arkadaşlar hamileyim ama leke geliyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ayseakgul tarafından 15 Kasım 2008 başlatılmıştır.

15 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ayseakgul
  1. ayseakgul

ayseakgul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar.benim 7 yıl çocuğum olmadı 3 aşılama 1 tüp bebek yapıldı tüp bebek tuttu ama düşük oldu.2. tüp bebeğe başlayacaktık hamile olduğumu öğrendik.dr 15 gün sonraya randevu verdi kalp atışları için ama benim ara ara lekelenmem oluyor ve belim çok ağrıyor benim gibi olan varmı.çok korkuyorum düşecek diye.bugün dr a gidecem ama sizde beni bilgilendirirseniz sevinirim...

2. 15 Kasım 2008
  3. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim de 8 yıl bebeğim olmadı, 2000 yılnıda evlendim, 2006 yılında bi hamileliğim oldu ve 6 haftalıkken düştü, daha sonra istediğimiz halde hamile kalamadım ve tedaviye başladık, 3 tane aşılama oldu, tam tüp bebeğe gdieceğiz derken senin gibi hamile kalıvermişim, ilk hamile kaldığımzamanlarda bende lekelenme olmadı, ama doktoruma sorduğumda bebeğin ilk zamanlarda rahim duvarına saplandığı esnada saplandığı yerin kılcal damara denk gelebileceğini ve bu nedenle de haifif lekelenmeler olabileceğini söyledi, tabi tahmini olarak konuşmak da biraz riskli, bence hemen bi muayene olmakta fayda var, ben ilk düşüğümden sonra o kadar çok korkmuştum ki sürekli doktora gidip geldim, hatta hamile olduğumu öğrendiğim ilk andan beri hatfada 2 defa proluton depot diye bir iğne vuruldum, kalcçadan yapıyorlar, çok zor bi iğne, yağlı olduğu için vücutta hemen emilmiyo, iğne yapılan yer taş gibi oluyo ve biraz şişiyo, birkaç gün iğne olan yere yatamıyosun da,ama daha snra geçiyo, bu şekilde 8. haftaya kadar sürekli bu iğneden yapılmıştı, bence kendi kendini telaşllandırma boş yere, allahın koruduğunu hiçkimse koruyamaz, eğer bu bebek kısmetinde varsa inan ki kucağına alcaksın, ben neler neler çektim, hem psikolojik hem fiziksel olarak aama çok şükür şimdi minik böcüğümü kucağıma aldım, rabbim sana da o güzel günleri göstersin inşallah, doktor kontrolünde kalmaya devam et, 12. haftadan sonra da düşük riski çok azalıyo, ondan sonra hiç korkma, kafana takılanları sürekli doktoruna sor ki rahat ol, psikolojinin iyi olması da önemli çünkü,öptüm seni şeker, güzel günler dileğiyle

4. 15 Kasım 2008
  5. EU1

EU1 Guest

cnm bende zor hamile kaldım ilkini düşük yaptım 8 haftalıkken. bu gebeliğimdede 8. haftada kanamam oldu lekelenme bile değil kanama ve doktor istirahat verdi 10 gün sonra geçti birde 12 . haftamda lekelenmem oldu kısa sürdü geçti. doktor miyomdan dedi bende miyom var da şimdi 13. haftadayım inş düşük olmaz artık dua et bol bol ve doktoruna sor herşeyi kib inş doğurdugumuzu burdan haber verebiliriz birbirimize:KK70:

6. 15 Kasım 2008
  7. nur82

nur82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim de 7.haftamda kanamam oldu.o gün cok telaş yaptık eşimde bende.o telaşla en yakın dr a kosturdum.gittigim dr beni çok korkuttu.düşük riski yüksek dedi.neyse daha sonra kendi dr uma gittim.ultrasonda baktı detaylıca.bebekte birsey yok .kanaman yerleşme kanaması.telaş etme bir süre sonra gececek dedi.ilk 3 ayda cogu kişide lekelenme ve kanama görülebilirmiş.su an 10+6 olduk lekenmeler geceli 1 hafta oldu.umarım bır dahada olmaz.insallah hiç bir sorun yasamadan kucagımıza alırız.bende zor hamile kaldım.birsey olacak diye çok korkuyorum.sen de randevu gününü beklemeden git bence dr una.

