Arkadaşlar ne olur bir akıl verin çok huzursuzum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zargo tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

9 Ocak 2009
    Konu Sahibi : zargo
  1. zargo

zargo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar
    ben 2.5 yıllık evliyim. şuan 28 haftalıkta hamile. eşimle bazı problemlerin var ve ne yaptıysam evlendiğimden beri halledemedim. eşimin 3 abisi var. anne babası vefat etti. 4 erkek kardeşten en merhametlisi benim eşim. abilerine sürekli para veriyo. üstelik biz evlendiğimizde ev falan aldığımız için 71 milyar borçla evlendik. şuan 20 küsür kaldı. ben hala çalışıyorumki eşime destek olayım aman sıkışmasın diye ama oda böyle yaptıkça kendimi aptal gibi hissediyorum. çok ağırıma gidiyo. defalarca konuştum yapmadığını söylüyo bazende gizli yapıyoki kavga etmeyelim diye. abileride töbe zerre kadar eşimi düsünmezler oda biliyo ama yinede yapıyo allah biliyo diyo. ama insan sömürüldüğünü bile bile neden verir. kim sıkışsa eşimi arar biliyolarki verecek. hepsinin eşleri hiçbir ihtiyacından kısmazken evde istedikleri gibi yaşarken ben yeri geliyo kişisel ihtiyacımdan dahi kısarımki borç bitsin. zaten ev kredisini falan ben ödüyorum. geri kalanıda eşime veriyorumki borç kapatsın ama oda gidip abilere verince dayanamıyorum. napabilirim bu konuda? yola getiremiyorum. üstelik bi abiside yanında çalışıyo adamın hakkı 500 milyon eşim veriyo 700-750 birde erzağını alıyomuş. çünkü abisini mesleği yok elinde. birde çok kilolu tembel çalışmayı sevmiyo bi yere girse kovuyolar ikide çocuğu var eşimde merhametinden idare ediyo bunca borç içinde ama nereye kadar. daha çocuğumuzun eksiğini bile alamadık. ben isteyince yok diyo abiye gelince veriyo. karısıda sürekli anasının evine gidiyo yani eltim biraz para getirmese kocası evden kovuyo. ooff çok doluyum kızlar. bir ay sonra doğum iznine ayrılcam eşime destek olmasam diyorum aklı başına gelsin diye belki sıkışırsa beni anlar ama yine dayanamayıp veriyorum. birde eltilerim benimle alay eder gibi yazık ya zavallı hala nasıl dayanıyosun çalışmaya diyolar. kendileride paraya sıkışsa eşimi arıyolar bu nasıl iştir yaa :çok üzgünüm:

2. 9 Ocak 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım eşinde aklını kullansın vermesin..tamam abileri,zor durumda olabilirler,o zaman versin ama onları da tembelliğe alıştırmasın...ohhhhh ne güzel ,yan gel yat,ekmek elden su gölden...eşinde bir süre sonra bu yükü kaldıramaz..kolay mı o kdar eve bakmak..biraz sıksın onları..yada sen eşini iyi tanırsın,iyi bir tavır al ona..ya da sen maaşını verme..hesapları sen yönet..bütün parayı sen al,evi sen idare et..hiç bir masrafından da kısma..nniye kısıyorsun ki...belki eşin onlara fazla fazla para yedirmekten vazgeçer...birazda böyle dene bakalım

4. 9 Ocak 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    verme parayı eşine...ev kredisi sende..geri kalan parayıda borç kapatsın diye veriyormuşsun..borçları sen kendi parandan kapat..kredi parasınıda eşinden al..ara ara da tırtıkla eşini........elinde para kalmayınca bakalım ne verecek...ay çok sinir oldum..yardım başka şey,sömürülmek başka şey..zorda kalıyorlarsa tabi ki yardım etsin ama tembeliğe alıştırmaklada hiç iyi etmiyor..bebişiniz olacak,belki canım bişiler çekiyordur ,onlar yüzünden alımıyorsundur..

