Arkadaşlar Lütfen Bilgilendirirseniz Sevinirimmmm

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gamze-su tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : gamze-su
  1. gamze-su

gamze-su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 25 gün önce komple kan verdim ve moleküler tanımda heterezigot ve homozigot saptandı.Doktor bizim için bebekte bu ikisinin önemli olduğunu söyledi ve bebek asprini folic plas içmemi söyledi bide zaten bağışıklıkta olmayınca bir sürü vitamin iğnesi zinco felan kullanmamı söyledi. Hiç böyle durumda olupta hamile kalan varmı çok korkuyorum çünkü bu 3. tüp bebek denemem ve neğatifi görmek istemiyorum. BİRAZ OLSUN UMUTLANABİLİRMİYİM YARDIM.

2. 17 Haziran 2008
  3. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    aynı durum bende de var. şimdi bu gebelik başlamsı ile beraber yükselen östrejen hormonuna duyarlılık durumu( gende var).hormon yükseldikçe kanda koyulaşma ve pıhtı olayı yükseliyor.rahim duvarına yerleşen embriyo beslenemiyor ve rahim duvarı sertleşip bebeği düşürüyor.aynı zamanda anıden oluşan pıhtı gebelikte anne ölümüne neden olabiliyor.
    kanı sulandırıcı hap ve günlük iğneler ile bu durum normalleştiriliyor.
    dr tedavileri farklı şimdi senin dr bunun içib bebek aspirini vermiş.diğer ilaçları tam analmıyla ne için verdiğini bilmiyorum ama bebek aspirini alıyorsun.bende üçüncü denemede hamiş kaldım.
    ben 100mg ecoprin kullandım .günde 1 tane idi. diğerlerinde hep 1 tane aldım fakat bu sefer transferden sonra iki tane aldım dr bilmiyor.Şimdi keseler göründü v ekendime günlük kan sulandırıcı 0,4 ml f ile başlayan heparin iğnesi vuruyorum.Sanırım hamişte dr sana bunu verecek .
    ailende baba -anne tarafında anıdan gebelikte ölüm , çok fazla sı ile düşük var mı.bu bir gen ya anneden yada babandan gelmiş.dr tam anlamıyla konuşmanı bebek aspirininemi yoksa tüp bebekte bunamı devam edeceğini soır. gebelik durumunda iğnemi verecek.
    umutsuzlanma , tedavin inşallah hayırlı olur. mutlu haberler alırız senden.

4. 18 Haziran 2008
  5. _emogirl_

_emogirl_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım bukonuda pek bı bılgım yok ama tek soleyebılecegım umudnu yıtırme pozıtıf dusun bnce hersey yolunda gıdecek sen dua et tabı benımde dualarımsenınle allahın ıznıyle olumlu sonuc alırsın insllh cumlemızın emeklerını rabbım karsılıksız bırakmaz inşllh allha emanet ol

6. 22 Aralık 2008
  7. tosbaxgxa

tosbaxgxa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşalar mrb.bende de ıkı ayrı gende heterezigot çıktı ancak,bende heterezigot çıkan genın bırı eşimde de heterezigot çıktı.yanı bende hastalıklı gen A ve B ise eşimdede A genı heterezigot.Aranızda bu durumda olan var mı.bıldıgım kadarıyla eşlerden bırı heterezigot olunca igne veye hapla problem çözülüyor.ama eşlerden ıkısındede bu varsa o zaman tedavı mumkun mu acaba?ne yapmalıyım.doktorumla görüşemedım.içim içimı yıyor.heterezigot olanlar hamılelıkten ne kadar süre önce,ve günde kaç tane folıc plus kullanıyorlar acaba.bu konuda bılgısı olan varsa bana yazabılır mı.lütfeeennnn...

8. 23 Aralık 2008
  9. gamze-su

gamze-su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun o zaman konuyu yazdığımda sadece bana bakılmıştı biz daha sonra merkez değiştirdik ve o doktor eşimdende istedi aynı senin dediğin gibi bizimde ikimizdede vardı biz 4.tüp bebek denedik ve pgt yaptırdık 8 döllenen yumurtadan 2 si sadece sağlıklı çıktı ama maalesef oda neğatif sonuç aldık. bu halde artık ne yapılır işin aslı bende bilmiyorum.dün dr.la görüştük herşeyin yapıldığını gerisinin rabbime kaldığını söylüyor yani garantisi yok denemeye devam edeceğiz dedi ve ben çok yıprandığım için doktor aynı merkezdeki psikoloğu tavsiye etti.bakalım ne kadar faydalı olcak bu doktor çektiklerimize rabbim yar ve yardımcımız olsun