Arkadaslar saglıklı emriyolar oluşması için yumurtanınmı kalitesi önemli spermminmi?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve karamelli neskafe tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

4 Kasım 2008
    Konu Sahibi : karamelli neskafe
  1. karamelli neskafe

karamelli neskafe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar şunu çok merak ediyorum benim yumurtalarım toplandı kalitesinden tam bahsetmediler bunun için erkenmiş peki bunu çok merak ediyorum emriyoların kalitesini belirleyen spermmi yoksa yumurtamı bilgisi olan varmı?:ecrin_bebek:

2. 4 Kasım 2008
  3. arzuhalim

arzuhalim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence her ikisi de belirliyor.çünkü embriyonun kromozomlarının yarısı anneden yarısı babadan geliyor.birisi sorunlu olduğunda o bebişe yansır.tutsa bile 5. 6. haftalarda düşebiliyor.malesef benim böyle "cansız" başlamıştı inşallah senin ve hepimiz için herşey yolunda gider.

4. 4 Kasım 2008
  5. nzmyhn

nzmyhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    evet bencede her ikisde önemli....canım eger bir sorun varsa zaten o yumurta embriyo halini alamıyo bence kaliteli olanlar devam ediyor.

6. 5 Kasım 2008
  7. karamelli neskafe

karamelli neskafe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim arkadsım.. Mesela kalitesiz emriyolarda gebelik oluşabiliomuş hattadevam edebiliolarmış sanırım ya da o bebişe kavuşmak varsa nasipte o bebiş anneyi bırakmıo sanıorum..