8. 15 Kasım 2008
  9. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende de 6 tane myom varmış, o myomların içinde büyümüş bebişim, 20 ekimde sezeryanla doğum yaptım, doktorum myomların 5 tanesini yakmış, 1 tanesini tahlil için çıkartmış, doktorcum onun için ek ücret bile almadı, allahtan tahlil sonucumuz kötü değilmiş, senede 1 defa ultrasona girecekmişim bundan sonra, çok şükür hamileliğimde hiçbir sorun olmadı, inşallah seninnkinde de bir problem olmaz, myomlarını da eğer sezeryan doğum yaparsan dr alır diye düşünüyorum, allah sağlıkla bebeeklerinizi kucaklarınıza almayın nasipetsin inşallah:Saruboceq:

10. 16 Kasım 2008
  11. EU2

EU2 Guest

kızlar bende 5yıllık evlıyım tup bebekle tedavısı ile hamış kaldım allah çok şükur şuan 5 haftalık ama transferımın 9.gununden buyana 13 gundur kanamam var. doktorumla konuştum muane etmedı ama korkma bazı bayanlarda olur dedı benım kanlı akıntım var ama bayabi kıpkırmızı ve yoğunnn :KK43: doktor korkma desede 4,5 yılda ulaştığım bebeğim için çok endışelenıyorum doktor 24kasımda kese gorunmesı gerek dedı 24kasımda bı gorsem derınn bı nefes alcam çok kaygılıyım ya allah yardım etsın tek yardımcı o..
    kızlar bana akıl verın nolurrrrrrrrrrrr :KK43: çok kaygılıyım ben

12. 16 Kasım 2008
  13. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim her turlu lekelenme onemlidir. doktorunla gorus mutlaka hem de en kisa zmaanda,. benim de oldu megerse dis gebelikmis. herkes doktor bile normal dedi. bhgc ye bakildi, cok duzenli olarak 2-3 kat artti, farkedemedik. tupumu aldilar. o sebeple iyi de olabilir kotu de, sen onlemini al da gerisi Allah tan.

14. 16 Kasım 2008
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    bencede hemen doktor kontrolüne girip proestana da başlamanda fayda var..
    bu anlamda kendi kendinin doktoru olmalısın..ve doktorunu tedavi istediğin yönde sıkıştırmalısın..
    bizler gibi zor bebek sahibi olan anneler bunu yapmalı..

16. 16 Kasım 2008
  17. EU1

EU1 Guest

hadi ya 6 tane ee sen hiç anlmadınmı gebelikde onlarda büyüyo çünkü bebekle beraber ben progestan kullanıyorum günde 6 tane büyüme yapmasın diye ama bakalım herşey allhdan inş bnde senin gibi doğurup kucagıma alırım mleğimi.. doktor sezeryende alınmasının çok kan kaybına neden oldugunu söyledi menepozda küçülüp kayboluyormuş zaten öyle dedi birde benim bu lekelenmelerim adet olmam gereken tarihlerde oluyor sence bi alakası olabilirmi? birde ben 13 haftalığım şuan pazartesi kontrolum var doktor cinsiyetini söylermi sence bana?:KK46:

18. 16 Kasım 2008
  19. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım hiç korkma.benim bebeğim normal yollarla oldu ancak benımde 10. haftaya kadar bu tür sorunlarım oldu..hem kanamam bıle oldu lekelenmenın haricinde..bende cok telaş yaptım ama telaşlanacak bır sye yok.progestan kullanmıyorsan progestana basla..ve keısnlıkle bol bol istirahat et.bak benım minik kuzum karnımda suan ve tekmeleri savuruyor bile annecıgıne..cıkmak ıcın sabırsızlanıyor..sımdı o ilk gunelrı düşününce bosuna üzülmüşüm dıyorum..allah hepimizin evlatlarını esirgesin..:1hug: