arkadaşlar polikistik over için nane çayı iyi geliyormuş bilginize

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve <yumyum> tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

20 Mart 2008
    Konu Sahibi : <yumyum>
  1. <yumyum>

<yumyum> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    GÜNDE İKİ BARDAK NANE ÇAYI İÇMENİN, KADINLARDA İSTENMEYEN TÜYLERLE MÜCADELEYE YARDIMCI OLDUĞUNU YAZDI.
    İngiliz Guardian gazetesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Endokrinolojisti Mehmet Tamer'in son araştırmasına yer verdi. Gazetenin bilim muhabiri Ian Sample imzasıyla yayınlanan haberde, ard arda beş gün boyunca nane yaprağı çayı içen kadınlarda yüz, karın ve göğüs bölgelerinde koyu renkle tüylerin oluşmasına neden olan hirsutizm'i tetiklediğine inanılan hormonların azaldığı kaydedildi.

Söz konusu düzensizliğin Polikistik Yumurtalık Sendromu'yla ilişkili olduğu belirtilen haberde, bu durumun, doğum yapabilme çağına gelen bayanların yüzde 5 ila 10'unu etkilediği ifade edildi.

Türk bilim adamının çalışmasının 'Phytotherapy Research' dergisinde yayınlandığı kaydedilen haberde, çalışmada yaşları 18 ile 40 arasında değişen 21 kadının kullanıldığı ve bu kadınların 12'sinde Polikistik Yumurtalık Sendromu olduğu vurgulandı.

Haberde, çalışmanın sonuçlarında kan testlerinin, testesteron hormonunun yüzde 29 oranında azaldığını gösterdiği aktarıldı. Gazete, araştırmaya göre nanenin, mevcut tedavilere iyi bir alternatif olabileceğini yazdı. Haberde, Türk ekibin söz konusu araştırmayı yapmaya, uzun süre nane çayı içen kullanan erkeklerde libidonun azaldığı bilgileri üzerine yapmaya karar verdiği de kaydedildi

2. 20 Mart 2008
  3. <yumyum>

<yumyum> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ama uzun süre içmeyi tavsiye etmiyolar ona göre için haa ben hemen başlıyorum sadece 5 gün üst üste

4. 20 Mart 2008
  5. bozyurt

bozyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hazır paketlerden mi alacağız yoksa taze nane yaprağıda olur mu acaba :uhm:

6. 20 Mart 2008
  7. BuRCuCuKkK

BuRCuCuKkK Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    352
    Ödül Puanları:
    113
    uffff, işe yarar mı ki??? başka bi zararı olmasın sakın... ulan pko............

8. 20 Mart 2008
  9. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah işe yarar bıktım bu tüylerden.....Allah'ım sana isyan etmiyorum ama nedir bu kadınların çektiği..............................

10. 20 Mart 2008
  11. <yumyum>

<yumyum> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    vala arkadaşlar bilmiyorum bi yazın nane çayı diye yazıyor zaten hepsi ordan bilgi alabilirsiniz allah şifa versin vala ben deneyecem 5 gün değilmi artık bu hastalıktan kurtulmak için denemediğimiz bişey kalmadı bunuda deneriz artık napalım hazır poşet cayda olur niye olmasın nane sunuçta oda

12. 20 Mart 2008
  13. <yumyum>

<yumyum> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım sorma vala benim yavaş yavaş göbeğimin üstündede çıkmaya başladı deli oluyorum onun için bunuda deneyecem hayırlısı artık

14. 20 Mart 2008
  15. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde göbek ve göğüs uçlarında var deli oluyorum:KK43:

16. 20 Mart 2008
  17. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    nane çayımı ?
    peki ne kadar içeceğiz sadece 5 gün içip bırakmakmı lazım...
    geniş bi bilgi verin canlar...

18. 21 Mart 2008
  19. soguknevale

soguknevale princesa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde göğüs,çene ve karın bölgemde tüylenme sorunu var :KK43:
    ve gün geçtikçe çoğalıyorlar..bende denicem bu nane çayını..teşekkür ederiz yalnız bir soru sormak istiyorum,
    hormon testi yaptırıcam reglin 3. günü yapılıyor sadece diye duydum..hormon testi yaptıran arkadaşlar lütfen yardımcı olsun..ayrıca dahiliyeye mi gidiyim,yoksa kadın doğum uzmanına mı?ne dersiniz?

aa birde hayıt tohumu çayını duymuştum..hormon düzeleyiciymiş..kullanıp memnun kaldım diyen var mı?