arkadaşlar sigara ile başım dertte:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve DeSpOiNa tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

10 Mart 2010
    Konu Sahibi : DeSpOiNa
  1. DeSpOiNa

DeSpOiNa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    6 gün evvel 4-5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ki ben günde 1.5 paket kadar sigara içiyordum...beklenmedik bir güzellikti başıma gelen..mucizem..biliyorum ona çok zararlı...fakat bırakmam gerek bilsemde çok zor:KK43: aklımdan çıkmıyor.. gizli saklı içiyorum..en fazla günde 4 tane oluyor..inanılmaz stres yapıyor bu bana..benle deneyimlerinizi bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..30 dan 4 e indim..bence benim için (ki bu konuda gerçekten iradem zayıftı) büyük başarı..kendimden bu kdarını ummazdım..tamamen bırakamadım henüz..her içmemde suçluluk duysamda offff olmuyor..bir türlü tamamen bitiremedim kafamda..sizler hamile iken kullandınız mı? birde şu an ne bulantı ne başka birşey hissetmiyorum..tahlillere göre evet hamileyim ama hissetmiyorum hiç bir şey normal mİ? şimdiden teşekkürler..

2. 10 Mart 2010
  3. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    kendini kahredip strese girme..önce beyninde bitirmeye çalış..belirtiler için henüz erken..sanırım 6-7. haftalarda mide bulantıların başlar.(ben de öyle olmuştu) .ve inşallah birçok kadın gibi sgardan tiksinirsin..yani genelde öyle olur..şimdilik 4ü geçme..kokusuna bile dayanamayacaksın bulantılar başlayınca..

4. 11 Mart 2010
  5. tazefasulye

tazefasulye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    163
    pozitif sonumu alır almaz bıraktım. Doruk 7 aylık oldu ve hala içmiyorum. Kendimle gurur duyuyorum. Sigara içen anne görüntüsü bence iğrenç. ınşallah bir daha asla dönmem...

Şöyle düşün, bedenin artık sadece sana ait değil. Onu senin dışında bri daha paylaşıyor ve sen ona karşı müthiş sorumlusun. Bır daha hiç yok olmayacak bir sorumluluğun var artık, farkında mısın? Hayırlı olsun, allah sağ salim kucağına aldığını gösstersin. Onun ilk gülüşünü gör ve aşık ol!

6. 11 Mart 2010
  7. tulesa

tulesa Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şuanda hiçbirşey hissetmemen gayet normal hcg hormonunun yükselmesiyle birlikte belirtiler başlar sigara ya gelince içme.bende içmiştim günde 5 tane ama cok c vitamini almıştım.ama hiçbirşey vijdanını rahatlazmaz .bileğine bir paket lastiği tak sigara içmek istediğinde lastiği çek bırak canın acısın. busenin dikkatini dağıtır.bol bol su iç.etrafından küllük vs kaldır

8. 11 Mart 2010
  9. lovfun

lovfun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sigara için canım Allen Carr ın bi kitabı var - Sigarayı bırakmanın kolay yolu diye sana onu tavsiye ederim. Benim bırakmam bu kitapla oldu ben de 1 paket içiyordum günde.
    Hamilesin aman canım sakın ha elinden ne geliyorsa yap bu konuda. Her nefeste bebeğin ağzını egzos borusuna dayamışsın gibi oluyormuş çünkü.
    Bir de ben de 7. hafta falan başlamıştı hamilelik belirtileri ve 3. ayım bitene kadar devam etti. Ama bünyeden bünyeye değişiyor.
    ınşallah hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın

10. 11 Mart 2010
  11. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende normalde içmiyordum evlendim evleneli eşim yasaklamıştı. ama 2 sorunlu gebelikten sonra bunda içmeme müsade etti günde 1 2 tane ama 7 haftaya kadar içtim ondan sonra halen daha görmeye tahammül edemiyorum. darısı başına ama mide bulantısından çok çektim hala canım istemiyor. bekarken günde 1 paket içiyordum bende.

12. 11 Mart 2010
  13. NuPe

NuPe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gözün aydın arkadaşım inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini,ben hayatımda hiç sigara içmedim sana bırakman için verebileceğim tavsiyelerim yok belki ama içindeki o minicik yavruyu düşün onun sağlığını .ona bırakabileceğin en büyük miras sağlıklı bir hayat bu da nokta kadar bir mucizenin gelip içine yerleşmesiyle başlıyor her yediğine içtiğine ortak oluyor soluduğun havaya duygularına mutluluğuna üzüntüne,her içtiğinde o küçücük varlığına ne kadar büyük haksızlık yaptığını düşün bu zehiri onun hücrelerine hapsetmeye hakkın yok sende biliyorsun.zor ama iradeli ol lütfen şuan çok yeni bebeğin ok büyük başarı azaltmışsın ama azı çoğu yok bunun öyle günde 3-4 ile olmaz tamamen kes bu zehiri çıkar hayatından hem bebeğin hem kendin için.içmezsen hiç pişman olmayacaksın hatta iyiki diyeceksin ama içersen çok vicdan azabı çekersin.insan 4-5 haftalık hamileyken çok iyi anlayamıyor kendine ait herşeyiyle ona muhtaç içinde bir can taşımanın ağırlığını ama biraz büyüsün tekmelerini hisset o zaman ne dediğimi çok iyi anlayacaksın.
    sevgilerimle

14. 11 Mart 2010
  15. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benımde 1 bucuk haftada midem bulanmaya baslamıstı arkadasın dedığı doğru beynınde bıtırmeye calıs bulantım olmasada bırakırdım bende gunde 1 bucuk paket ıcen ınsandım kendımıze acısak ıcmezdık onca zaman ama artk baslamayı dusunmuyorum sende karnındakı varlığı dusun bence :)

16. 11 Mart 2010
  17. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    evet evet bu kitap harika cidden. bende bu kitabın sayesinde sigarayı bıraktım hatta dünyadaki 25 milyon kişi de.. sigarayı acı çekmeden zevkle bırakmak istiyorsan bu kitabı mutlaka okumalısın. hatta bununla ilgili açtığım topikte var onu da oku. başarılar ve tebrikler..

18. 11 Mart 2010
  19. UTKN

UTKN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım ve ağzıma sürmedim:lepi:
    bence önce kafada bitirmek gerekiyor,bırakıcam bir daha ağzıma sürmicem deyince bitiyor.
    inşallah çoğu hamile gibi 1-2 hafta içinde tiksinip tamamen bırakırsın,kolay değil gerçekten Allah kolaylık versin.