arkadaşlar ne olur yardım edin bittim artık

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve MONCI tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

14 Mart 2009
    Konu Sahibi : MONCI
  1. MONCI

MONCI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sütüm 45 gün olmasına rağmen yetmiyor ve doğumun ikinci gününden beri mama veriyorum hemde emziriyorum bu mamayı ne zaman bırakıcaz bitim artık mama bebegi kustormaya başladı şimdide diyet mama verdi doktor çok acil cevap bekliyorum

2. 14 Mart 2009
  3. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bildiğim süt bebek emdikçe artar.mamayı çok az ver ve sık sık emzir canım.yarım saatte bir ver memeyi ağzına.bol sıvı iç ve bol bol tatlı ye.inşallah yeter sütün bebişine.

4. 14 Mart 2009
  5. Ashkim

Ashkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bitkiler var ısırgan otunun sütü artırdıgını dumuştum aktarcıya git ve yardım al bir çok bitki süt kanallarının açılımına ve süt salgılanmasını artırıcı hormonları tetikliyor

6. 15 Mart 2009
  7. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım humananın anne sütünü arttırıcı çayı var onuda dene istersen

8. 15 Mart 2009
  9. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    bol su içip iyi beslenenince, bebek de sık sık emdiği zaman (şöyle diyim benimki 1.5 ay boyunca günün on beş on altı saatini emerek geçiriyodu artık bıkıp mama verecektim neredeyse uyumuyodu bile fazla) süt artıyor iki aydan sonra özellikle bayağı fark ediyor ama istersen humana nın çayını falan da takviye olarak kullanabilirsin bide bu foruma anne sütünü arttıran ve azaltan bitkiler diye yazmıştım orayı da bi oku istersen belki azaltan bitkileri farkında oolmadan tüketiyorsundur.

10. 15 Mart 2009
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    lütfen rahat hisset kendini,mama veriyorum diye üzülme.her şey bir şekilde gelişiyor,düzeliyor vs.mama bizimkini de kusturuyordu,fazlasını atıyordur belki,ya da gazını çıkarmaya dikkat edin,hemen kaldırmayın besleyince,karnına bastırmayın yanlışlıkla filan.

12. 15 Mart 2009
  13. MONCI

MONCI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar humana içtim rezene içiyorum doktor ısrarla yetmiyo diyor diyet mamayı da doktor verdi çok kusuyordu günde 3 litrede su içiyorum sizce başka doktora gitmeli miyim birde anne sütü alan çocuklar ayda kaç kilo alıyo dokto kiloya bakyo sizinkiler nasıl neolur yazın

14. 15 Mart 2009
  15. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk ay 1500 gr.
    2. ve 3. ay 1000 gr
    4.ve 5. ay 850-900 gr aldı benim kızım.zaten 5. aydan sonra ek gıda ve mamaya başladım.
    en çok ilk aylarda alır sonra gittikçe azalır.senin bebişin ne kadar aldı ki doktor az buldu.

16. 16 Mart 2009
  17. MONCI

MONCI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilk ay anne sütü ve mamayla beraber 1170 gr aldı şimdide kusmasına rağmen anne sütü ve mamayla 400 gr aldı 15 günde ama 15 günde kustu.arkadaşlar birde sütün yetmesi için bi tarafı emzirirken diğer tarafın akması mı lazım herkes bişe sölüyo psikolojim bozuldu yardımlarınıza güvenyorum

18. 16 Mart 2009
  19. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım önce şu şütün yetmıyor psıkolojıden bır kurtul bakalım canım sen bol bol emzırmeye bak bebeşini kussa bıle emzır her bebeiğn aydığı kılo ayrıdır canım kımı bebiş bır kılo alır kımı sekızyuz gram senınkı ıyı almış yavaş yavaş mama yı kes bakalım ne olacak ancak o zaman anlarsın sutun yetıp yetmedığını bebişi ayda 400 gr alan arkadaşlar var sıtede onlara doktor mama ya başla dememiş canım .sutunun artması içinde çok su iç ve çok emzır emdıkce sutun arttacaktır korkma bır taraftan emzırınce dığerınden akacak dıye bırsey yok her soylenene kulak asma