arkadaşlar sigara içeniniz varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melek_ada tarafından 8 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : melek_ada
  1. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar hamile olduğumu öğrendim eskisi gibi değil ama genede yakıp yarım içiyorum olabildiğince azalttım ama tamamen bırakmak istiyorum fakat bırakamıyorum.nikotini düşük bir sigaraya başladım ve olabildiğince azalttım zaten bulantım var içemiyorum ama içtiğimde canımı çok sıkıyo moralim bozuluyo offff ne yapacağım ben yaa....:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 8 Temmuz 2008
  3. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım kesinlikle içmemelisin...Siğara hem bebeğinin gelişiminde önemli rol oynar...Allah korusun bebeğin gelişmeyebilir yada erken doğum yapma riskin ortaya çıkar...
    Her sigarayı yaktığınd aiçindeki can ı düşün lütfen....!!!
    Eğer bırakamıyorsan bir kuruma başvur ve destek al lütfen....

4. 8 Temmuz 2008
  5. calemityjane

calemityjane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende hamile kalmadan önce içiyordum ama hamileliğimi öğrendikten sonra 1 hafta içinde bıraktık ve bugün içmeyeli 40-45 gün oluyo ve inan içtiğim günleri hatırlamıyorum bile nasıl içmisim o sigarayı inan bilmiyorum 9 sene içtim hemde günde 12-14 tane içerdim.bebeğim için bıraktım ,Allen Car diye bir adamın sigarayı bırakmanın kolay yolu adlı bir kitabını okuduk eşimle ikimizde bıraktık hala inanamıyorum ikimizde sıkı tiryakiydik yani,ama istemek herşeye yetiyor emin ol,gerçekten istiyor musun ?kendine dürüst ol ve cvbn evetse bence hemen o kitabı al oku kitab bittiğinde bırakacaksın ,kitap bitene kadar içmek serbest

6. 8 Temmuz 2008
  7. yaptığınız yanlış birşey olduğunu sizde biliyorsunuz ben bundan eminim fakat size nikotinin büyüğü küçüğü olmaz demekten kendimi alamıorum bende içiyorum gunde 3 adet oda eşim işerken bende içiyorum gun içinde asla kullanmam size tavsiyem küçük büyük ayırmayın kadınlar iradesine sahipdir...

8. 8 Temmuz 2008
  9. Boddim

Boddim Batuhan'ım küçük Aşkım Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    canım sigaramı bebekmi deseler bebeği seçerdin demi o zaman at sigarayı bidaha alma eline eşim bana şart koştu benki günde sadece 1-2 tane onunla beraberken içiyordum hamile kalmaya karar verdim ve eşim içmeyeceksin dedi karar verdiğim zaman hemde çünkü akrabalarımızdan biri hamileyken sigara içtiği için bebeği sakat ondan çok etkindiği için böyle birşey yaptı o yapmasa ben içermeydim hayır içmezdim bebeğimi zehirleyemem ben

10. 8 Temmuz 2008
  11. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben hamile oldugumu ogrendigim ilk gun biraktim,ama gecenlerde canim cekti bir tane yakayim dedim ama icemedim...biraz zorlansak da sonunda insan icmeye icmeye birakiyor bence hemen birak guzelim...cunku cok tehlikleli...

12. 8 Temmuz 2008
  13. kardelenk

kardelenk Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    ben de kullanıyodum, hamile kaldığımda bıraktım sigarayı, arada şöyle bi nefes çeksem diye geçiyodu içimden ama...hemen atıyodum kafamdan. içimizdeki canı zehirleme hakkımız yok...
    önce onu düşünmemiz gerekiyo, bu psikoloji daha bi yardımcı olur bence.
    benim bebeğimin kalbi durdu aldırmak zorunda kaldım. 3. düşüğüm oldu ve acaba öncesinde içtiğim sigaralardanmıdır diye düşünmeden edemiyorum. yani hala suçlu hissediyorum bazen kendimi:KK43:

14. 30 Temmuz 2008
  15. umutyaren

umutyaren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende hamile olduğumu öğrendim ve bırakmaya çalışıyorıum
    normalde günde 10-12 tane içerdim şimid enfazla 2 tane ama tamamen bırakacağpım allahın izniyle
    dün bi tnıdığmız bayan var 6 aylık hamileydi sigara içiyordu bebeğin kalp atışlarını duyamamılar ürktüm valla
    benimde 2 kez karnmımd öldü korkuyorum bunu kaybetmek istemiyorum ben
    gel beraber hiç içmeyelim

16. 30 Temmuz 2008
  17. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben günde 1 paket sigara içiyordum.Ayrıca haftada bir kaç kez archers, 10 bardak nescafe garantiydi.
    Hamile olduğumu öğrenince archers ve nescafeyi bıraktım.Nescafeyi bıraktığıma hala kimse hatta ben bile inanamıyorum.Bir kaç saat içmeyince alıştığım kafein eksikliği yüzünden başım felaket ağrırdı.Hergün 1 bardak azalttım şu anda onu da bıraktım.
    Ama sigarayı bırakamıyorum. Günde 5 taneye indirebildim. Daha fazlasını yapabilir miyim bilmiyorum.A ma hiç içmediğimde acaip gergin ve stresli oluyorum.Dr içmesen elbette daha iyi ama stresli olman da bebek ve senin için çok kötü dedi.Şimdilik

18. 30 Temmuz 2008
  19. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben günde 1 paket sigara içiyordum.Ayrıca haftada bir kaç kez archers, günde 10 bardak nescafe garantiydi.
    Hamile olduğumu öğrenince archers ve nescafeyi bıraktım.Nescafeyi bıraktığıma hala kimse hatta ben bile inanamıyorum.Bir kaç saat içmeyince alıştığım kafein eksikliği yüzünden başım felaket ağrırdı.Hergün 1 bardak azalttım şu anda kafeini tamamen bıraktım.
    Ama sigarayı bırakamıyorum. Günde 5 taneye indirebildim. Daha fazlasını yapabilir miyim bilmiyorum.A ma hiç içmediğimde acaip gergin ve stresli oluyorum.Dr içmesen elbette daha iyi ama stresli olman da bebek ve senin için çok kötü dedi.Şimdilik 5 tane ile gidiyoruz bakalım. İnşallah sorun çıkmaz.Öyle pat diye bırakmak çok zor bilirim.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2008