6. 9 Ocak 2009
  7. kelebek07

kelebek07 fark var benimle senin ar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynen arkadaşa katılıyorum paran sende kalsın
    para sende toplansın eşinde değil durumu anlat sizin bir bebeğiniz olcak masraf olacak çok çok
    geleceğimizi düşünüyorum de bebeğimiz olacak de
    masrafdan kaçınma kendini niye sen sıkıyorsun ki

8. 9 Ocak 2009
  9. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    sorununuzun tek çözümü budur arkadaşım krediyi öde
    başka para verme
    kusura bakma ben senin kardeşlerine çalışmıyorum
    bundan sonra çocuğuma çalışıyorum de:nazar:

10. 9 Ocak 2009
  11. sevdayildizi

sevdayildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim en guzelie snle oturup onusman eger faydasi omasa para verme canims en ode borclari sikisin baklaim ne yapcak canim eve destek olmasi alzim bak bebekte geliyormus bunalri dusunemsi heycanlanmasi lazim tamma ayirdim olur kim olsa aynisis yapar ama bir yere kadar ne akdar sirtinda tasiyacak oyle alisir giderler o zaman her defasinda esine gelirler bence esin cok zor bir yuk almis uzerine insallah cozuur

12. 9 Ocak 2009
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Ne güzel dünya ya....

Başkaları istediği saatte kalkıp, canları istediği gibi gezerken, çalışmazken,ben hamile hamile bir nevi onlar için çalışıcam öyle mi? Asla yapmam kimse kusurabakmasın..

İyilik yap at denize lafını da böyle durumlar için kabul etmiyorum asla..İyi niyet bir yere kadar..

İşin içine kullanılmak girdi mi, kestirip atarım ben..

Konuşmakla halledemediysen, çık işten sen de çalışma..Eşine de acıma sakın tek başına nasıl geçindirir bizi diye..Madem ikinizin maaşı, hem evinize hem kredi borçlarına, hem de eşleri çalışmayan abilere yardıma yetiyorsa kendi başına halletsin..

Şimdi şöyle bir durum da var; kardeşler arasında zaman zaman yardımlaşmalar tabii ki olur, olmalı..Ama sizin durumunuz farklı sanırım, özel durumlar değil, görev halini almış bu durum eşinizde..
    Hastalık olur, acil bir durum olur, Allah korusun, herşeyimi dökerim ama keyfi durumlar için hele ki ben borç ödemeye çalışırken, kimseye bakamam..O kadar iyi niyetli (ya da enayi) değilim malesef.

Son düzenleme: 9 Ocak 2009
  14. 9 Ocak 2009
  15. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Ay bir arkadaşımı hatırladım ya .
    Aynen böyle eşi, abisine her ay düzenli yardım ediyor, abisinin durumu pek iyi değilmiş..Eltisi çalışmıyor ama günden güne geziyor bütün gün,günde 2 paket sigara içiyor..Yaşantıları gayet iyi yani..

Benim arkadaşım da bankada geç saatlere kadar çalışıyor, çocuğu kreşlerde...Sinir hastası olacak yakında..

Arkadaşıma da aynen söyledik bunları ama iyi bir kariyeri var, bırakamam diyor.. O geldi aklıma birden..

İnşallah çözülür arkadaşım karşı taraf çabalamadan, sen onun için çabalayınca, enayilik oluyor biraz bence..

16. 9 Ocak 2009
  17. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana çok tanıdık geldi bu durum .. amcamda sürekli babamı sömürdü yıllarca..
    kardeş,akraba farketmez ortada bir haksızlık varsa kul hakkına girer. acil bir ihtiyaç olduğunda verilebilir ama bir süre sonra bu sömüreye girer.. eşin ilerde çok pişman olacak ama farkında değil ..

18. 9 Ocak 2009
  19. zeko

zeko umut €tm€k h€rş€yd1r..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    banada çok tanıdık geldi bu durum eşimin ailesi....konusunu açsan kavga edersin açmasan aynen devam eder...ben çocuğumuz yokluk çekmesin diye para biriktirmek için çalışıyorum o ailesine yediriyor....tam akıllanmadı ama benim eşimde biraz gelişmeler var...inşallah tez zamanda akılları başına gelir...yokluk çeken onlar olduğu halde hiç bi isteklerinden ödün vermezken çalıştığımız halde bizim kısıtlamamız çok ağır oluyo....Allah akıl fikir versin ne diyeyim belki çocuk olunca sorumluluk artıcak o zaman biraz yoluna girer...