Arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum en iyi korunma yöntemi hangisi?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve MARYLXIXN tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Haziran 2008
    Konu Sahibi : MARYLXIXN
  1. MARYLXIXN

MARYLXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar evleniyorum ve ilk 1 yıl çocuk düşünmüyorum ama yaşım gereği fazlada geciktimek istemiyorum doktora gitmeyi düşünüyorum ama sizlerinde fikirleri çok önemli paylaşırsanız sevinirim.

2. 12 Haziran 2008
  3. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Dogum kontrol hapi bence en uygunu cnm..5 sene kullandim. Birakir birakmaz da hamile kaldim. Duzenli olarak hic unutmadan icersen en ufak bir riski yok! Zaten doktora da sorsan bunu onericektir. Cunku hem yumurtalik kisti olusmasini engelliyor, hem de reglin duzene giriyor. Regl agrilarin azaliyor..Bence kendin icin en uygun ilaci bul ve onu kullan. Kilo aldiriyo diyenlere de kulak asma bence. Ben hic kilo almadim. Yani kisiye gore degisiyor. bu arada mutluluklar...

4. 12 Haziran 2008
  5. MARYLXIXN

MARYLXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler canım.forumda okuduğum kadarı ile hap kullanmama ve eşin korunması şeklinde görüşler var fakat bir zamana kadar bu olabilir eninde sonunda en uygun doğum kontrol yönetemini seçmemiz lazım senin için çok sevindim umarım benimkide öle olur:enbuyukkk:

6. 24 Haziran 2008
  7. birsam

birsam Guest

bende dr'a gittim.2 ay sonra evlenicem ve 1 yıl kadar çocuk planlamıyoruz bana en etkili korunma yöntemini sölermisiniz dedim.Bana benzerleri arasın da yan etkisi en az olan "YASMİN"adlı ilacı önerdi.onu deniycem bakalım.

8. 24 Haziran 2008
  9. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım en zararsız korunma yöntemi geri çekilme.eğer başarabilirseniz.ama erkeğin korunması en güvenilir olanı bence...evlenmeden ilaca filan gerek yok.yazık hormon ilacı sonuçta.

10. 27 Haziran 2008
  11. birsam

birsam Guest

Ve en tehlikeli:eek:

12. 8 Ağustos 2008
  13. sherxix lady1

sherxix lady1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayir ama haptan daha iyi olamaz ben 5 yildir hap kullaniyorum her hangi bir yan etkisini görmedim

14. 8 Ağustos 2008
  15. urla

urla 3 'Ü 1 ARADA...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hap kulanma yaaa
    benım yengemde 4 sene kullandı ve 5 senedirde cocugu olmuyor

hap la alakası yok diyorlar ama var
    yumurtaları tembelleştırıyorki kullandıgın süreç içinde hamile kalmıyorsun

cocuk yapmaya karar verdıgındede yumurtalar işlem göremez hale geldigi için yumurtlamıyorr

16. 8 Ağustos 2008
  17. prensesantepli

prensesantepli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya arkadaşlar hakikaten doğru yöntemi bende bulamadım hap kullandım ama içmeyi unutuyorum ve miğde ağrısı yaptı bıraktım iğnede hormonları bozuyor doktorum tavsiye etmedi prezervatif hiç hoş değil of of doğru yol ne

18. 8 Ağustos 2008
  19. paytakordek

paytakordek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben aylık iğne kullanıyorum çokta memnunum herhangi bir sorunla karşılaşmadım sadece vurulduğunuz günü not etmeniz yeterli. gününü geçirmemek önemli hapta kullandım ama hep unutuyodum onun için bıraktım. sadece biraz kilo yapıyo oda çok değil 2 kilo falan aldım.tercih senin aslında prezervatif kullanılsa böyle bizim hormonlarla uğraşmamız gerekmeyecek ama maaalesef türk erkeklerinin geneli pek hoşlanmıyo olan yine biz kadınlara oluyo.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.