Arkadaslar kan damlası kullanıyormusunuz

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve goncamelek tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

3 Eylül 2010
    Konu Sahibi : goncamelek
  1. goncamelek

goncamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar oğlum 4.ayını bitirdi doktoru kan damlası yazdı bugün sizlerede verdimi doktorunuz

2. 3 Eylül 2010
  3. zelzela

zelzela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben geçen aşısı için gittim kan damlası falan yazmadı benim oğlumda 4 ayını doldurdu 5inci aydan gün aldı oğlunda kansızlıkmı var???

4. 3 Eylül 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Ezbere kullanmayın arkadaşlar bu tr damlaları.
    Banada sağlık ocağından verdiler o ay doktora gitmemiştim 6.ayda doktorumla konuştuk tahlil yapalım dedi.Kanı söyleyemeyeceğim kadar iyi çıktı.Sakın kullanma dedi,ki düzenli kan kültür yaptırıyoruz iyikide kullanmamışız.
    Ezbere kullanmayın derim.

6. 3 Eylül 2010
  7. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Bana da sağlık ocağı vermişti. daha önce başka bi topikte de paylaştım. Kızıma hiç iyi gelmedi. Kimseye karışmak veya vermeyin demek istemiyorum. ama benim kızıma bu damlayı ne zaman versem çıldırıyordu yavrum. Gece 3,5- 4 lere kadar uyuyamıyordu.doktora sordum hiç böyle bi yan etkisini duymamıştım bi kaç ay ara verin dedi. ilacı kestim pekmez filan vermeye başladım. geçenlerde tekrar bi deneyim dedim. Sonuç eskisi gibi olmasada bu seferde gece çok fazla uyanmaya başlamıştı ve hemen bıraktım. Bundan sonra da asla vermeyeceğim.

8. 3 Eylül 2010
  9. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Benim doktorum da verdi 4. ayımızı bitirdiğimizde.
    Günde 7 damla ferrum..

10. 3 Eylül 2010
  11. goncamelek

goncamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oglumda kansızlık yok daha dogrusu tahlil bile yapılmadı direk 4.ayı bitmiş kan damlasına baslayın dedi kafam karıstı şimdi

12. 3 Eylül 2010
  13. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizede verdi doktor mutlaka vermelisiniz bence yan etkisi olabilir dişlerde karama kakasının rengi değişmesi gibi her bebek farklı kimisine vermezsin yüksek çıkar kimisine verirsin az çıkar ama verin bence ben vermedim neden vermedim bende bilmiyorum ama içimden gelmedi üşendim galiba sonra bugün doktora gittik kan tahlili yaptık çok iyi çıktı kanseviyesi doktor mükemmel dedi veriyormusun kan damlası kaç damla diye sordu bende veriyorum 10 damla dedimiyi devam edin eşim gözüme doğru baktı vermediğimi biliyordu ama ya kan seviyesi az çıksaydı kendimi hiç affetmezdim mutlaka verin arkadaşlar...

14. 3 Eylül 2010
  15. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ezbere kan damlası verilmez.kan sayımı yapılır ona göre verilir sonuçta demirin fazlası da zararlı vücutta biliyorsunuz.

16. 5 Eylül 2010
  17. snmkvnc

snmkvnc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    selamlar, 4. ay bittiğpinde aşıdan sonra sağlık ocağından veriler ama kenndi doktorumuz 6. ayda kan sayımı yapıp bakarız ona göre kullanırız demişti o yüzden verdiler ama kullanmadım. Kan damlaları aynı zamanda kabızlık yapar kullanırken göz önüne alın.zaten sağlık ocağındakilerin dediklerini kendi doktoruma sormadan yapmıyorum. Çünkü benim bebeğime fitil vermişlerdi. Ateş düşürücü , ama erkek bebeklerde fitil kullanımı yurtdışında yasak erkek bebeklerin poposundaki sinirlerin uyraılmaması gerekiyormuş . O yüzden fitilde verdiler kullanmadım, kan damlasınıda kullanmadım.

18. 6 Eylül 2010
  19. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    523
    Ödül Puanları:
    188
    bize doktorumuz yazdı ferrum kilosuna göre gunde 8 damla sabah 4 aksam 4 damla seklinde

bi bebek 4.ayına kdar annede aldığı kan rezevlerini kullanıyormuş ve 4r . aydan itibaren kansızlık baslarmış ben kulanıyorum.
    çünkü gerekli olduğunu düşünüyorum...