arkadaşlar gece olunca bütün vücudum kaşınıyor sizde de varmı ?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve zeynepxoxzdil tarafından 16 Eylül 2008 başlatılmıştır.

16 Eylül 2008
    Konu Sahibi : zeynepxoxzdil
  1. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Günaydın arkadaşlar,yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik allahın izniyle valla gece olacak diye korkuyorum çünkü inanılmaz bir biçimde kaşınıyorum saatlerce uyuz olmuşum gibi gece yatmadan mutlaka ılık duş alıyorum ama nedendir bilmem her gece terleyince özellikle sanki pire ısırıyor her yerimi sizlerde de oluyormu böyle şeyler mrk ettim.birde 15 gündür göbek çukurum çürük gibi ağrıyor.dr sordum bebek ordan besleniyor ve büyüdükçe çekiş gücüde artıyor zaten hassastır göbek etrafı şimdi dahada hassas gibi açıklamada bulundu sizlerde oluyormu böyle ağrılar?:sm_confused:

2. 16 Eylül 2008
  3. Mine

Mine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bendede 2 gündür kaşıntı var alerji herhalde diye düşünndüm tatlı tatlı deli oluyorum habire duştayım bugun dr. sorucam nedenini

4. 16 Eylül 2008
  5. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bendede vardı zeynepcim.ama gece gündüz devam eden ve artık yaralara sebep olan bir kasıntıydı.doktorum cildiyeciye gönderdi ve sonuc ürtiker olmusum.bu hamilelikte rastlanan ve sonrasında gecen bir hastalıkmıs.şimdi ilaç kullanıyorum.ilaç içmediği gün tekrar baslıyor o kabus günler.hatta gecen gece farkettik bitiiğini duramadım nöbetci eczane aradık.içtimde rahatladım.
    umarım sizinkiler bööle bişi deildir. bence doktoruna danıs.

Son düzenleme: 16 Eylül 2008
  6. 16 Eylül 2008
  7. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy canım benim ben o ürtiker denen pis hastalığa dedmin vefatında yakalandım insanı çıldırtan bişey.tam 2,5 ay çektim yazın sonuna doğru arkadaşlarımla tatile gitmiştim orda bitti çok şükür.özellikle gece ortaya çıkıyor atak dönemi gecenin ilerleyen saatleri.hele güneşi hiç sevmiyor.geçmiş olsun canım yaa

8. 16 Eylül 2008
  9. SeADeniz

SeADeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benım Artık kasıntıyı gecmıs karnımı oyle bı kasıyorum kı kanlar akıo resmen :)) Gunde ıkı defa Dus alıyorum esım kalk dus al gecer dıo :KK70: ya onunLa Alakası yok dıom hatta yardıma gel sende kası dıom :KK70: suan bıle kasınıom valla :KK70:

10. 16 Eylül 2008
  11. tahaecrinRY

tahaecrinRY EVLİ MUTLU 2 ÇOCUKLU :) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen canım yaa yazdıklarının harfii harfine bendede oluyoo kaşıntı,sankim heryerimi bişeyler ısırıyomuş gibi geliyooben heralde terlediğim için diyorum ama sık banyo yapıyorum banyodan sonrada kaşınıyo sabundan diyorum oda değil vardır bir hikmetii:roflol:evet benimde göbek deliğim baya açıldı ve mormor sankii,arada sancı yapıyo demek o yüzdenmiş.. sabredeceğiz artık az kaldı napalım bebişler için herşeye katlanıcaz..:ecrin_bebek::1hug:

12. 16 Eylül 2008
  13. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    ay kızlar misafir geldim size, bende de çok var ya anlamadım asla geçmiyo, ben de acaba bebek yağı sürüorum duştan sonra ondanmı diodum

14. 16 Eylül 2008
  15. sarxixpare

sarxixpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrblar.kzılar kaşıntını sadece göbekteyse bu normal ama vücuduz kople kaşınıyosa muhakkak test yaptırın çoğu doğum doktoru bunu geçiştiriryor benimkde öyle yapmıştı.hamilelik hormonlarının safra kesesine ağır gelmesi gibi bi durum bundan kaynaklanan bebeğin annae karnında sarılık olma riski vardır ama buna yol açabilrde açmayabilirde.yani kale alınmayacak bi durum demeyin dedirtmeyin. Doktorunuz çok çök önemsemezsede siz kan testi yaptırmayı önerin en azından temiz çıkarsa içiniz rahat olur.bir problem varsa da bebeğinize zarar vermesini engelleyin tedavi görün.

16. 16 Eylül 2008
  17. derya289

derya289 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bendede olmuştu 34.haftada kaşıntı.Özellikle avuç içinden başlıyor kaşıntı.ayaklarım ve karnımda kaşınıyordu.Parmaklarımın üzerinde pıtırcıklar çıkmıştı.tabiki sıcak olduğu günlerde daha fazla oluyordu.iki gün zor durdum doktoruma gittim çünkü karnımda çatlaklar oluşmuştu ve bu çatlaklar su toplamış gibiydi.daha 1 ayımız var dedi doktorum ve beni cildiyeye yönlendirdi.cildiyeye gittim doktora gösterdim gebeliğin son dönemlerinde çok sık raslıyoruz korkacak bir şey yok bebege zarar vermez sadece bebek büyüdüğü için safra kesesine baskı yapıyormuş o nelenle kaşınıyormuşuz.2çeşit hap 1 tüp de merhem verdi.kendi doktorumu aradım ilaçların isimlerini söyledim hapları iç ama merhemi kullanma dedi çünkü kortizon varmış.hapları da 4 gün kullandım kaşıntısı geçince içmedim artı.Karnıma da zeytin yağı sürdüm günde 4-5 defa.pazartesi doğum yapacağım inşallah ama bugün çok sıcaktı elimde yine pıtırcıklar çıkmaya ve kaşınmaya başladı.Bir tane alerji ilacı içmeliyim.

18. 16 Eylül 2008
  19. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Merhaba kızlar güzel bir konu olmuş.
    ben de yumurta mı dokunuyor acaba diyordum.Eşimle geçen bunu konuştuk.O da yumurtamı dokunur hiç ya felan dedi.Şaşırdı.
    Benim kardeşime dokunurdu,ben de onun gibi sandım.Yumurtayı azalttım bi kaç gün fazla yemedim.
    Ama sanırım ondan değil.Sanki uyuz oldum.Şimdi bu konuyu okuyunca daha da çok kaşındım walla