Arkadaşlar kan uyuşmazlığı olan varmı aranızda

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Nagihan tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

20 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Nagihan
  1. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    BENİM ŞİMDİLİK BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN SORUNUM ARKADAŞLAR
    EŞİMİN POZİTİF

BENİM NEGATİF
    DR ŞİMDİ TEST YAPTIRDI SONUCU DAHA ALMADIM AMA 28 HAFTADA BANA İĞNE VURULACAĞINI SÖYLÜYOR BİRAZ TEDİRGİNİM BU KONUDA
    BÖYLE BİŞEY YAŞAYAN VARMI ARANIZDA YADA YAŞAMIŞ OLAN

ŞİMDİKTEN HERKESE TŞRLER EDİYORUM bilmiyorumkismilemafoldumben

2. 20 Şubat 2010
  3. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynı durumdayım canım bende iğne olucam.

4. 20 Şubat 2010
  5. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    aaaaaa gerçektenmi sana kan testi yaptımı dr run sanırım 12 haftalıksın sen çizergene göre dedim ama

6. 20 Şubat 2010
  7. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde eşimle kan uyuşmazlığım var doktorum 28 inci haftada iğne yapıldıgını ama kendisinin bunu pek önermediğini söyledi,eğer bebeğin kanı doğdugunda pozitif olursa 72 saat içinde bana iğne yapılması gerekiyormuş,buda yeterliymiş zaten birde bu hafta kan uyuşmazlığı için yani kanımda antikor oluşmaya başlamışmı bunu öğrenmek için indirekt coombs testi yaptı oda negatif çıktı çok şüükür,yani panik yapmana gerek yok ama ufakda olsa bir kanamn oldugunda yada karnına bir darbe alırsan hemen doktora başvur bebeğinin kanı pozitif ise sorun olabilir,Allah korusun düşük bile olursa doktoruna kan uyuşmazlığını hatırlat çünkü ozaman iğnenin yapılması gerekiyor...

8. 20 Şubat 2010
  9. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    banada dr biri doğumdan sonra demişti o dr da ben kan sonuçlarını görürmüştüm kendi dr ma oda yoktu başka dr baktıoda doğumdan sonra sana iğne vurulacak dedi
    şimdi kendi dr 28 haftada iğne vurulacak dedi
    şimdi benim kafam karıştı ben iğneyi vurduracağım vurdurmayayımmı

şimdi bana istediği bu teste belli olurmu neolduğu
    her 2ayda bir bu testi yapacağız dedi
    beni birazdaha aydınlatırmısın pek bişey anlayamadım kusura bakma

10. 20 Şubat 2010
  11. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana herhangi bi aylık test yapmıyolar. bende iğne olayını doktorumla konuşmadım çevremden duyduğum için bilgim var. ama bir düşüğüm var ondan hemen sonra yapıldı.

12. 20 Şubat 2010
  13. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi 28. haftada yapılacak olan iğne bebeğinin kanı pozitif ise senin vücudunun bebeğinin kanındaki hücreleri gördüğü zaman (buda ancak doğumda oluyomuş yada karnına bir darbe alırsan yada kanaman olursa) bu yabancı hücrelere karşı silah yani antikor oluşturuyomuş ve bebeğinin kanını parçalamaya çalışıyomuş, o yüzden öncelikle bu dediğim testi yaptırman lazımki kanında böyle bi antikor oluşumu varmı,ben yaptırdım bu testi şuanda 25 haftalık hamileyim böyle bişey çıkmadı doktorumda bu iğnenin çok gerekli olmadıgını söylemişti zaten,belkide bebeğinin kanıda negatif bu iğneye belki hiç gerek yok o yüzden doktorunla konuş istersen bu konuyu ben yaptırmayı düşünmüyorum doktorunla konuştuktan sonra sende kararını veririsin.

14. 21 Şubat 2010
  15. semami

semami Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bizde de kan uyuşmazlığı var. 2 kere kan uyuşmazlığı testi yaptırdık. bana 28.haftadaki iğneden kimse bahsetmedi. doktorum kanaman olursa muhakkak gel dedi. onun dışında bebek ve annenin kanı doğum esnasında karışıyormuş, bebek pozitifse 72 saat içinde anti d iğnesi yapılıyormuş. bebek negatifse zaten iğneye falan gerek yokmuş... bebek pozitifseve doğumdan sonra iğne olmazsan, anne pozitif kana antikor oluşturmayı bu gebelikte öğrendiği için, diğer gebeliklerde düşük gibi sorunlar yaşanabiliyormuş.

16. 21 Şubat 2010
  17. dilek35

dilek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benm drumda 32. hafta iğne vurulacağını söyledi.kafam çok karıştı

18. 21 Şubat 2010
  19. Yeldaa25

Yeldaa25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kan uyuşmazlığım var... Halamın da vardı ilk doğumunu evde yaptı 72 saat içinde olması gereken antikor ile ilgili aşıyı da yaptıramadı.. 2. bebeği sakat oldu bu yüzden ve 2 gün yaşadı... Önemli olan doğum veya 4 haftayı gecmiş gebelikteki düşükten sonra 72 saat içinde bu iğneyi vurdurmak. Yoksa 28. haftada iğne diye bir şey ilk defa duyuyorum... Gereğini de çözemedim. Zaten vücut doğumda pozitif kanı görüyor ve antikor üretiyor 28. haftada ne alaka iğne acaba özel bir durum mu var yoksa kanamalı gebelik mi? Anlayamadımbilmiyorumkismile