Arkadaşlar iğne+çatlatma iğnesi tedavisi ne kadar süre uygulanabilir, yardım lütfen!

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve pembixsx tarafından 4 Mart 2008 başlatılmıştır.

4 Mart 2008
    Konu Sahibi : pembixsx
  1. pembixsx

pembixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba,
    öğrendimki 3-4 ay boşu boşuna gonaphene kullanmışım. drum sağolsun(!) bana hiç bi zaman yumurta takibinden falan bahsetmedi. siteden okuduğum kadarıyla başka bi dra gittim ve yumurta takibi yaptırmak istediğimi söyledim. 10. gün ve 13. gün gittim ve yumurtamın oluşmadığını öğrendim. günde 2 tane gonaphene alıyorum oysaki. şimdiki drum bana gelecek ay iğne tedavisi ve çatlatma iğnesi uygulayacağımızı söyledi. bu tedavi nasıl oluyo, tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. bir de başarılı olunmadığı takdirde ne kadar daha bu tedaviyi uygulayabilirim?çünkü dr bana gelecek ay başarı sağlanmazsa aşılamaya geçeriz dedi.

2. 4 Mart 2008
  3. belenay

belenay Sena'm Taha'm sol yanım şükürler olsun rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    güzelim bende gonaphene kullandım ardından çatlatma iğnesi oldum doktor bana 2 ay denicez demişti aslında kişiden kişiye göre değişiyor kimisi aylarca ilaç kullanıyor iğne olmuyor kimisi hemen çatlatma iğnesi vuruluyor o senin durumunla alakalı hangi tedaviye en iyi cevabı vereceğini doktor daha iyi bilir hayırlısı olsun canım

4. 4 Mart 2008
  5. Filo

Filo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar catlatma iğnesinden kaç saat sonra ilişkiye girlmesini doktor öneriyor:KK43:(((

6. 4 Mart 2008
  7. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    36 saat sonra canım bana öyle önerdi

8. 4 Mart 2008
  9. bennu beyzam

bennu beyzam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim Ben Klomen Kullandim 3 Ay Boşuna Kist Oluştu Sonra Ganaphone Ve Ardindan çatlatma Iğnemi Vuruldum şimdi 6 Aylik Hamileyim Kizima Kavuşucam çatlatma Iğnesini Dr Yapmiyolar Biraz Tembellik Ediyolar Helede özel Gidiyosan Adami Sürüm Sürüm Ediyolar Sen öner Dr Inşallah Tez Zamanda Hamiş Kalirsin

10. 4 Mart 2008
  11. bennu beyzam

bennu beyzam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çatlatma Iğnesinden önce De Sonrada 1 Hafta Ilişkiyi Dene Derim

12. 4 Mart 2008
  13. gelincik80

gelincik80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrblar canım çatlatma iğnesi vurulduktan sonra drun ultrasonla bakıp çatlama gerçekleşmiş mi diye bakması lazım ondan sonra ilişkiye girebilirsin

14. 5 Mart 2008
  15. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bendede yumurta takibi ve çatlama iğnesi uygulandı doktorum 3 ay dedi ama ben ikinci ayda bırakmak zorunda kaldım.ikiside hayal kırıklığı oldu....

16. 5 Mart 2008
  17. pembixsx

pembixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar çok teşekkür ediyorum sağolun. umarım bu iğne tedavisi olumlu olur.

18. 5 Mart 2008
  19. pembixsx

pembixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bennu beyzam canım bişey sorucam. gonapheni 3 ay kullandığımda çatlatma iğnesi ve yumurta takibi yapılmadığından ben bana etkili oldu mu bilmiyodum ama ilacı kullanırken bi kere 21.gün progesteronuma baktırdım 5.12 çıktı. ilaç kullanmadığım zamanlar bu değerim 0.25 çıkıyodu. yani 5 olması yumurtlama olduğunu gösteriyo mu acaba?bir de bu ay dediğim gibi yumurtlamama baktırdım dr bana hiç bi yumurta gelişmemiş bu ilaç sende etkili değil. korkuyorum acaba bu iğne tedavsiyle yine yumurtlamam oluşmazsa? birde bu iğneleri adetliyken mi başlayacağız ve kaç gün süreyle vurulcam?dr hiçbişey anlatmadı üf çok sıkılıyorum...