arkadaslar ikizlerinizi nerede yatırmayı düşünüyorsunuz?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve penses tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : penses
  1. penses

penses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar bende 7 haftalık ikiz bebek anne adayıyım bebeklerı nasıl yatırmayı ddüşünüyorsunuz ? park yataklar iyi olur mu? ben ilk önce 1 tane almayı düşünüyorum umarım sığarlar

2. 16 Nisan 2009
  3. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Benim eşim de park yatak alalım birarada yatsınlar,aylarca bi karına sığıyorlar da şu koca yatakta yatamazlar mı demişti de mağazada millet de gülmüştü.Sen de mi penseskaydirigubbakcemile3. Sonuçta hadi diyelim öyle yaptın,bir yaşına kadar ikisi sarmaş dolaş uyudular(ki aynı odada bile birbirlerini uyandırdıklarını söylüyorlarken,aynı yatakta nasıl olur?),ondan sonra ne yapacaksın?Yani her halukarda bi yatak daha alaman gerekecek.Sonra bi de iki bebeğin kıyafetlerini nereye sığdıracaksın?
    Biz bir oturma odamızı yok edip bayaa oda yapmak zorunda olduğumuza kanaat getirdik.Böyle altları bazalı,yanları çekmeceli,kaldırlınca büyüyen yatak olan ve yanımızda biri kalırsa diye altları bazalı bir oda alıcaz kısmetse.Kısmet olur da biz de fotoğraflarını paylaşırız ilerleyen zamanda..
    Velhasılı,ha bir yıl önce,ha bir yıl sonra bi şekilde yer ihtiyaçları olacak.Bi tek park yatakla zor be güzelim..

4. 16 Nisan 2009
  5. secill

secill Guest

canım bende oturma odamı bozup orayı tamamen cocuk odası yapmayı düşünüyordum dolabı güzel bazalı yatakları falan.ama sonucta bunlar bir yıl hemen hemen bizimle yatmak zorundalar yani onları odalarına koyup ayrı odada yatamayız gecede defalarca uyanıcajklar emicekler yada mama yicekler hadibi tane olsa neyse.ama iki tane biri sussa biri acıkıcak yani tüm gece yanında olmak zorundayız.ee cocuk odası olursa sen nasıl onların yanında yatıcaksın.ay benimde kafam cok karıstı acaba diyoruz ilk etapda iki tane surup beşikmi alsak hem yatak odasınada sıgır hem oturma odasınada 2 yasına kadar yatar orda en az sonradanda oda takımımı yapsak diye düşünüyoruz benimde kafam karıstı.fikirlerimizi söyleyelimki yalnıs tercih yapmayalım.

6. 16 Nisan 2009
  7. secill

secill Guest

Hymary bu arada su takvimi nasıl yaptın.banada arkadsım yapmıstı tek bebek yapmıs ve bu cok ingilizce bişiy anlasılmıyo:KK70::KK70:

8. 16 Nisan 2009
  9. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    seçil sana özelden yazayım canım

10. 16 Nisan 2009
  11. secill

secill Guest

TAMAM CANIM SAOLLa.s.

12. 16 Nisan 2009
  13. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Zor olacak biliyorum,bebekler doğmadan atıp tutmak ta kolay diyor kimileri ama ben zor daolsa nasıl başlarsak öyle gider diye düşünüyorum.Şimdi bu odaların ve bu tarz beşiklerin bazılarının altından çıkan bir sürgülü baza oluyor.O yatağa bir iç yatak atıp,nevresimi yorganıyl atek kişilik bir yatak oluyor alt taraf ta.Bu yüzden zor da olsa ılk 2 ay kadar bir dönem geceleri o yatakta onların yanında olmayı ve onları yanımıza değil odalarına alıştırmayı uygun görüyorum.Bunu yapmak adına da,odalarını hazırlayacağız inşallah.Yine burda paylaşalım..

14. 16 Nisan 2009
  15. secill

secill Guest

Hymary teŞekkÜr ederım arkadasım yaptım sonunda bende..

16. 16 Nisan 2009
  17. mazbut

mazbut Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    108
    Ben bir tane bebek odası takımı ve bir tanede park yatak almayı düşünüyorum. Diğer odalara götürdüğümde park yatakta yatarlar. Kendi odalarında olunca biri mobilyada diğeri parkta yatar. birde iki kişilik kanepelerden almayı düşünüyorun. Yatak olabilen.

18. 16 Nisan 2009
  19. penses

penses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasım bu çocuk odası yapma işi güzelde ben nasıl yapayım öyle bi şansım yok canım lojmanda oturuyorum vlarımız fak bzim kendmr sığıyoruz zaten ancak park yatak olacak benım için şöyle altlı üstlü olanları var yada tek basına eni boyu genış bi park yatak alacagım 6 7 ay artık ne kadar sığarlarsa enıne bi şekılde ilk etapta birlikte yatırmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlardaa artık bişeyler düşünürüz napalım .acıkma uyanma konusuna gelınce ben yatak odama koyacagım ilk zamanlar park yatagı biri ağladığında onu emzirip uyuyanıda ben kaldırıp emzirecegım yanı böylece daha kolay olduğunu sööylüyo tecrübelı arkdaslarım yanı ikisi için ayrı ayrı uyanmaya gerek yok diyolar bilmiyorum yaa zor olacak tabı ama bakalım hayırlısı