 tanesini de dondurmuslardi. Ilk transferde dis gebelik yasadim bu sefer hamile kaldim cok sukur. Senin dozlara bakilirsa gercekten agresif bir tedavi olacak gibi duruyor. Ama zaten tedavi sirasinda konrol ediyorlar yumurta gelisimini ona gore duzeltmeleri yapiyorlar doz artimi ya da azaltimi gibi. Habersiz birakma bizi.. Inss bebegine kavusursun en kisa zamanda..