Arkadaşlar morale ihtiyacım var :((

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve kmy tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : kmy
  1. kmy

kmy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Nişanlımla tanıştığım 3 seneyi geçti 3 ay öncede nişanlandık onun ailesi çok seviyor ve istiyort beni benimkilerse çok karşı çıktılar çok sorun yaşadık ama şimdi çok şükür iyiler sorunum ise ailemin istemeyiş nedenleri eğitim seviyesi maddi durum aileler uyuşmuyor hepsi bir tarafa bir nmesleği yok ve sorumluluk sahibi değil diye istememişlerdi ve ben her seferinde yanıldıklarını idda ettim şimdi ise sanırım onların dedikleri doğru gerçekten beni çok seviyor ama bir evi geçindireceğini hiç sanmıyorum artık aileside bi garip zaten hem istiyorlar hem masrafsız düğün yapmak için neler yapıyorlar özellikle annesi düğünü bu sene yapcaktık yapacak durumda oldukları halde sırf az harcamak için 1 sene daha ertelediler ve ben arada kalmaktan bıktım 1 senede anca yaparız istediklerinizi dediler ama 3 ay oldu ve hala kımıldadıları bile yok ve istediğim şeyde normal bir salonda düğün 5 bilezik oda çok kalın da değil inat olsun diye böyle birşey yaptılar ama benimle herkese hava atmasını biliyorlar ve bu zamana kadar tanıştırdıkları hiç kimseye rezil etmedim onları hepsi çok iyi gelin bulmuşsun deyip beğendiler ya şimdi ben napayım hazmedemiyorumm senağlamasenağlamasenağlama

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ocak 2010
  2. 8 Ağustos 2009
  3. _NURUM_

_NURUM_ Guest

şimdiden sorunlar başlamış :teselli: aşık olunca insanın gözü bişey görmüo ama zaman geçtikçe insan daha ii anlıo.para önemli deil dienlerde yanılıo.zamanla aşk özlem sevgi bitio.çünkü daha büyük sorumlulukların altına girio insan.beklentiler artıo. ii düşün derim canım.sonra pişman olmayasınn.sadece aşk yönünden değerlendirme .mantık yönüylede düşün.
    wala ben hep diorum.zengin koca deil çalışkan koca istiorumm....heryerde ekmeğini kazanabilecek,çaba gösterecek,bana bakabilecek,sorumluluk alabilecek.seninkinde hiç bi gayret yoksa işin zor güselim.allah yardımcın olsunn:teselli:

4. 8 Ağustos 2009
  5. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evet sorunlar baslamıs...
    bılıyomusun herzaman aileler haklı cıkıyo..
    cok denedım hepde bu sekılde oldu ailem haklı cıktı hayatta..
    en basında ailen sana demıs uyarmıslar senı..sen aşk aşk dıye dıye sozlenmıssın..
    aşk, huzur ve sevgı saygı getırmıyo yuvaya ınankı..senın morale degıl bence mantıklı dusunmeye ıhtıyacın var..sorunlar sımdıden cıkmaya basladı yarını dusunmek ıstermısın?..

6. 8 Ağustos 2009
  7. kmy

kmy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bu konuları az çok nişanlımla paylaştığım zaman doğal olarak bazen patlıyorum ona benim çalıştığım yere işe girdi oda ve çok ağır işe ben senin için katlanıyorum o işe elimden başka bişey gelmiyor diyo sende idare et evlenene kadar onlara muhtacız sonuçta deyip geçiştiryo gerçekjten çok düşündüm ama bu satten sonrada dönememde artık herşey bir kenara aileme arkladaşlarıma bakamam bi daha savunduğun insan bumuydu derlerse diye bide ne biliyim bişey var bırakamıyorum oda bırakmadı ne yaptıysam o yüzden çıkmazdayım :KK43:( Nişan alışverişinde bile ne sorunlar yaşadık aldıkları 3 parça şey rezil etti beni kayınvalidm kuyumculara yok dedi başka bişey demedi yaaaa offf offf

8. 8 Ağustos 2009
  9. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Demekki ailenin hissettikleri doğruymuş güzelim aşk insanın gözünü kör eder derler ama ya nişanlın evlenince de sorumluluklarını yerine getirmezse, hiç değilse daha yolun başındasın iyi düşün ailen ve arkadaşların belki bir kaç gün söylenir ama sen evlenirsen bu şartlarda ömür boyu çekersin ilişkini bir daha gözden geçir ve evlenmek için acele etme.

10. 8 Ağustos 2009
  11. kmy

kmy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hayatım boyunca hep dua ettim babam gibi biri çıkmasın karşıma diye çünkü annem çok çekti bu yüzden hiç bi özellik aramadım zaten ne maddiyat ne kültür ne dini bütünlük sadece değer versin sorumluluğunu bilsin istedim ki bendeki sorumluluklar o kadar fazlaki halada çabalıyorum ki daha ne yapabilirm diye NURUM demiş ya zengin değil çalışkan koca diye işte bu çok doğru...

12. 8 Ağustos 2009
  13. kmy

kmy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tekrar düşünecem ayrıntılı ne yapabilrim diye bakalım gelişmeleri paylaşırım hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar...

14. 8 Ağustos 2009
  15. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Ya nişanlın öyle çıkarsa kmy.ciğim sende annen gibi çekmek istermisin. Aşk güzel şey ama bazen mantığımızı dinlemekte gerekiyor tabi bu benim fikrim. Artık aşk karın doyurmuyor, Aşk sadece bir adım.

16. 8 Ağustos 2009
  17. gelincik53

gelincik53 canım kocam biricik oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim üzüldüm yaşadıklarına..fakat bence suyun önünü şimdiden kes.ilerde çooookkk daha kötülerini yaşayıp pişman olursun.

18. 8 Ağustos 2009
  19. tuliny

tuliny hér$éy s@n@ d@iR .. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    çoğu zaman aşk insanın gözünü kör ediyor.
    aileleri duymuyoruz ve dinlemiyoruz..
    evliliklerde aile çok önemli..
    uzak olucaklar sizden ve birbirinden ama arada da saygı olucak..
    daha başta sorunlar çıkmış birbirlerini sevmeyen dünürler var..
    uygunluk gerekli..
    benim ailemde kendinden çok ödün verdi eşimin ailesine karşı hep arayıp sordular...
    ama 6 yıllık evliyim eşimin ailesi bir kez olsun ailemi arayıp hatrını sormadı..
    artık babamda görüşmek dahi istemiyor ve bayramlarda babamlar gelicek diye sevinemiyorum..
    demek istediğim evlenirken ailelerin rolünün büyük olması..
    siz anlaşıcaksınız ailelerinizde uyumlu olucak ki herkes mutlu olsun..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.